Szukaj

Tomson zmiażdżył gwiazdy disco-polo: „Śpiewanie o gó**ie”. Padły mocne słowa [WIDEO]

Afromental we wrześniu wydał płytę z piosenkami w całości po polsku. Tomson opowiedział naszej reporterce o kulisach powstawania krążka. Przy okazji ostro skrytykował twórczość gwiazd disco-polo.
Tomson skrytykował muzykę disco-polo

Tomson skrytykował muzykę disco-polo

Zespół Afromental na scenie obecny jest już ponad 15 lat, czyli dokładnie tyle, ile dziś skończyła Roksana Wegiel. Grupa przez ten czas wylansowała kilka przebojów i dorobiła się rzeszy wiernych fanów. Mają na swoim koncie wiele nagród, w tym statuetkę MTV EMA 2010 dla najlepszego polskiego artysty. Bilety na ich koncerty sprzedają się jak świeże bułeczki, a sale zawsze wypełnione są po brzegi.

Dotychczas Afromental wydał pięć płyt, z których dwie pokryły się złotem. Ostatni album, 5, ukazał się 20 września 2019 roku. O pracy nad krążkiem grupa opowiedziała nam przed jednym ze swoich koncertów.

Baron przyznał, że przez wszystkie lata zespół wypracował sobie system pracy, która działa bez zarzutu:

Jesteśmy w mniejszym składzie, ale absolutnie nie okrojonym. Przez lata pracowania w tym składzie, wykształciliśmy doskonałą formułę. 15 lat było czasami chropowate, ale zawsze pełne natchnienia i pasji. Chyba najlepszym przykładem jest to, że tutaj stoimy i chcemy nadal tworzyć i dzielić się sztuką – powiedział w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Afromental: Tomson krytykuje disco-polo

Nowe piosenki Afromental w całości zostały napisane po polsku, co wielu fanów postrzega jako przełom w ich twórczości. Dotychczas muzycy stawiali na śpiewanie po angielsku. Skąd pomysł na taką zmianę?

Jest to nasz język ojczysty, rodzimy i znam go bardzo dobrze. Naszła nas taka ochota, żeby zrobić coś, co będzie do czegoś podobne, bo nie znaliśmy dobrej muzyki po polsku. Tu był problem. Ale numery, które leciały w naszych czasach były miałkie. Dlatego zdecydowaliśmy się robić coś, co wywoływało w nas emocje tożsame z emocjami, które dostawaliśmy od świetnych, zewnętrznych kawałków. Z tym, że były one po angielsku, więc w jakiś sposób przekładał nam się ten cały schemat – przyznał Tomson.

Tomson przy okazji odważnie podsumował twórczość artystów disco-polo, którzy w ostatnich latach szczególnie zyskali na popularności:

W tym momencie język polski wyszedł z tematu tabu, już tylko disco-polo śpiewa o gównie za przeproszeniem. Więc można zaśpiewać o czymś mądrzejszym i ludzie potrafią to odbierać – wyznał szczerze Tomson.

Słuchaliście już nowych singli grupy?


Tomson i Baron – zimowa ramówka TVP 2019

Tomson i Baron – zimowa ramówka TVP 2019

Tomson i Baron - nominacja do Telekamery 2020

Tomson i Baron - nominacja do Telekamery 2020

Tomson i Baron – finał The Voice Kids

Tomson i Baron – finał The Voice Kids

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×