Szukaj

Paweł Małaszyński i Magdalena Różczka uratowali życie 9-letniej Oli!

9-letnia Ola Matejczuk z Supraśla jest chora na serce. Potrzebuje operacji, która musi być wykonana poza granicami naszego kraju. Dziewczynce do pełnej kwoty brakowało pieniędzy. Gazeta Wyborcza na swoich łamach opisała historię chorej dziewczynki i jej rodziny. Artykuł przeczytał Paweł Małaszyński. Szybko powiadomił o tym swoją koleżankę – Magdę Różczkę.  I tak udało się zdobyć brakującą kwotę. Aktorzy ze swoich pieniędzy dołożyli się do operacji ratującej życie-  15 tys. zł.

Chcesz uratować komuś życie? – zapytał Paweł Magdy

Magda nie wahała się ani chwli. Pomoc aktorów pozwoli także rodzinie Oli wyjechać do kliniki w Niemczech, by cały czas być przy dziecku.

Jednak aktor zrobił coś więcej. Pojechał do Supraśla odwiedzić Olę.

Pukam do drzwi, otwiera zaskoczona mama, a ja się pytam, czy jest Olka. To naprawdę świetna rodzina, wiele przeszli i wiele zrobili, by zebrać na kolejną operację, która przedłuża życie dziecku. Jeśli mogłem pomóc, to czemu tego nie zrobić, podobnie myśli Magda Różczka, do której razem dzwoniliśmy, i która aż się popłakała. Ale najlepsze jest to, że zmobilizowało się całe mnóstwo ludzi opowiada Paweł Małaszyński.

Rodzice byli zdumieni. W ich drzwiach stanął znany aktor, który na dodatek podarował im pieniądze. Ola zrobiła Pawłowi laurkę. Tym sposobem Magdalena Różczka i Paweł Małaszyński podarowali Oli najcenniejszą rzecz – nowe życie.

Zobacz także: Fałsz Pawła Małaszyńskiego w „Jingle Bells” [wideo]

Paweł Małaszyński

Fotografia: AKPA

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×