Zenek Martyniuk krytykuje film o sobie: „Mógł być bardziej dopracowany”. Co mu się nie spodobało? [WIDEO]

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk skomentował film biograficzny Zenek, który trafił do kin w lutym 2020 roku. Zdradził, co poprawiłby w produkcji. Co mu się nie spodobało?

Zenek Martyniuk stał ikoną w branży disco-polo. Jest pierwszym artystą, któremu udało się zawojować największe sceny w kraju. Śpiewał na festiwalach organizowanych przez TVP, występował w Teatrze Narodowym, a nawet porwał do duetu Edytę Górniak. Popularność lidera Akcentu jest na tyle duża, że publiczny nadawca zdecydował się zekranizować jego historię.

Film Zenek był kinowym hitem 2020 roku. W kinach obejrzało go ponad 504 tysiące widzów, a w TVP niemal 3 miliony. Obecnie produkcję w swoim pakiecie ma m.in. Netflix.

Zenek Martyniuk o filmie biograficznym

Jak sam Martyniuk ocenia z perspektywy czasu produkcję przybliżającą jego historię? O to zapytała go reporterka Jastrząb Post. Zenek o wiele bardziej zadowolony jest z gry Kuby Zająca, który wcielił się w jego postać w czasach młodości. Nieco mniej przekonał go Krzysztof Czeczot, grający dorosłego króla disco-polo.

Kuba Zając wcielił się w moją postać bardzo fajnie. Zresztą wszyscy to mówią – i moja mama, syn, siostra. Bardzo fajnie to zostało pokazane. Troszeczkę gorzej drugi etap z panem Krzysztofem. Krzysztof jest troszkę inny niż ja. Ale fajnie. Chociaż było trochę za mało czasu.

Mimo ogromnego sukcesu Zenek ma zastrzeżenia do tego, co zostało pokazane na ekranie. Uważa, że za mało uwagi poświęcono jego twórczości, a wszystko to przez ponaglające terminy:

Film mógł być bardziej dopracowany jeżeli chodzi o tę część muzyczną. Ale to wszystko wiąże się z tym, że już była ustalona data premiery i pracowali naprawdę ludzie w całej Polsce, dźwiękowcy, można powiedzieć, że 24 godziny na dobę. Troszkę może za szybko. Może gdyby było więcej czasu, to efekty byłyby lepsze. Ale z kim nie rozmawiałem, to film bardzo się podoba. Pokazuje ten klimat kiedy ja zaczynałem, jeździłem po weselach, lata 80., aż po czasy współczesne.

Co najbardziej rozczarowało Martyniuka?

Ostróda – troszkę może Ostróda była pokazana w okolicy Białowieży, a może było potrzebne jakaś fajna duża scena, jak Stadion Narodowy, bo też były zdjęcia robione i ich nie wykorzystali. Albo po prostu w Ostródzie, z dużą ilością fanów, gdzie przychodzi 10, 20, 30 tysięcy ludzi. Można było tak to przedstawić, ale reżyser Jan Chryniak miał akurat taką wizję. Mnie się podoba.

Przy okazji gwiazdor zdradził, czy obejrzał już film o Maryli Rodowicz, który TVP wyświetli 25 grudnia:

Oglądałem fragmenty filmu o pani Rodowicz. Czekam z niecierpliwością, na pewno obejrzę.

Byliście w kinie na Zenku?


Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Komentarze

 • GośćZibi pisze:

  Nie wyglada Zenek na takiego pijaka z przeklenstwami. Dobrze patrzy sie jemu z oczu

 • Gość pisze:

  Wcześniej mu się podobał, teraz nie jaki zmienny ten pan Zenek

 • Gość pisze:

  Taki live kazdy robi jak uwaźa okradziomy w biały w dzień w imíę wyźszego śza..ba wazne źeby mówili i kasa się zgadzała a najwaźniejsźe są składki dziewczyno z klubu disco nie moźna mieć wszystkiego trzeba miec tó coś a nie nic na d..pie resźta kwestia guśtu grunt ze pada schrek o 18:00 i to tyle

 • Gość pisze:

  Taki live kazdy robi jak uwaźa okradziomy w biały w dzień w imíę wyźszego śza..ba wazne źeby mówili i kasa się zgadzała a najwaźniejsźe są składki dziewczyno z klubu disco nie moźna mieć wszystkiego trzeba miec tó coś a nie nic resźta kwestia guśtu grunt ze pada schrek o 18:00 i to tyle

 • Gość pisze:

  Słaby film i słaba postać.

 • Gość pisze:

  Film mierny. Na siłę robią z Zenka wielką gwiazdę. Słabe.

 • Gość pisze:

  Mi się też nie podobał ten drugi aktor grający dorosłego Zenka fatalnie wypadł. Wiecznie na burmuszony. Typ gangstera.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×