Wirtualna Polska

Relacja z gali Ekstraklasy 2023: Grosiccy, Papszun, Gual, Zillman i Kołodziejczyk szczerze o futbolu [WIDEO]

Relacja z gali Ekstraklasy 2023: Grosiccy, Papszun, Gual, Zillman i Kołodziejczyk szczerze o futbolu [WIDEO]

Relacja z gali Ekstraklasy 2023

Za nami Gala Ekstraklasy, na której pojawiły się najważniejsze osoby ze środowiska piłkarskiego w Polsce oraz plejada gwiazd. Sezon 2022/2023 PKO Bank Polski Ekstraklasy dobiegł końca. Uroczystość była transmitowana na CANAL+ i TVP oraz online.

Wirtualna Polska

Gala przyciągnęła wiele znanych twarzy polskiego futbolu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło między innymi Kamila Grosickiego z żoną Dominiką, Marka Papszuna, Marca Guala, Vladana Kovacevića oraz wielu innych piłkarzy Ekstraklasy. Na Gali pojawili się także Szymon Marciniak, Fernando Santos oraz prezesi Ekstraklasy, Totalizatora Sportowego, PKO Banku Polskiego, PZPN, CANAL+, TVP, sponsorzy i kluby najpopularniejszej ligi w Polsce.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na Galę Ekstraklasy przybyła również dziennikarka telewizyjna Anita Werner z partnerem Michałem Kołodziejczykiem, dziennikarz i komentator sportowy Mateusz Borek, reprezentantka Polski w  piłce nożnej Weronika Zawistowska oraz człowiek ekscentryczny i nieszablonowy – Wini.

Gala Ekstraklasy 2023. Kogo uhonorowano podczas gali?

Adam Matysek wręczył nagrodę Bramkarzowi Sezonu – Vladanowi Kovaceviciowi z Raków Częstochowa, a Henryk Kasperczyk ogłosił Obrońcą Sezonu – Frana Tudora również z Raków Częstochowa.

Bardzo uroczyste było również przekazanie nagrody dla Trenera Sezonu.  Na scenie pojawił się Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Polski, który wyczytał nazwisko zwycięzcy. Został nim Marek Papszun z Rakowa.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Michał Kołodziejczyk uhonorował Napastnika Sezonu – Marca Guala z Jagiellonii Białystok. Pomocnikowi Sezonu – Josue z Legii Warszawa – nagrodę wręczyła Weronika Zawistowska, reprezentantka Polski w piłce nożnej. Młodzieżowca Sezonu PKO Banku Polskiego – Ariela Mosór z Piast Gliwice – nagrodził Dariusz Szwed, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego wręczyła statuetkę „Numer Sezonu Totalizatora Sportowego” Vladanowi Kovaceviciowi z Raków Częstochowa. Najważniejszą nagrodę dla Piłkarza Sezonu otrzymał Kamil Grosicki z Jagiellonii Białystok od prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

Nagrodę od polskiego Marcina Oleksego otrzymał strzelec Gola Sezonu, Fabian Piasecki z Raków Częstochowa. Patryk Dziczek z Piasta Gliwice przyjął nagrodę Turbokozaka Sezony z rąk Bartka Ignaciaka z Canal+. Mistrzem kraju po raz pierwszy w historii został Raków Częstochowa. Zwycięski puchar przekazał sam prezes Ekstraklasy SA, Marcin Animucki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gala Ekstraklasy 2023. Wywiad z Dominiką i Kamilem Grosickimi

Na gali nie mogło zabraknąć pięknego, kobiecego akcentu. Dominika Grosicka nie ukrywa, że nominacje jej męża, to o dla niej ogromny powód do dumy:

Wirtualna Polska

Towarzyszą mi same przyjemne emocje. Na przestrzeni lat przyzwyczaiłam się, że Kamil bardzo często daje mi powód do dumy. Cieszę się, że możemy być w takich miejscach, bo to jest zawsze miłe wydarzenie, zwieńczenie jakiegoś sezonu i jego ciężkiej pracy

Jak czuł się Kamil Grosicki, który zdobył tytuł piłkarz sezonu PKO Ekstraklasy?

Bardzo się cieszę. Jestem dumny z tej nagrody. Tę nagrodę wybierają piłkarze z którymi na co dzień rywalizuję na boisku i oni docenili moją postawę w tym sezonie, jestem za to im wdzięczny, zawsze zespół jest dla mnie na pierwszym miejscu i chciałbym z tym zespołem zdobyć coś konkretnego. Dzisiaj odbieram nagrodę indywidualną. Cieszę się z tego.

Gala Ekstraklasy 2023. Co powiedziały nam inne gwiazdy futbolu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Marek Papszun, trener sezonu 2022/2023, przyznał, że jest niezwykle dumny ze swoich zawodników:

Jestem dumny z osiągnięć drużyny. Dzięki drużynie zostałem nagrodzony, zostałem laureatem i trenerem roku. Duża sprawa. Jestem z tego dumny, jestem dumny z tych chłopaków, którzy pomogli mi w tym osiągnięciu, bo trener jest tylko inspiratorem działań, a wykonawcami są przede wszystkim piłkarze. Wspierał mnie sztab szkoleniowy, organizacyjno-medyczny więc tym ludziom zawdzięczam ten laur – powiedział w rozmowie z redaktorką Jastrząb Post.

Wirtualna Polska

Marc Gual z Jagielloni Białystok, Król strzelców PKO Ekstraklasy, tak posumował swoje zwycięstwo:

To nie jest proste, wiadomo, że aby tu być należy coś poświęcić. Dla mnie najtrudniejsze jest to, że jestem tu bez rodziny i przyjaciół, którzy są w Hiszpanii. Ale to moja praca. Praca o której zawsze marzyłem i dla mnie to jest wspaniałe.

Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa SA, przyznał, że jest otwarty na nowe wyzwania:

My przede wszystkim dość długo rozmawialiśmy w trakcie kontraktowania Canal+, żeby pomyśleć jak bardziej przygotować treści pod młodego kibica w przyszłym sezonie będziemy także współpracować z influencerami, mieliśmy pewnego rodzaju próby już w tym roku. Widzimy, że dzięki temu mamy większe zainteresowanie zarówno w telewizji, na stadionach, ale także w internecie, naszych klubowych social mediach, więc będziemy się przyglądać temu projektowi i trzymać za niego kciuki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gala Ekstraklasy 2023. Katarzyna Zillmann o piłce nożnej

Na gali nie mogło zabraknąć wyśmienitych gości i fanów Ekstraklasy. O swojej miłości do tego sportu opowiedziała Katarzyna Zillmann – polska wioślarka, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy.

Uwielbiam piłkę nożną. Najbardziej lubię Premier League, ale naszą rodzimą ligę też lubię oglądać i mam więcej okazji do oglądania Ekstraklasy. Cieszę się, że mogę tu być.

Wirtualna Polska

Na koniec redaktor Michał Kołodziejczyk opowiedział o tym, jak zmienił się polski futbol.

Wystarczy pójść na stadion i zobaczyć, że to jest zupełnie inne otoczenie. Nie mówię tylko o samym budynku stadionu, który w Polsce wydaje mi się, ma najnowocześniejszą infrastrukturę w Europie. Jak się zmieniła widać też na trybunach. To nie są tylko tacy zagorzali kibice, faceci z brzuszkiem, nie są to chuligani tylko coraz częściej jest to rozrywka dla całych rodzin. Przychodzą kobiety, przychodzą dzieciaki, często przychodzi cała rodzina po to, aby aktywnie spędzić po południe. Aktywnie, bo na stadionach poza meczami dzieje się bardzo dużo ciekawych dodatkowych rzeczy. Różnego rodzaju pikniki, różne atrakcje dla najmłodszych. Polecam, bo to fajna rozrywka.

Zapraszamy na materiał wideo.


Kamil i Dominika Grosiccy

Kamil i Dominika Grosiccy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Kamil i Dominika Grosiccy

Kamil i Dominika Grosiccy

Kamil i Dominika Grosiccy

Kamil i Dominika Grosiccy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×