Szukaj

Piotr Woźniak-Starak, maja Ostaszewska, Piotr Głowacki i Adam Woronowicz na spotkaniu dla nominowanych do Orłów

Dziś w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe z nominowanymi do polskich Oscarów, czyli Orłów.

Pojawiły się gwiazdy, które mają szanse na statuetkę w tym roku. Wśród nich znalazł się Piotr Woźniak-Starak – producent “Bogów”, Maja Ostaszewska, która zagrała w filmie “Jack Strong”, Adam Woronowicz – bohater “Pani z Przedszkola” oraz Piotr Głowacki z “Bogowie”.

Zobaczcie galerię.

Przypominamy wszystkie nominacje w tegorocznych Orłach.

NAJLEPSZY FILM
“Bogowie”
“Jack Strong”
“Miasto 44”

NAJLEPSZA REŻYSERIA
Jan Komasa – “Miasto 44”
Łukasz Palkowski – “Bogowie”
Władysław Pasikowski – “Jack Strong”

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Krzysztof Rak – “Bogowie”
Władysław Pasikowski – “Jack Strong”
Wojciech Smarzowski – “Pod Mocnym Aniołem”

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA
Agata Kulesza – “Pani z przedszkola”
Maja Ostaszewska – “Jack Strong”
Zofia Wichłacz – “Miasto 44”

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA
Marcin Dorociński – “Jack Strong”
Robert Więckiewicz – “Pod Mocnym Aniołem”
Tomasz Kot – “Bogowie”

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA
Karolina Gruszka – “Pani z przedszkola”
Kinga Preis – “Bogowie”
Kinga Preis – “Pod Mocnym Aniołem”

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA
Adam Woronowicz – “Pani z przedszkola”
Arkadiusz Jakubik – “Pod Mocnym Aniołem”
Ireneusz Czop – “Jack Strong”
Piotr Głowacki – “Bogowie”

NAJLEPSZY FILM EUROPEJSKI
“Lewiatan”
“Nimfomanka część I”
“Wielkie piękno”

ODKRYCIE ROKU
Ewa Gronowska – najlepsze kostiumy do filmu “Bogowie”
Kacper Fertacz – najlepsze zdjęcia do “Hardkor Disko”
Zofia Wichłacz – najlepsza główna rola kobieca “Miasto 44”

NAJLEPSZE ZDJĘCIA
Andrzej Ancuta “Kier”, Stefan Bagiński “Stefan”, Stanisław Bala “Giza”, Roman Banach “Świerk”, Antoni Bochdziewicz “Wiktor”, Jerzy Gabryelski “Orski”, Wacław Feliks Kaźmierczak “Wacek”, Seweryn Kruszyński, Kazimierz Pyszkowski, Edward Szope, Ryszard Szope, Henryk Vlassak “Wania”, Antoni Wawrzyniak “Antonio”, Jerzy Zarzycki “PIK” – “Powstanie Warszawskie”
Marian Prokop – “Miasto 44”
Piotr Sobociński Jr. – “Bogowie”

NAJLEPSZY DŹWIĘK
“Powstanie Warszawskie”
“Jack Strong”
“Bogowie”

NAJLEPSZY MONTAŻ
“Jeziorak”
“Bogowie”
“Jack Strong”
“Miasto 44”

NAJLEPSZE KOSTIUMY
“Bogowie”
“Miasto 44”
“Jack Strong”

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
“Miasto 44”
“Jack Strong”
“Bogowie”

NAJLEPSZA MUZYKA
Czesław Niemen – “Sen o Warszawie”
Jan Duszyński – “Jack Strong”
Witold Lutosławski – “Granatowy zeszyt”
Wojciech Kilar – “Obce ciało”

NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY
“Efekt domina”
“Powstanie Warszawskie”
“Sen o Warszawie”

NAJLEPSZY FILMOWY SERIAL FABULARNY
“Czas Honoru – Powstanie”
“Ranczo”-  seria 8
“Wataha”


×