ExclusiveFilm o Ani Przybylskiej jest hitem? Pierwsze wyniki oglądalności mówią same za siebie. Piasek: "Łzy poleciały mi bardzo mocno"

Film o Ani Przybylskiej jest hitem? Pierwsze wyniki oglądalności mówią same za siebie. Piasek: "Łzy poleciały mi bardzo mocno"

Andrzej Piaseczny o filmie ANIA
Andrzej Piaseczny o filmie ANIA

11.10.2022 10:40, aktual.: 11.10.2022 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

7 października do kin w całej Polsce trafił film o Ani Przybylskiej. Dokument zatytułowany ANIA stawia aktorkę w nowym świetle. Pokazuje ją od strony prywatnej – jako matkę, partnerkę, córkę, siostrę i przyjaciółkę. W produkcji udział wzięła plejada gwiazd i osób, które towarzyszyły aktorce do ostatnich chwil. 5 października minęło osiem lat od jej śmierci.

Czy ANIA jest hitem? Odpowiedzią są oficjalne wyniki oglądalności, które nie pozostawiają złudzeń w tej kwestii. Ile osób obejrzało film o Przybylskiej?

Film o Ani Przybylskiej: wyniki oglądalności

Tylko w pierwszy weekend (7-9.10) film ANIA obejrzało ponad 120 tysięcy osób. Żadna inna produkcja nie cieszyła się większą popularnością.

Zainteresowanie dokumentem stworzonym przez ekipę TVP jest na tyle duże, że wkrótce trafi do kin w Stanach Zjednoczonych i Norwegii. Polonia jest żywo zainteresowana dziełem upamiętniającym uwielbianą przez miliony widzów gwiazdę szklanego ekranu.

Andrzej Piaseczny o filmie ANIA. Jaka była jego pierwsza reakcja po obejrzeniu?

Jedną z osób, które zostały zaproszone do udziału w filmie o Przybylskiej, był Andrzej Piaseczny. Wokalistka miał okazję zaprzyjaźnić się z aktorką, gdy ta stawiała pierwsze kroki w show-biznesie. Razem występowali w serialu Złotopolscy, w którym scenarzyści zgotowali im krótki romans. Ania wcielała się w postać policjantki Marylki Baki, a Piasek grał gwiazdę muzyki – Kacpra Górniaka.

Piaseczny jest przekonany, że ANIA to szczególna produkcja:

Zapraszam wszystkich, żeby zobaczyli na własne oczy, bo to jest wielki przeżycie. Dla mnie dlatego, że Anię znałem i była mi bliska, ale jestem absolutnie pewien, że dla wielu widzów Ania jest bardzo czytelną postacią do dzisiaj. Film zawiera bardzo dużo materiałów prywatnych, rodzinnych, to jest bardzo interesujące, żeby to zobaczyć. Życie rodziny, Anię, Jarka. Natomiast te opowieści, które snujemy my, goście – zaproszeni, przyjaciele, znajomi, są interesujące jak sądzę, ale chyba nie do powtórzenia.

Piosenkarz nie ukrywa, że w trakcie seansów nie był w stanie powstrzymać łez:

Film zobaczyłem dwukrotnie na obydwu premierach i myślałem za pierwszym razem, że kiedy łzy poleciały mi bardzo mocno i nie mam powodu tego ukrywać, to za drugim razem będzie łatwiej. Wcale nie było łatwiej. Jeśli chcecie usłyszeć tą historię, to zobaczcie film. Tam naprawdę jest wszystko zrobione, zmontowane tak jak trzeba.

Wybierzecie się na film ANIA?

Andrzej Piaseczny - gdyńska premiera filmu Ania
Andrzej Piaseczny - gdyńska premiera filmu Ania
Andrzej Piaseczny - premiera filmu Ania
Andrzej Piaseczny - premiera filmu Ania
Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska
Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska
Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska
Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także