Historia jak ze snu: Polski książę fotografem największych światowych gwiazd

Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski

Kilka dni temu swoją premierę miała książka „Listy do Małego Księcia”, którą napisał Alexi Lubomirski, książę z polskimi korzeniami. Jego matka pochodzi z Peru, a ojciec jest Polakiem wywodzącym się z rodu Lubomirskim. O swoim statusie i pochodzeniu Alexi dowiedział się dopiero jako dorosły mężczyzna. Podobno w trosce o spokojne dzieciństwo mama nie chciała żeby syn wiedział o swoim arystokratycznym pochodzeniu i cała prawa wyszła na jaw dopiero w dniu rozwodu.

 

Zanim Lubomirski poznał prawdę na temat swojej przeszłości, zajmował się fotografią z pasji. Pierwszy aparat dostał jako 11-latek od ojczyma, który zaraził go miłością do zdjęć. Pierwszym dużym sukcesem księcia była współpraca z uznanym fotografem Matio Telestino, u którego pracował przez okrągłe cztery lata. Według plotek, dostał posadę asystenta dzięki eleganckim butom. Później przed jego obiektywem stawały takie sławy jak: Julia Roberts, Miranda Kerr, Demi Moore, Scarlett Johansson i wiele innych. W większości sesje publikowały poczytne magazyny, takie jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Interview” czy „InStyle”. Alexi wykonał także sesję Anji Rubik dla hiszpańskiej edycji magazynu „Vogue”.

 

Anja Rubik by Alexi Lubomirski

Anja Rubik by Alexi Lubomirski

 

Alexi ma na swoim koncie 4-letni związek z brytyjską modelką, Jacquettą Wheeler, z którą rozstał się w 2007 roku.  Obecnie na stałe mieszka w Nowym Jorku, jest żonaty i ma synka. W 2009 roku poślubił stylistkę m.in. Lenny’ego Kravitza czy Jill Stuart, Giadę Lubomirski, w której żyłach płynie kubańsko-włoska krew. Co ciekawe, ślub wzięli w Polsce i to w miejscu niezwykle ważnym dla Lubomirskich, bo na zamku w Wiśniczu. Na weselu pojawiła się ponad setka gości z całego świata.

 

Alexi Lubomirski z żoną

Alexi Lubomirski z żoną

Alexi swoimi doświadczeniami postanowił podzielić się z pasjonatami jego pracy. Książka o której wspominamy we wstępie nie jest pierwszą publikacją księcia. W ubiegłym roku przystojny książę o polskich korzeniach wydał album „Decade” w którym zostały pomieszczone  portrety i zdjęcia fashion, popełnione przez niego w latach 2003-2013. Z kolei w przypadku „Listów do Małego Księcia”, które de facto dedykuje swojemu synowi, całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony dla „Concern Worldwide” – pozarządowej organizacji humanitarnej pracującej na rzecz zmniejszenia cierpienia i ostatecznego wyeliminowania ubóstwa w najbiedniejszych krajach świata.

 

Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski ze swoimi książkami

 

Galeria zdjęć Alexiego Lubomirskiego:


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×