Szukaj

Paulina Sykut o Korze w jej urodziny: „Mam z nią piękne wspomnienia”. Pracowały ze sobą przez kilka lat

Paulina Sykut, Kora

Paulina Sykut, Kora

Paulina Sykut wspomina Korę w dniu jej 69. urodzin. Prezenterka miała okazję pracować z legendarną wokalistką przez kilka lat na planie Must be the music. Jak ją zapamiętała?

Gdyby żyła, skończyłaby dziś 69 lat. W 1951 roku urodziła się Kora, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej. Jeszcze za życia stała się legendą. Jej talent docenili organizatorzy najważniejszych wydarzeń i telewizyjnych shows. Przez kilka lat zasiadała w jury programu Must be the music.

Paulina Sykut wspomina Korę w jej urodziny

Paulina Sykut, która prowadziła muzyczny program Polsatu, opowiedziała naszej reporterce, jak wspomina Korę. Gwiazdy miały okazję poznać się bliżej za kulisami. W końcu razem co sezon spędzały na planie kilka intensywnych tygodni.

Kora była wyjątkową osobowością. Mam z nią związane piękne wspomnienia. Ja śpiewałam jej piosenki. Praca z nią, to było dla mnie wielkie wow. To była ikona, nie znam nikogo z taką charyzmą, inteligencją emocjonalną. Była i jest wspaniała. Przez swoją muzykę. I duchowo ona cały czas jest z nami.

A jak Paulina wspomina samo Must be the music?

Jak słyszę „Must Be The Music”, to reaguję wzruszeniem. To był taki pierwszy duży program, w czasie którego dużo przeżyłam, dużo się nauczyłam. Jeszcze u boku Maćka Rocka. Było też wspaniałe jury, w którym poznałam Adama Sztabę, Elę Zapendowską, Korę. Przeżyliśmy tam prawie 6 lat, to było jedenaście edycji. Mnóstwo fajnych zespołów tam się przewinęło, bardzo zdolnych. Sama stawałam w Idolu i innych programach na deskach takich scen i brałam udział w podobnych przesłuchaniach, więc było to bardzo bliskie mojemu sercu.

Wy również jesteście fanami Kory i jej twórczości?

Zapis całego live’a z Pauliną Sykut:


Paulina Sykut-Jeżyna,

Paulina Sykut-Jeżyna, "Must Be the Music 11" (fot. AKPA)

Kora

Kora

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×