Szukaj

Renata Kaczoruk o kompleksach i problemach z akceptacją siebie. W szkole przeszła przez piekło. „Bardzo głęboko to we mnie siedziało”

Renata Kaczoruk (teraz i w młodości)

Renata Kaczoruk (teraz i w młodości)

Renata Kaczoruk w szkole nie miała łatwo. Była dziewczyna Kuby Wojewódzkiego zmagała się z poważnymi kompleksami i ogromną krytyką ze strony uczniów i nauczycieli. O wszystkim po raz pierwszy opowiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Renata Kaczoruk uważana jest za jedną z najpiękniejszych modelek w Polsce. Jej urodę docenił Kuba Wojewódzki, najbardziej wytrawny koneser kobiecego piękna w show-biznesie, oraz wydawcy Playboya. Modelka pojawiła się na okładce jednego z numerów, gdzie zaprezentowała swoje kształty w eterycznej sesji.

Wiele kobiet marzy, by choć w kilkunastu procentach wyglądać tak dobrze jak Renulka. Tymczasem okazuje się, że sama zainteresowana swego czasu zmagała się nie tylko z kompleksami, ale też z ostrą krytyką od osób ze swojego najbliższego otoczenia.

Renata Kaczoruk o kompleksach i problemach w szkole

Kaczoruk w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że z trudem wraca do wspomnień z czasów szkolnych. Wszystko przez wytykających ją palcami uczniów, którzy nie szczędzili przykrych słów pod jej adresem. W pewnym momencie Renata sama uwierzyła, że wygląda dokładnie tak, jak opisują ją znajomi z klasy:

Pojawiały się zdania. Pamiętam wszystkie. To nie umknęło mojej uwadze i było bardzo przykre. Bardzo głęboko we mnie siedziało. To się nie odbyło tak, że wyszłam bez szwanku ze szkoły. Ja nie czułam się przez nich niszczona, bo sama podzielałam to zdanie. Że jestem za chuda, że wyglądam jak kościotrup, że człowiek tak nie wygląda, że wyglądam jak kosmita. Mogłabym sobie pogrzebać w głowie i znalazłabym bardzo dużo negatywnych, przykrych treści.

Renata nie mogła liczyć na wsparcie nauczycieli. Przywołała sytuację, która szczególnie mocno zapisała się w jej pamięci:

Ja sama byłam tego nośnikiem, sama się tak traktowałam. Kiedy byłam bardziej świadoma, pracowałam jako modelka, to moja nauczycielka chodziła po klasie i na lekcji proponowała żebyśmy zapisali propozycję tematów na godzinę wychowawczą. I z dużym naciskiem powiedziała do mnie anoreksja, kładąc na mojej ławce karteczkę to wypełnienia. Tego rodzaju rzeczy już potrafiłam nazwać.

Gwiazda Azji Express apeluje do innych, by otaczali się osobami, które motywują do działania i pracy nad sobą:

Ważne jest to, że każdy się z tym zderza. Dlatego należy poszerzać swój horyzont. Trzeba poszukać ludzi, którzy uwolnią cię z takich kompleksów, dadzą siłę, powiedzą, że lubią Cię takim, jakim jesteś. To jest strasznie ważne i to jest na całe życie. Zawsze trzeba pilnować tej energii i trzeba szukać środowisk, które podnoszą Cię do góry, a nie wbijają w dół.

Cała rozmowa poniżej.


Renata Kaczoruk

Fotografia: Facebook

Renata Kaczoruk

Fotografia: Facebook

Renata Kaczoruk

Fotografia: Facebook

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  filozofia , brak sensu w wypowiedziach i wybielanie siebie .

 • oj boli pisze:

  zdjęcie z 2013 roku i napis na czapce pi..zi być może najlepiej oddaje stan jej umysłu

 • to jak pisze:

  z nią jest ?lubi filozofować , dużo mówi ale bez sensu i ogólnikami . Poza tym jest sama sobie zaprzecza raz chce mieć dziecko , raz po co je sprowadzać na taki świat to później chce traktować piorunem na żądanie nie może się zdecydować czy niepełnosprawni powinni być ale teraz jest mentorką niepełnosprawnej , pieniądze nie są najważniejsze dlatego projektuje mieszkanie plus dla Januszków ale sobie kupuje apartament.

 • Gość pisze:

  Po co te opowiastki bez sesu i pewnie klamie byle sie przypomniec

 • Gość pisze:

  Czemu urodę całkiem ładnej kobiety musi dostrzegać jakiś pedzio ?

 • Antek pisze:

  Piękna. Ale słuchać się jej dało.

 • Gość pisze:

  Po co to opowiadac?

 • Gość pisze:

  Slicznie wygladala jako mloda dziewcxyna. Teraz ma 34 lata i wyglada duzo dojrzalej niz na te 34 lata…. hm, ciekawe

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×