Trzy festiwale i żadnej nagrody. Roksana Węgiel tłumaczy, dlaczego nie wywalczyła przeboju lata dla „Korony”

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel po trwającej kilka miesięcy przerwie wróciła do fanów z nowym utworem. Piosenka Korona miała być przebojem lata. Czy ma żal, że jej utwór nic nie zdobył na żadnym z minionych festiwali?

Roksana Węgiel pomimo młodego wieku może się już pochwalić wieloma sukcesami w muzycznej branży. Wokalistka zaistniała na scenie dzięki udziałowi w show The Voice Kids. W programie okazała się być bezkonkurencyjna. Później przyszła pora na występ na Eurowizji Junior.

Na scenie w Mińsku Roxie wykonała piosenkę Anyone I Want To Be i podbiła serca europejskich słuchaczy. Rok po wygranej została laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Gdy kariera Węgiel nabrała zawrotnego tempa, ta zdecydowała się na przerwę od występów. Przytłoczona obowiązkami nagle usunęła się w cień. Wszystko zbiegło się w czasie z pandemią i związanym z nią obostrzeniami. Gdy artyści znowu mogli wrócić na scenę, Roksana zadebiutowała z premierową piosenką.

Roksana Węgiel o piosence Korona, która nie została przebojem lata

Roksana – podobnie jak inni artyści – podczas pandemii nie próżnowała. Chociaż nie grała koncertów i nie spotykała się z fanami, to pracowała nad nowym materiałem. Gdy obostrzenia dotyczące występów zostały zniesione, wróciła z piosenką Korona.

Niestety, pomimo iż utwór miał być przebojem lata, nie zdobył żadnej nagrody na żadnym z trzech festiwali, na których Roxie walczyła o tytuł przeboju lata. Co na ten temat mówi wokalistka:

Ja wydałam ten singiel po półtorarocznej przerwie, więc on jest dla mnie ogromnie ważny. Ten przekaz. Ta piosenka opowiada o tym, co chciałam przekazać, więc ja jestem spełniona jeśli chodzi o piosenkę.

Jak Roksana oceniła festiwale, w których brała udział?

Tak naprawdę te konkursy wszystkie przebiegły bardzo fajnie, bardzo pozytywnie jeśli chodzi o te wszystkie wyjazdy. Oczywiście nigdy nie nastawiałam się na żadną nagrodę. Gratuluję wszystkim wygranym. To była fajna przygoda i fajnie było się tam zaprezentować.

Jesteście fanami Roksany?


Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel – Opole 2021

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×