Szukaj
Dziś piątek, 19.04.2019

Gwiazdy, politycy i dziennikarze opłakują Kazimierza Kutza. Nie zabrakło poruszających wspominek

gwiazdy opłakują kazimierza kutza

Jego śmierć wstrząsnęła show-biznesem

Kazimierz Kutz nie żyje. Opłakują go gwiazdy

Kazimierz Kutz nie żyje. Zmarł wybitny polski reżyser. Przyczyną śmierci były problemy zdrowotne. Miał 89 lat. Gwiazdy opłakują jego śmierć w social mediach.

Gwiazdy opłakują odejście Kazimierza Kutza

Nie żyje Kazimierz Kutz, wybitny polski reżyser i artysta, twórcza takich filmów, jak Sól ziemi czarnej i nominowanej do canneńskiej Złotej Palmy w 1971 roku Perły w koronie. Informacje o złym stanie zdrowia reżysera pojawiały się już jakiś czas temu, ale nikt nie sądził, że ostatecznie przegra walkę z chorobą, z którą toczył bój od wielu lat. Reżyser miał 89 lat.

Jego śmierć wstrząsnęła polskim show-biznesem. Gwiazdy, politycy i dziennikarze zaczęli masowo udostępniać wpisy, w których opłakują i wspominają wybitnego artystę. Swoim bólem po jego odejściu podzielili się między innymi Monika Olejnik, Monika Zamachowska, Janusz Palikot, Sonia Bohosiewicz, Robert Biedroń czy Joanna Racewicz, która napisała:

Kazimierz Kutz, wielki, niepokorny, jedyny w swoim rodzaju. Nie przebierał w słowach, z podłością walczył na noże. Ze Śląskiem w duszy, baśniowym, nierealnym, ale też udręczonym jak żadne inne miejsce. Odszedł Mistrz. W niebie jest kolejny boski Reżyser.

Pięknie wspominał go także Marcin Dorociński:

„Nasz stolik obumierał jak stare drzewo: Andrzej Łapicki, Gustaw Holoubek, Kuba Morgenstern, Tadeusz Konwicki z sąsiedniego stoliczka, aż przyszła kolej na Berezę. Padł po wyjściu z Czytelnika opodal pomnika Witosa, zabrało go pogotowie i zmarł w szpitalu. Zostaliśmy przy stoliku Henia sami i zbliżyliśmy się do siebie. Teraz nie ma Głowy. Jestem ostatni. I nie chodzę do Czytelnika.” Kazimierz Kutz

Znaliście jego filmy?

Kazimierz Kutz nie żyje. Zmarł legendarny polski reżyser. Od lat walczył z ciężąką chorobą

Bartosz Niedzielski nie żyje. Zmarł Polak próbujący zatrzymać zamachowca

Mama Kuby Wojewódzkiego nie żyje. Uhonorował ją w wyjątkowy sposóbBadasz się regularnie?

×