Patryk Vega kończy karierę w Polsce. Tylko nam zdradził swoje plany. Szykuje piękne pożegnanie z widzami

Patryk Vega

Patryk Vega

Patryk Vega ma na swoim koncie wiele filmów, które wstrząsnęły opinią publiczną. Reżyser zapowiedział przed naszą kamerą, że w tym roku stworzy ostatni film w Polsce. Zdradził też, jakie ma plany na przyszłość.

Patryk Vega to polski reżyser, który od kilku lat podbija duży ekran kolejnymi produkcjami. Już od najmłodszych lat interesował się światem filmu. Gdy tylko otrzymał dowód osobisty, podjął starania o zmianę nazwiska, marząc już wówczas o międzynarodowej karierze (jego prawdzie nazwisko to Krzemieniewski). Od tamtej pory konsekwentnie realizował swoje plany. Zaczął od pracy przy reportażach i filmach dokumentalnych w TVP.

Później przyszła pora na autorskie seriale. W roli scenarzysty zadebiutował serialem Pierwszy milion. Medialną sławę osiągnął przy filmie PitBull. Przez następne lata wypuszczał kolejne hitowe produkcje, które wiele razy wzbudzały kontrowersje wśród krytyków. Jedno jest pewne, do kin potrafi przyciągnąć prawdziwe tłumy widzów.

Patryk Vega znika z Polski. Czym się będzie zajmował?

Patryk Vega w ostatnim czasie swoimi produkcjami wywołał sporo szumu. Jego film dokumentalny Oczy diabła, w którym ujawnił szokujące dane na temat pedofilii, sprawił, że Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak, wystosował do prokuratury prośbę o wszczęcie postępowania w sprawie ujawnionych przez Vegę faktów.

Mocny przekaz tej produkcji wstrząsnął widzami. Kolejnym dziełem reżysera, które kilka dni temu weszło do kin, jest Small World. Film opowiada o handlu ludźmi, a główną rolę w nim gra Julia Wieniawa.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Vega opowiedział o swoich planach na przyszłość. Zdradził, że nie jest pewny, czy w ponownie zatrudniłby Kasię Warnke. Wszystko przez jego wyprowadzkę z kraju, przed którą w piękny sposób pożegna się z widzami:

Nie wiem. Bo to jest tak, że ja stoję tutaj, ale mnie tak naprawdę tutaj nie ma. Ja zrobię w tym roku ostatni polski film.

Już niebawem reżyser rozpocznie zdjęcia do międzynarodowej produkcji:

W przyszłym roku będę kręcił moją pierwszą międzynarodową produkcję. Chcę się komunikować z coraz większą widownią na świecie. W tym przypadku sięganie po aktorów hollywoodzkich jest warunkiem sine qua non.

Będziecie tęsknić za Patrykiem?


Patryk Vega spotkał się z Małgorzatą Rozenek

Patryk Vega spotkał się z Małgorzatą Rozenek

Patryk Vega - premiera filmu Polityka

Patryk Vega - premiera filmu Polityka

Patryk Vega - Instagram

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×