Szukaj

„Żywioły Saszy”. Katarzyna Bonda postawiła TVN stanowcze warunki. To ona załatwiła pracę jednej z gwiazd

Katarzyna Bonda o serialu Żywioły Saszy

Katarzyna Bonda o serialu Żywioły Saszy

Katarzyna Bonda przed tym, jak widzowie zobaczyli Żywioły Saszy, postawiła producentom kilka warunków. Jeden z nich dotyczył głównej bohaterki. Czego się domagała? Mocne słowa pisarki.

Katarzyna Bonda od lat uznawana jest za polską królową kryminałów. Jak dotąd niemal każdy tytuł, który wyszedł spod jej pióra, w krótkim czasie stawał się bestsellerem.

Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która przyniosła jej uznanie czytelników oraz nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Wydawnictwo Media Express również postanowiło docenić jej talent i przyznało jej nagrodę Debiut Roku.

Bonda jest w czołówce najpopularniejszych polskich pisarek naszych czasów i cieszy się dużym uznaniem wśród czytelników. Jakie warunki podyktowała producentom, zanim powstał serial Żywioły Saszy?

Żywioły Saszy. Jakie warunki Katarzyna Bonda postawiła TVN?

Bonda jest jedną z najpoczytniejszych pisarek w Polsce, nic więc dziwnego, że wielu producentów filmowych zabiega o to, aby zekranizować którąś z jej powieści.

6 kwietnia 2021 roku na platformie Player pojawił się premierowy odcinek serialu Żywioły Saszy, który oparty jest na podstawie serii Cztery Żywioły Saszy Załuskiej. Katarzyna Bonda podczas rozmowy z Jastrząb Post opowiedziała o warunkach, jakie postawiła produkcji przed ekranizacją jej książek:

Kiedy podpisywałam umowę z producentami, tymi śmiałkami, którzy chcieli dźwignąć moje cegły i przełożyć je na język filmu, postawiłam trzy warunki. Pierwszy: żeby Magda Boczarska zagrała Saszę. Drugi – żeby nie przekręcili mojego nazwiska i trzeci, żeby Saszy Załuskiej nazwiska nie przekręcili. Wiedziałam, że Magda będzie Saszą.

Magdalena Boczarska i Katarzyna Bonda – Żywioły Saszy

Magdalena Boczarska i Katarzyna Bonda – Żywioły Saszy

Wybór nie był przypadkowy. Katarzyna już kilka lat temu zdecydowała, kto wcieli się w postać Saszy. Jak wyglądało pierwsze spotkanie pisarki z Magdą?

Saszę, czyli Magdę ja spotkałam kilka lat wcześniej. Stała w kolejce do szatni w Teatrze Wielkim. Ona nie jest fizycznie podobna do bohaterki, którą ja opisałam w swoich książkach. Ale jest w niej taki rodzaj tajemnicy, sekretu, który ona nosi. Naturalny zupełnie. Rodzaj drapieżności i takiego nerwu wojownika, że ja ją po prostu zobaczyłam. To było dla mnie niezwykłe uczucie, poczułam ciary na plecach, że mam przed sobą postać, którą wymyśliłam. Dlatego bardzo się ucieszyłam, że udało się namówić Magdę do współpracy.

Oglądacie Żywioły Saszy? Cała rozmowa z Katarzyną o serialu poniżej.


Żywioły Saszy – obsada

Żywioły Saszy – obsada

Żywioły Saszy – obsada

Żywioły Saszy – obsada

Żywioły Saszy

Żywioły Saszy

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Dykcja,dykcja,dykcja!!!
  Te pomruki pod nosem,wypowiadane od niechcenia zdania,muzyka zagłuszająca dialogi..Koszmar!!!
  Tylko napisy do polskich filmów i seriali mogą te niedociągnięcia uratować🤷‍♀️..skoro technika nie ma już nic do powiedzenia…😨I to w dzisiejszych czasach..w czasach takich możliwości…🤦‍♀️

 • AstonkaGość pisze:

  W naszych filmach aktorzy nie potrafią mówić wyraźnie. Brak dykcji.

  • Dykcja pisze:

   Zgadza się..Niestety dykcja i dźwięk sprawiają,że nie można oglądać ani polskich seriali,ani filmów..
   No i ta muzyka..Ma budować nastrój,a tymczasem zagłusza wygłaszane kwestie,które i tak w związku z marną dykcją,giną gdzieś..w tle… Nie mam pojęcia,jak to możliwe w czasach,gdy technika,sprzęt,możliwości..stoją na wysokim poziomie..
   O co tu chodzi??
   Proponuję napisy do polskich produkcji!!!
   Hedt to jak widać jedyne wyjście z tej patowej dźwiękowej ścieżki…
   .

 • Beti pisze:

  A ja go lubie, jest spokojniejszy co dla mnie akurat jest ogromna zaletą, Magda fajnie gra. Książki nie czytałam, zrobię to PO 🙂

 • makor pisze:

  serial naprawdę nie wypalił… bez polotu

 • makor pisze:

  serial naprawdę nie wypalił… nudny, bez polotu

 • Gość pisze:

  BOCZARSKA WE WSZYSTKICH FILMACH TEN SAM WYRAZ TWARZY TA SAMA EKSPREJA NUDA

 • Gość pisze:

  Przykro mi ale trochę nudny ten serial, może to wina scenarzysty , reżysera, szkoda a:(

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×