#liniaprosta, czyli dłoń z narysowaną prostą linią – nowa akcja na Instagramie z udziałem gwiazd. Cel jest szczytny. Wyjaśniamy o co chodzi

Gwiazdy wspierają akcję linia prosta

Gwiazdy wspierają akcję linia prosta

Zdjęcia z hasztagiem #liniaprosta – o co chodzi?

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale też obchodzony od 12 lat Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie została wybrana przypadkowo. Liczba „21” nawiązuje do 21. pary chromosomów, w której osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy (trzeci miesiąc – marzec) chromosomy.

Internet podbija projekt, który został stworzony przez kanał Lifetime, a pomysłodawcą jest Rami Haidar (brat Emila i Kamila). Do końca marca można wziąć udział w akcji charytatywnej, z której zebrane pieniądze wesprą projekt Stowarzyszenia Bardziej Kochani „Mieszkanie chronione”, który ma pomóc usamodzielnić się osobom z zespołem Downa. Co trzeba zrobić?

Narysuj prostą linię na dłoni i udostępnij publicznie z hasztagiem #liniaprosta. Każde zdjęcie to 5 zł dla Stowarzyszenia Bardziej Kochani od kanału Lifetime na projekt mieszkania chronionego, które ma na celu przygotowanie podopiecznych Stowarzyszenia do samodzielnego dorosłego życia.

Dlaczego akurat linia prosta? Organizatorzy w ten sposób zwracają uwagę na fakt, że pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech, które mogą wyróżniać osobę z zespołem Downa.

Na razie w kampanii trwającej do końca marca udział wzięło 4 tysiące osób. Wśród uczestników nie zabrakło gwiazd. W akcję #liniaprosta włączyli się, m.in. Emil Haidar, Alan Andersz, Zofia Ślotała

Zobacz także: Filip Chajzer nakręcił spot dla hospicjum! [WIDEO]

Zosia Ślotała, Kamila Szczawińska, Karolina Malinowska - Linia Prosta

Zosia Ślotała, Kamila Szczawińska, Karolina Malinowska – Linia Prosta

Juliaa Wróblewska- Linia Prosta

Juliaa Wróblewska zaangażowała się w akcję Linia Prosta


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×