Francuski gwiazdor, który kocha Polki. Jean Reno ma gromadkę dzieci z każdą z żon
Jean Reno trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Dwa razy zawierał małżeństwo z Polkami. Z każdą z trzech żon ma kilkoro dzieci, co sprawia, że jest ojcem całkiem pokaźnej gromadki. Różnica wieku między pociechami aktora jest całkiem spora.
Jean Reno, urodzony jako Juan Moreno y Herrera-Jiménez, rozpoczął swoją karierę aktorską stosunkowo późno. Zanim stał się znanym aktorem, pracował w sklepie spożywczym. Jego rodzice, pochodzący z Andaluzji, przenieśli się do Maroka, aby uciec przed dyktaturą Franco. Reno, po śmierci matki, przeniósł się do Francji, gdzie rozpoczął studia aktorskie. Jean Reno zyskał międzynarodową sławę dzięki współpracy z reżyserem Lucem Bessonem. Zagrał w takich filmach jak "Wielki Błękit", "Nikita" oraz "Leon Zawodowiec". Te produkcje przyniosły mu ogromną popularność i otworzyły drzwi do Hollywood. Po sukcesach we Francji, Reno zagrał w wielu hollywoodzkich produkcjach, takich jak "Mission: Impossible", "Godzilla" czy "Kod da Vinci". Mimo że nie zawsze były to filmy z najwyższej półki, Reno pozostaje jedną z gwiazd kina europejskiego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Marysia reakcja fanów na zwycięstwo
Wszystkie małżeństwa Jeana Reno
Jean Reno był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Geneviéve Reno, z którą aktor spędził 18 lat (1977–1995) i doczekał się dwójki dzieci, Sandry i Michaela (1978 i 1980). Po rozwodzie, w 1996 roku Reno poślubił polską modelkę Nathalie Dyszkiewicz, z którą ma syna Toma i córkę Serenę (1996 i 1998). Niestety, ich związek zakończył się po pięciu latach.
W 2006 roku Jean Reno ożenił się z Zofią Borucką, również polską modelką i aktorką. Świadkami na ich ślubie byli Nicolas Sarkozy i Johnny Hallyday. Para ma dwóch synów: Cielo i Deana (2008 i 2011). Reno podkreśla, że obecnie bardziej zależy mu na szczęśliwym życiu rodzinnym niż na karierze filmowej.
CZYTAJ TAKŻE: Jean Reno ma szóstkę dzieci z trzema kobietami. Otwarcie opowiedział o relacjach z byłymi żonami
Jean Reno o swoich dzieciach
Kiedy na świat przychodziła jego piąta pociecha, aktor dobiegał sześćdziesiątki. Miał nieco obaw, że nie poradzi sobie z wychowywaniem dziecka w tym wieku.
Kiedy byłem młodszy, nie mogłem poświęcać swoim dzieciom zbyt dużo czasu, bo ciągle pracowałem, więc mam nadzieję, że teraz będzie inaczej. Martwi mnie tylko pytanie, czy będę w stanie grać z nim w piłkę albo przynajmniej biegać, kiedy zacznie dorastać - mówił w wywiadach.
Późne rodzicielstwo spodobało mu się jednak na tyle, że dwa lata później powitał na świecie szóste dziecko.
Różnica między urodzoną w 1978 roku Sandrą i najmłodszym synem Jeana Reno, Deanem, który przyszedł na świat w 2011 roku to aż trzydzieści trzy lata.
Gwiazdor przyznaje, że stara się zadbać o relacje z pociechami, a także byłymi żonami.
Teraz mam trzy-cztery razy więcej czasu, częściej przebywam w domu. Utrzymuję kontakt ze wszystkimi moimi dziećmi i byłymi żonami. Jesteśmy w kontakcie, rozmawiamy, spędzamy wspólnie różne rocznice, święta - opowiadał w "Dzień Dobry TVN".