Trzy festiwale i żadnej nagrody. Roksana Węgiel tłumaczy, dlaczego nie wywalczyła przeboju lata dla „Korony”

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel po trwającej kilka miesięcy przerwie wróciła do fanów z nowym utworem. Piosenka Korona miała być przebojem lata. Czy ma żal, że jej utwór nic nie zdobył na żadnym z minionych festiwali?

Roksana Węgiel pomimo młodego wieku może się już pochwalić wieloma sukcesami w muzycznej branży. Wokalistka zaistniała na scenie dzięki udziałowi w show The Voice Kids. W programie okazała się być bezkonkurencyjna. Później przyszła pora na występ na Eurowizji Junior.

Na scenie w Mińsku Roxie wykonała piosenkę Anyone I Want To Be i podbiła serca europejskich słuchaczy. Rok po wygranej została laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Gdy kariera Węgiel nabrała zawrotnego tempa, ta zdecydowała się na przerwę od występów. Przytłoczona obowiązkami nagle usunęła się w cień. Wszystko zbiegło się w czasie z pandemią i związanym z nią obostrzeniami. Gdy artyści znowu mogli wrócić na scenę, Roksana zadebiutowała z premierową piosenką.

Roksana Węgiel o piosence Korona, która nie została przebojem lata

Roksana – podobnie jak inni artyści – podczas pandemii nie próżnowała. Chociaż nie grała koncertów i nie spotykała się z fanami, to pracowała nad nowym materiałem. Gdy obostrzenia dotyczące występów zostały zniesione, wróciła z piosenką Korona.

Niestety, pomimo iż utwór miał być przebojem lata, nie zdobył żadnej nagrody na żadnym z trzech festiwali, na których Roxie walczyła o tytuł przeboju lata. Co na ten temat mówi wokalistka:

Ja wydałam ten singiel po półtorarocznej przerwie, więc on jest dla mnie ogromnie ważny. Ten przekaz. Ta piosenka opowiada o tym, co chciałam przekazać, więc ja jestem spełniona jeśli chodzi o piosenkę.

Jak Roksana oceniła festiwale, w których brała udział?

Tak naprawdę te konkursy wszystkie przebiegły bardzo fajnie, bardzo pozytywnie jeśli chodzi o te wszystkie wyjazdy. Oczywiście nigdy nie nastawiałam się na żadną nagrodę. Gratuluję wszystkim wygranym. To była fajna przygoda i fajnie było się tam zaprezentować.

Jesteście fanami Roksany?


Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel - Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata, Lato w mieście z Eco Studio

Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel – Opole 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  Lepiej zabrałaby się za naukę a nie za śpiewanie

 • Rowernik pisze:

  Słucham raczej rocka, blues-rocka, jazzu, ale jej słucham z respektem, ona bardzo dobrze śpiewa, jak dorosła osoba, a przecież ma zaledwie 16 lat i 8 miesięcy. Zrobi karierę, jeśli będzie miała dobrych kompozytorów, producentów, jeśli tak jak Brodka będzie się rozwijać (Brodka po początku popowym trafnie przeszła w „alternatywę”, dochodząc do bardzo wysokiego poziomu z piosenką np. Horses).

 • Ola pisze:

  Nie masz pojęcia o czym piszesz to nie zabieraj głosu bo tylko się osmieszasz

 • Gość pisze:

  Piosenka była tak bez szalu

 • Gość pisze:

  Roksana technicznie śpiewa dobrze jednak brakuje jej tego coś. Wszystko jest wyuczone , każdy gest , mimika twarzy i to nie jest szczere. Trzeba wiedzieć o czym się śpiewa i co się przekazać innym. Zwycięstwo w jednym festiwalu o niczym nie świadczy , zobaczymy czy za kilka lat będzie ktoś o niej pamiętał czy będzie jedną z wielu.

  • Anka pisze:

   Akurat Korona to jest utwór o niej samej i o jej własnych przeżyciach. Na kształt tego utworu a zwłaszcza na jego tekst miała ogromny wpływ, jest współautorka tego tekstu. Więc nie pisz bzdur człowieku bo się tylko osmieszasz. Roksana we wszystkim co robi jest autentyczna aż do bólu. Przez cały czas jest sobą. A za kilka lat na pewno nie będzie jedna z wielu, już dziś jest jedna z najlepszych wokalistek w kraju.

 • Gość pisze:

  To dziecko nie umie śpiewać

  • RADEK pisze:

   Ty umiesz śpiewać ciulu jeden. Żeby napisać tak durny komentarz jak twoj trzeba chyba mózgu nie mieć!! Roksana to mega talent, najpopularniejsza i najlepsza wokalistka mlodego pokolenia w Polsce! Ma przepiękny, niesamowity mocny głos w którym zakochały się setki tysięcy jej fanów.

  • Gość pisze:

   W Roksanie mało jest naturalności. I jest spięta podczas śpiewania.

 • Olka pisze:

  Technicznie jest dobra. Jest dobrym śpiewakiem ale nie artystka. To tak o RW

 • Gość pisze:

  Dziecko miało PRZEKAZ, hahahha.

  • Jacek.redaktor pisze:

   Są dzieci dużo mądrzejsze od wielu dorosłych. Wszystko zależy od tego jak bogate wnetrze ma człowiek i jaki ma poziom intelektualny. Od Roksany niejeden dorosły mógłby się wiele nauczyć.

 • Gość Ania pisze:

  Nic nie wygrała , bo ta piosenka jest po prostu słaba

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×