Roksana Węgiel o przygotowaniach do matury. Już wybrała przedmiot rozszerzony. Podjęła też decyzję ws. studiów

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel z niepokojem odlicza dni do matury. Gwiazda zdradziła nam, czego się obawia i jaki przedmiot chce zdawać w opcji rozszerzonej. Przy okazji opowiedziała o dalszej edukacji. Studia będą musiały poczekać?

Roksana Węgiel miała zaledwie 12 lat, gdy wkroczyła do świata show-biznesu. Zaczęła z wysokiego c, bo od zwycięstwa w pierwszej edycji programu The Voice Kids. Na fali popularności pojechała na konkurs Eurowizji Junior 2018 w Mińsku, który też wygrała. Potem przyszły kolejne sukcesy – triumf w Dance Dance Dance i nagroda MTV EMA na gali w hiszpańskim Bilbao dla najlepszego polskiego artysty.

Jako zwyciężczyni The Voice Kids Roxie podpisała niekorzystny kontrakt z wytwórnią płytową. Chociaż jej album odniósł ogromny sukces sprzedażowy, pokrywając się złotem, to młoda artystka w trakcie pandemii koronawirusa zdecydowała się rozwiązać umowę. Dziś nagrywa dla innego wydawcy na warunkach, które spełniły jej oczekiwania. 17-latka karierę łączy z edukacją.

Roxie powoli odlicza dni do matury. Już w maju będzie zdawać egzamin dojrzałości, do którego przygotowuje się w przerwach pomiędzy pracą w studiu a koncertami. Nie ukrywa, że jest nieco zestresowana tym faktem. O emocjach, jakie jej towarzyszą, opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Roksana Węgiel o przygotowaniach do matury i studiach

Węgiel już zdecydowała, z czego będzie zdawać egzamin rozszerzony. Postawiła na język angielski, którym w swojej pracy posługuje się na co dzień:

Jak sobie tak intensywnie pomyślę o maturze, to czuję stres. Wiem, że czeka mnie bardzo dużo pracy, będę musiała bardzo dużo się uczyć, żeby nadrobić pewien materiał i zdać tę maturę. To jest mój cel, więc będę do niego dążyła. Rozszerzoną maturę chciałabym zdawać z języka angielskiego.

Co ze studiami?

Jeśli moje życie będzie wyglądało nadal tak intensywnie, to na pewno nie pójdę od razu na studia. Ale jeśli będę miała zdaną maturę, to mogę sobie zrobić te studia w każdym momencie mojego życia. Chciałabym, żeby to mi coś dało, coś wniosło do mojego życia. Bo nie zależy mi na papierku.

Cała rozmowa poniżej.


Roksana Węgiel i Ola Szkołda w filmie

Roksana Węgiel i Ola Szkołda w filmie

Roksana Węgiel szkoła językowa

Roksana Węgiel szkoła językowa

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×