Sebastian Fabijański bardzo szczerze o Basi Kurdej-Szatan: „Nagle stała się na NIE”. Nie chciałby być w jej skórze

Sebastian Fabijański o Basi Kurdej-Szatan

Sebastian Fabijański o Basi Kurdej-Szatan

Sebastian Fabijański przekazał słowa wsparcia pod adresem Basi Kurdej-Szatan. Aktor nie potrafi zrozumieć sytuacji, w jakiej znalazła się jego koleżanka z branży.

Jeszcze pięć lat temu Basia Kurdej-Szatan była najbardziej rozchwytywaną postacią polskiego show-biznesu, z którą o współpracę zabiegali niemal wszyscy producenci. Zagrała w kilku filmach, zgarnęła role w popularnych serialach i dostała angaż prowadzącej największe shows w kraju. TVP w dużej mierze to właśnie jej zawdzięcza jej wysoką oglądalność The Voice of Poland czy Dance Dance Dance.

Wszystko zmieniło się, gdy Kurdej-Szatan zaczęła publicznie manifestować swoje poglądy polityczne. Gwiazda aktywnie wspierała Strajk Kobiet i sprzeciwiła się sytuacji, jaka obecnie panuje na granicy polsko-białoruskiej. Gdy obejrzała nagranie z udziałem uchodźców, koczujących w lesie, coś w niej pękło. Udostępniła emocjonalny wpis, w którym nie szczędziła siarczystych słów. Pracowników straży granicznej nazwała „mordercami”, za co później przeprosiła.

Osławiona publikacja zniknęła już z profilu aktorki, ale wciąż jej fragmenty są przywoływane przez media. Uwagę na szczerość Basi zwrócili nawet wydawcy białoruskiego serwisu informacyjnego.

Sebastian Fabijański wspiera Basię Kurdej-Szatan

Chociaż opinie na temat Kurdej-Szatan są podzielone, to wiele gwiazd wspiera ją w trudnym czasie. Słowa wsparcia okazały jej Krystyna JandaAnna Mucha, a ostatnio także Sebastian Fabijański. Aktor w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, wyraził współczucie pod adresem koleżanki z branży:

Serdecznie jej współczuję. Wiem, co ona może przeżywać. Stała się gwiazdą z dnia na dzień, występując w reklamach sieci komórkowej. A teraz obserwujemy, co się dzieje. Jak to jest bardzo łatwe, że nagle ona stała się na „nie”. A kiedyś na „tak”.

Fabijański uważa, że gdyby był na miejscu Basi, jego kariera już dawno runęłaby w gruzach. Gwiazdor słynie ze szczerych i często ciętych ripost. W internecie można znaleźć sporo filmów i starych wpisów, w których odgryza się innym znanym osobom:

O tej polaryzacji chce opowiedzieć. To jest niesprawiedliwe. Gdyby mnie mieli zatrudniać za to, czy ja powiedziałem o kimś coś, to ja już bym dawno nic nie robił w tym kraju.

Raper jest pod wrażeniem osób, które aktywnie wspierają migrantów z południa:

Ale oczywiście, żeby była jasność. Bardzo szanuję to, co robią Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr. Ludzie, którzy gestem dają świadectwo. Nie mówiąc, jak powinniśmy żyć, albo kto jest jaki. Tylko robią. I to jest świetne. Wielki szacun.

Cała rozmowa poniżej:


Sebastian Fabijański na

Sebastian Fabijański na "Chwalisz Fabijańskiego"

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Komentarze

 • Ona pisze:

  Obraziła Polski mundur i żołnierzy . To jest jej wina a za winę sie karze… tak czy nie ?

  • Gośćxyz pisze:

   Oni sami najbardziej ten mundur obrazaja

  • Gość pisze:

   Oni sami swoim zachowaniem obrażają polski mundur.

  • Tom pisze:

   Niestety niby wolny kraj ale trzeba teraz uważać co się mówi za rządów tych ludzi którzy mają w jednej ręce krzyż a w drugiej nóż,czyli PiS.

  • Gość pisze:

   Nie można tak traktować tak wspaniałej kobiety jaką jest Basia. Każdy może mieć swoje zdanie. Będąc jednak facetem zwierzchnikiem tak fajnej osoby należało się zastanowić jak jej pomóc a nie dokopać leżącej. Wstyd panie Kurki, to tylko wstyd.

 • Gość pisze:

  Miejsce Pani Szatan jest przy szatanach co robi jeszcze w Polsce???W obozach jenieckich strażnikami byli nieraz rodzący ścierwa,w sam sposób zachowuje P Szatan.

 • Mąż pisze:

  Powinna pilnować dzieci i męża a nie za politykę brać się!! W środku nocy i takie straszne rzeczy wypisywać! Prawdopodobnie emocjonalnie wypalona! Psycholog i terapia!

 • Gość pisze:

  Dość tej pijaczki

 • Hanna pisze:

  Jeśli jest się osoba publiczna to trzeba dać przykład dla społeczeństwa, trzeba ważyć co się mówi i robi. Panie Fabiański Pani Kurdej- Szatan Państwo Was utrzymuje ze srodkow społeczeństwa. Jeśli jest tak Wam źle to Won ! na Białoruś tam będziecie się bratać i wspierać z tyranami i mordercami którzy chcą zgnębić Polaków.Nasz rząd robi wszystko aby nas chronić a żołnierze nastawiają własne głowy i własne życie za wszystkich..

 • Komentujący pisze:

  Wstyd mi za te wszystkie komentarze.

 • Gość pisze:

  Powinniśmy brać przykład z Amerykanów dla nich żołnierze to rzecz swieta.

 • Gość gorszy sort pisze:

  Jak nasz PAN z mównicy wykrzyczał ze jesteśmy zdradzieckie mordy,hołota gorszy sort itd ani słówka władca TVP nie wydusił ,a teraz emocjonalna wypowiedź p.Basi nie dala mu być równie spolegliwym

  • Obiektywnie pisze:

   Manifestować poglądy a pisać bzdury to dwie różne rzeczy, pani Szatan dostała karę za szkalowanie polskiego munduru, uważam że słusznie, tak jak słusznie za to przeprosiła, po prostu trzeba pomyśleć zanim się coś takiego powie czy napisze …

 • Gość pisze:

  Śmiać mi się chce, ją teraz krytykujecie bo coś tam napisała kogoś obraziła, skrytykowała ale pisząc obraźliwie na nią robicie to samo 🤣 żenada!!