NewsyGala Mistrzów Sportu 2021: Żona Dawida Kubackiego wielką nieobecną. Co jej stanęło na przeszkodzie?

Gala Mistrzów Sportu 2021: Żona Dawida Kubackiego wielką nieobecną. Co jej stanęło na przeszkodzie?

Dawid Kubacki – Gala Mistrzów Sportu 2021
Dawid Kubacki – Gala Mistrzów Sportu 2021
Krystyna Miśkiewicz

09.01.2021 20:40, aktual.: 10.01.2021 03:17

Gala Mistrzów Sportu 2021 to wydarzenie, na które czekali wszyscy, którzy, chociaż odrobinę interesują się sportem. Jest największym tego typu plebiscytem w naszym kraju. Od wielu dekad Przegląd Sportowy wybiera najlepszego sportowca minionego roku.

Podczas tegorocznej edycji wśród nominowanych znalazło się aż 15 nazwisk. Ze względu na pandemię koronawirusa organizacja plebiscytu do samego końca stała pod wielkim znakiem zapytania. Organizatorzy zdecydowali jednak, że tej gali nic nie może zakłócić. Oczywiście zachowano przy tym obowiązujący reżim sanitarny, a wszyscy, którzy byli obecni na miejscu, mieli wcześniej zrobione testy na obecność koronawirusa.

Nominowani sportowcy pojawili się w towarzystwie swoich partnerów życiowych. Niestety niektórzy z nich nie mogli uczestniczyć w gali, a w ich imieniu nagrody odbierały ich drugie połówki. Wśród nich byli też polscy skoczkowie, którzy dzisiaj pobijali kolejne rekordy na skoczni w niemieckim Titisee-Neustadt.

Wszystkich widzów zdziwiło, gdy po wywołaniu na scenę Dawida Kubackiego, po odbiór jego nagrody zgłosiła się żona jego kolegi ze skoczni – Ewa Bilan-Stoch. Dlaczego żona Kubackiego nie pojawiła się na Gali Mistrzów Sportu 2021?

Gala Mistrzów Sportu 2021: Dlaczego żona Dawida Kubackiego nie odebrała nagrody?

Wśród 10 najlepszych sportowców w kraju znalazło się aż dwóch polskich skoczków narciarskich, którzy już od kilku sezonów są w szczytowej formie – Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, który otworzył pierwszą dziesiątkę. Chociaż nie mógł tego wieczoru odebrać nagrody osobiście, to połączył się ze wszystkimi obecnymi za pomocą komunikatora wideo.

Jest mi bardzo miło, że mogłem zająć to miejsce. Jest to docenienie pracy, którą wkładam na skoczni i podczas treningów. Zostałem doceniony w takim plebiscycie i mogę się cieszyć. Dziękuję Ewie, że odebrała nagrodę, bo wiem ile to kosztuje ją nerwów – mówił podczas połączenia wideo Kubacki.

Na gali nie pojawiła się też żona Dawida Kubackiego. Nie można się jej jednak dziwić, ponieważ Marta Kubacka zaledwie kilka dni temu urodziła córeczkę Zuzannę. Honory za polskich skoczków tego wieczoru czyniła Ewa Bilan-Stoch, która zachwycała w kreacji rodem z bajki Disneya.

Ewa Bilan-Stoch - Gala Mistrzów Sportu 2021
Ewa Bilan-Stoch - Gala Mistrzów Sportu 2021
Dawid Kubacki został ojcem
Dawid Kubacki został ojcem
Dawid Kubacki i Marta Majcher - zdjęcie ślubne
Dawid Kubacki i Marta Majcher - zdjęcie ślubne
Pierwsze zdjęcie córki Dawida Kubackiego
Pierwsze zdjęcie córki Dawida Kubackiego
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także