Jacek Kurski zadzwonił do Szymona Majewskiego z propozycją pracy. Tylko nam zdradził szczegóły

Szymon Majewski, Jacek Kurski

Szymon Majewski, Jacek Kurski

Szymon Majewski zdradził nam, że dostał ofertę pracy z TVP, gdy ta była pod rządami Jacka Kurskiego. Od razu odmówił, a o szczegółach opowiedział reporterce Jastrząb Post. Przy okazji zakpił z Macademian Girl.

Szymon Majewski ma na swoim koncie ogromne doświadczenie zawodowe. Pracował dla największych stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych. To on miał prowadzić takie hity jak Idol czy Jestem jaki jestem, z których ostatecznie zrezygnował. Producenci walili do niego drzwiami i oknami po tym, jak zaliczył świetny debiut w TVP – w 1994 zadebiutował występami w talk-show Wieczór z Alicją, dla której następnie prowadził program Słów cięcie gięcie.

Przełomem dla jego kariery były programy zrealizowane dla TVN. Mamy cięSzymon Majewski Show biły rekordy popularności. Nic dziwnego, że gdy tylko opuścił szeregi stacji, ofertę pracy złożył mu świeżo powołany na prezesa TVP Jacek Kurski.

Majewski zdradził reporterce Jastrząb Post, że były już dyrektor telewizji publicznej zabiegał o powrót showmana do dawnego miejsca pracy. Ten jednak był nieugięty.

Szymon Majewski o ofercie pracy z TVP

Szymon nie ukrywa, że jego telefon nieustannie dzwoni, a oferty pracy płyną szerokim strumieniem:

Ja otrzymuje co pewien czas jakieś propozycje. Parę lat temu dzwonił do mnie Kurski, ale to nigdy w życiu. TVP to nie mój adres już od dawna i nigdy nie będzie.

Jakie propozycje od Jacka Kurskiego otrzymał Szymon?

To było w prime-timie, jakieś talk-showy czy coś. Ale dopiero co zaczęli być stamtąd ludzie wyrzucani, nawet pogodynki nie pasowały do prognozy pogody, która powinna być bardziej w prawą stronę. Ja myślę sobie, że jestem już ciężki w obsłudze. Zresztą to wie każdy, nawet pan Edward. Ja muszę mieć coś swojego.

Co musiałby się wydarzyć, żeby Szymon zdecydował się powrócić do telewizji?

Najpierw musieliby bardzo prosić, potem powiedzieć, że tak, tak możesz przyjść i robić co chcesz, a my najwyżej coś lekko zmienimy.

Czy teraz, gdy z funkcji prezesa odwołano Jacka Kurskiego, Szymon nie zmieni swojej decyzji? Odpowiadając na pytanie, Majewski zadrwił z Tamary Gonzalez Perey:

Musi długo potem jeszcze nastąpić wietrzenie i okadzanie. Może Macademian Girl okadzi jakimiś swoimi bębenkami, co najmniej dwa lata, ale to na pewno po zmianie ekipy.

W czym ewentualnie widziałby się Majewski?

Dla mnie to może być nawet teleturniej, ale to powinno być sexy. To musi być coś takiego, co będzie autorskie, moje. Nie wiem, czy nie jest tak, że jakaś epoka minęła i czy na coś takiego jest miejsce. Ja zagarniam przestrzeń, robię to po swojemu. Jestem takim pieskiem, który musi trochę oblać drzewko, a niektórzy takich nie lubią. Lubią dać scenariusz, powiedzą- masz tu scenariusz, czytaj. A ja tak nie mam.

TVP komentuje słowa Szymona Majewskiego

Co na to TVP? Nikt oficjalnie nie chce się wypowiadać na temat Szymona Majewskiego. Nieoficjalnie usłyszeliśmy tylko takie słowa:

Trzeba przyznać rację Szymonowi Majewskiemu, jest trudny we współpracy i skonfliktowany z niemal każdą stacja telewizyjną. Taki jego urok osobisty, który sprawia, że nikt o niego specjalnie nie zabiega – mówi nam osoba związana ze stacją.

Jesteście fanami Szymona?


Szymon Majewski, Telekamery 2010

Szymon Majewski, Telekamery 2010

Szymon Majewski, Telekamery 2010

Szymon Majewski, Telekamery 2010

Szymon Majewski - Ryszard Horowitz x Ford Vignale 2017

Szymon Majewski - Ryszard Horowitz x Ford Vignale 2017

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×