Paulina Chylewska ostro podsumowała odejście Paulo Sousy: „Dziwne, niezrozumiałe, oburzające”. Wskazała najlepszego następcę

Paulina Chylewska, Paulo Sousa

Paulina Chylewska, Paulo Sousa

Paulo Sousa rozstał się z PZPN w atmosferze skandalu. Jego decyzję o odejściu skomentowała Paulina Chylewska. Dziennikarka nie szczędziła słów na trenerze.

Paulo Sousa był trenerem kadry polskiej narodowej w piłce nożnej. O swojej rezygnacji w okresie Świąt Bożego Narodzenia powiadomił prezesa PZPN, Cezarego Kuleszę. Sportowiec chciał polubownie rozwiązać umowę. Tak się jednak nie stało. Selekcjoner został obciążony wysoką karą finansową, którą musi wpłacić na konto związku. O kwocie poinformował Super Express:

Paulo Sousa przeleje na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej aż dwa miliony złotych! Na tyle bowiem Cezary Kulesza i jego ludzie wycenili odszkodowanie z tytułu przedwczesnego i kompletnie nieplanowanego rozstania z selekcjonerem.

Powodem decyzji Paulo była lepsza propozycja współpracy od klubu z Rio de Janeiro. Trener jest już na miejscu, gdzie udzielił skandalicznego wywiadu. Po raz pierwszy skomentował publicznie swoje rozstanie z polską reprezentacją.

To normalne, że moja decyzja nie mogła się spodobać. Nie można zakwestionować mojej uczciwości, powagi i szacunku, jaki okazywałem podczas pracy w Polsce – wyznał.

Paulina Chylewska krytykuje decyzję Paulo Sousy

Polscy kibice oraz sportowcy nie ukrywali rozczarowania decyzją Portugalczyka. Robert Lewandowski również nie dał rady dłużej milczeć i skrytykował zachowanie Sousy. Do grona niezadowolonych dołączyła Paulina Chylewska.

Dziennikarka Polsatu w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, zdradziła, że była zaskoczona decyzją trenera:

 To jest jedna z najbardziej szokujących informacji końca roku, tak bym powiedziała. Jakbyśmy robili taki ranking, to pewnie ona znalazłaby się na bardzo wysokim miejscu. Dziwne, niezrozumiałe, oburzające w dużej mierze, bo nie zostawia się zespołu w tak trudnym momencie, kiedy są przed nami dwa bardzo trudne mecze. To jest decyzja, której kompletnie nie rozumiem.

Chylewska wyznała także, kto jej zdaniem powinien zostać trenerem reprezentacji:

Giełda nazwisk jest bardzo szeroka i krąży. Ja bym widziała polskiego trenera, który zna reprezentację, powiedziałabym Adam Nawałka. Nie wiem, czy się zgodzi, nie wiem, czy będzie chciał. Zobaczymy. Byle byłby to trener, który będzie trenerem nie na dwa spotkania, a na dłużej. I byle byłby to trener, który poprowadzi nas w Katarze do dobrego wyniku, bo na to bardzo liczę.

Macie swoje typy?


Paulo Sousa

Paulo Sousa

Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Neno nie żyje

Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Neno nie żyje

Paulina Chylewska. Dawniej

Paulina Chylewska. Dawniej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×