Jacek Kurski dosadnie o bojkocie Wiktorów. Dał pstryczka w nos Kindze Rusin. Musiało zaboleć! [WIDEO]

Jacek Kurski i Kinga Rusin

Jacek Kurski i Kinga Rusin

Jacek Kurski zabrał głos ws. bojkotu Wiktorów. Przy okazji mocno oberwało się Kindze Rusin. Dziennikarka zapamięta te słowa na długo.

Gala wręczenia Wiktorów 2021 za nami. Nie obyło się bez kontrowersji. Część gwiazd zapowiedziała, że zbojkotuje imprezę ze względu na to, że jest organizowana przez Telewizję Polską. Do grona bojkotujących można zaliczyć m.in. Magdę MołekMacieja Stuhra Macieja Orłosia. To jednak nie wszystko. Część osób twierdziła do niedawna, że nawet brytyjski wokalista Sting odpuścił sobie występ na Wiktorach ze względu na protesty. Prawda okazała się jednak bardziej prozaiczna. W jego ekipie pojawił się koronawirus.

Reporterzy mediów, w tym reporterka Jastrząb Post, o bojkot imprezy zapytali samego Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski o bojkocie Wiktorów i Kindze Rusin

Prezes TVP przyznał, że wcale nie było tak, że większość osób nie chciała pojawić się na gali. Przykładowo Alicja Majewska zachorowała na COVID-19. Dodał też, że próby zepsucia imprezy były niepoważne. Podkreślił przy tym wartość, jaką jest utrzymanie jedności w obecnej sytuacji, gdy rozgrywa się konflikt na linii Wschód-Zachód.

To nie jest tak, że większość nie chciała przyjść. Np. Alicja Majewska miała Covid, inne osoby miały zdjęcia, w związku z tym, jeżeli nawet ktoś nie przyszedł, a dostał Wiktora to to pokazuje, że nikt na nikogo się nie obraża. Próba zepsucia tego święta się nie udała i była niepoważna. Cieszę się, że na filmach, na ekranach telewizorów można było niektóre te osoby zobaczyć i mogli  sami zobaczyć co stracili. Nie ma się co obrażać na przeszłość. Podziały są rzeczą normalną, chodzi o to, żeby w takich momentach, w których można być razem, aby być razem.

Kurski zwrócił uwagę na trudną rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć. Uważa, że w czasie wojny nie powinno być podziałów pomiędzy ludźmi mediów:

Myślę, że kontekst tej straszliwej wojny na Ukrainie szczególnie powinien nas do tego skłaniać, aby szukać tego co łączy i że ta gala jest właśnie taką przekraczającą partykularyzmy i łączącą ludzi. Ze strony Telewizji Polskiej jest pełne otwarcie i zgoda z innymi podmiotami o których zgodność chyba nikt nawet by nas nie podejrzewał poprzednio.

Kurski odniósł się też do słów Kingi Rusin. Przypomnijmy, że była gwiazda TVN sugerowała, że wycofanie się Stinga z koncertu, było efektem presji ze strony sympatyków polskiej opozycji. Prezes Telewizji Polskiej nie gryzł się w język i dobitnie ocenił działalność dziennikarki.

Nie mieszajmy Stinga do Kingi Rusin. Sting miał COVID-19. A Kingi Rusin chyba nikt nie traktuje już poważnie – powiedział przed kamerą Jastrząb Post.

Mocne słowa?


Jacek Kurski i Joanna Kurska - Wiktory 2021

Jacek Kurski i Joanna Kurska - Wiktory 2021

Kinga Rusin | fot. Instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin | fot. Instagram.com/kingarusin

Jacek Kurski i Joanna Kurska

Jacek Kurski i Joanna Kurska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×