Mandaryna czy Ich Troje? Czyja twórczość jest bliższa Xavierowi? Syn Wiśniewskich przed trudnym wyborem

Xavier Wiśniewski, Mandryna, Ich Troje

Xavier Wiśniewski, Mandryna, Ich Troje

Xavier Wiśniewski zdradził, czyja twórczość jest mu bliższa – taty czy mamy. Chętniej słucha Ich Troje czy Mandaryny? To nie była łatwa decyzja.

Michał Wiśniewski od początku kariery wykazuje się godną pozazdroszczenia kreatywnością. Jest ojcem sukcesu nie tylko Ich Troje, ale i swojej byłej żony, Mandaryny. To on namówił ją do nagrania płyty mandaryna.com, która sprzedała się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Dzięki jego wsparciu tancerka odniosła sukces poza Polską. Jej kilka singli grały rozgłośnie radiowe w Austrii i Niemczech.

Wiśniewski był jedną z niewielu osób, która przestrzegała Mandarynę przed występem na festiwalu TVN w Sopocie w 2005 roku. Publicznie sugerował, że nie najlepszym pomysłem jest, by jego ówczesna żona śpiewała na żywo w Operze Leśnej. Jego przeczucia potwierdziły się. Po osławionym wykonie Ev’ry night kariera muzyczna Marty podupadła na ponad dekadę.

Dziś oboje są aktywni na scenie. Michał spełnia się jako lider Ich Troje, a Mandaryna koncertuje ze starym repertuarem głównie w klubach LGBT, gdzie przyciąga pod scenę tłumy fanów. Oboje wykonują zupełnie różną muzykę. Czyja twórczość jest bliża synowi pary – Xavierowi?

Xavier Wiśniewski wybiera pomiędzy muzyką Ich Troje a Mandaryną

Xavier od niedawna pracuje na własne nazwisko. Nagrał kilka piosenek, a nawet wypuścił teledysk, który nakręcił za samodzielnie zarobione pieniądze. Na co dzień syn Wiśniewskich pracuje w Ich Troje. Pilnuje kalendarza zespołu i spraw organizacyjnych.

Reporterka Jastrząb Post zapytała 20-latka, czyja twórczość jest mu bliższa. Czy chętniej słucha piosenek Mandaryny czy Ich Troje? Odpowiedział bardzo dyplomatycznie:

Ciężko powiedzieć pod tym względem, bo to są dwa zupełnie różne gatunki. Moja mama robi muzykę, która jest bardziej taneczna, klubowa bardziej rozrywkowa i jest mi bliska. Ale muzyka mojego taty jest też niesamowita i jest piękna. Ma bardzo dużo tekstów, w które jak się wsłuchałem, to też z nich cos wyniosłem.

Zdecydowanie w wykonaniu swojego taty lubi koncerty akustyczne, które mają inny klimat, niż show wystawiane przez Ich Troje:

On robi też koncerty akustyczne i mają zupełnie inny klimacik. Są mi na pewno bliższe niż typowe hity Ich Troje. To są zupełnie dwa różne gatunki.

Cała rozmowa poniżej.


Mandaryna z synem Xavierem – sesja dla Gala

Mandaryna z synem Xavierem – sesja dla Gala

Michał Wiśniewski z synem Xavierem All-ONS_1063765234-AAA_3

Michał Wiśniewski z synem Xavierem

Mandaryna z dziećmi – Xavier i Fabienne

Mandaryna z dziećmi – Xavier i Fabienne

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×