Szukaj

Tulia na Eurowizji 2019. Szanse Polski oceniły Cleo i Majka Jeżowska! Czy będziemy w finale? [WIDEO]

Eurowizja 2019 szanse Polski

Eurowizja 2019 szanse Polski

Cleo i Majka Jeżowska oceniły szanse Tulii w półfinale Eurowizji 2019. Czy ich zdaniem Polska awansuje do finału? Jak typują gwiazdy, które od lat śledzą poczynania artystów na eurowizyjnej scenie? O to zapytała nasza reporterka.

Dokładnie za tydzień oczy całej Europy i Australii skierowane będą na Tel Awiw, w którym od kilku dni trwają ostatnie przygotowania do konkursu Eurowizji 2019. Wśród 41 kandydatów walczących o Grand Prix znalazł się reprezentant Polski. W tym roku naszych barw narodowych broni zespół Tulia, który przed ponad 180-milionową publicznością zaśpiewa swój zmodyfikowany na potrzeby Eurowizji hit – Pali się. Piosenka w wersji eksportowej nosi tytuł Fire of love i zyskuje coraz lepsze recenzje wśród fanów.

Tulia ma za sobą pierwszą próbę techniczną. Podczas pierwszego występu na scenie w Tel Aviv Expo mogliśmy zobaczyć stroje zespołu i podejrzeć, jak będzie wyglądał występ w pierwszym półfinale. Co prawda bukmacherzy wciąż nie widzą naszych reprezentantek wśród finalistów (w dzisiejszym rankingu zajmują 13. miejsce w swojej grupie), ale zupełnie innego zdania jest Cleo, która zna konkurs Eurowizji lepiej niż ktokolwiek inny. W końcu sama reprezentowała Polskę w 2014 roku, zajmując 15 miejsce w finale:

Bardzo dobrze oceniam szanse Tulii. Wydaje mi się, że pokazywanie czegoś innego, a ten koloryt nasz folkowy jest zawsze super, więc kibicuję. Głęboki oddech dziewczyny i do przodu. Myślę, że nie ma tutaj co górnolotnych dawać rad. Po prostu bądźcie sobą.

Szanse Polski oceniła również Majka Jeżowska, która od lat bacznie śledzi poczynania artystów na eurowizyjnej scenie. Artystka nie ukrywa, że piosenka Tulii jest tak bardzo oryginalna, że ciężko przewidzieć jak potoczą się jej losy w półfinale:

Z tym to jest zawsze ciężko. Bo czasami nam się wydaje, że mamy pewniaka. Jeśli chodzi o porównanie z zeszłym rokiem, to na pewno Tulia jest zawodowo śpiewającym zespołem, który jest bardzo oryginalny i wyróżni się tą nutą folkloru. Ale bywało tak, że takie piosenki przepadały. Bo akurat trend tego roku może być taki, że szukamy jakiegoś przeboju pod nogę albo ballady. Ile razy byliśmy zaskakiwani, myśląc, że faworyt wygra, a tu nagle Portugalczyk z jazzową balladą podbił serca całej Europy. Więc trzymajmy po prostu mocno kciuki. Być może to jest właśnie dobry kierunek dla polskiej piosenki.

A wy jak obstawiacie? Czy Tulia awansuje do finału Eurowizji 2019? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej.

Nagranie z próby Tulii przed półfinałem Eurowizji 2019:

Zobacz: Kto poda polskie punkty na Eurowizji 2019? Już wiemy, na kogo postawiono w TVP!

Zobacz: Conchita Wurst na najnowszych zdjęciach nie przypomina siebie! Stało się z nią coś bardzo dziwnego

Zobacz: Fani Eurowizji zdecydowali: Włochy zwycięzcą! A jak ocenili szanse Polski?


Pierwsza próba Tulii na Eurowizji 2019

Pierwsza próba Tulii na Eurowizji 2019

Tulia podczas pierwszej próby na Eurowizji 2019

Tulia podczas pierwszej próby na Eurowizji 2019

Tulia w drodze na scenę w Tel Aviv Expo

Tulia w drodze na scenę w Tel Aviv Expo

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×