Edyta Górniak odmówiła występu w Opolu. Oczekiwania reżysera były nie do przyjęcia: „Przeprosiłam” [WIDEO]

Opole 2022 bez Edyty Górniak

Opole 2022 bez Edyty Górniak

Edyta Górniak nie wystąpi na festiwalu w Opolu 2022. Zdradziła nam, dlaczego zrezygnowała z udziału w koncercie, do którego została zaproszona. O co poszło?

59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach od 17 do 21 czerwca (od piątku do wtorku). Nigdy wcześniej muzyczne święto nie trwało tak długo. Nie zabraknie tradycyjnie debiutów i premier. Na scenie zaprezentuje się plejada gwiazd, które zaśpiewają piosenki przygotowane pod poszczególne części koncertowe. Na długiej liście artystów na próżno jednak szukać nazwiska Edyty Górniak. Dlaczego?

Reporterka Jastrząb Post zapytała gwiazdę, czy ostatecznie wystąpi w Opolu. Artystka zdradziła, że nie i podała powód swojej rezygnacji z zaproszenia, jakie otrzymała od TVP.

Edyta Górniak nie wystąpi w Opolu. Dlaczego?

Widzowie festiwalu w Opolu tym razem nie usłyszą czterooktawowego głosu diwy. Co wpłynęło na jej decyzję o odmowie zaproszenia? Okazuje się, że poszło o piosenkę, którą narzucił jej reżyser widowiska:

Przepraszam, zrezygnowałam z Opola. Zrezygnowałam dlatego, że byłam zaproszona do kilku różnych koncertów i bardzo sobie cenię współpracę z tymi reżyserami. Każdy miał inny pomysł. Ale jest piękny jubileusz telewizji i pan Konrad Smuga chciał zrobić taki ukłon w stronę sukcesu telewizji, czyli m.in. Eurowizji, i znowu śpiewałabym tę „Ewkę” [„To nie ja” – red.]. Ja was przepraszam, ale nie mogę jechać kolejny rok do Opola i znowu śpiewać tę samą piosenkę – powiedziała Jastrząb Post.

Chociaż Edyta wie, że publiczność uwielbia piosenkę To nie ja, to chciałaby móc zaprezentować również inne utwory ze swojego repertuaru, a ma ich ponad dwieście:

Ja jednak lubię mieć taką możliwość zaglądania do różnego repertuaru. Mam w sumie tych utworów nagranych ponad 200 na różne okoliczności. Lubię móc zatopić się w różnych utworach i też jestem przekonana jak czasem czytam komentarze ludzi, że moja publiczność też oczekuję, że ja nie będę co roku wracała z tym samym utworem, że jednak zajrzę do czegoś innego.

Jak gwiazda wspomina ostatnie edycje opolskiego festiwalu, na których występowała? Przed jednym z występów trafiła do szpitala, z którego wyszła na własne życzenie.

W zeszłym roku śpiewałam utwór Grzesia Ciechowskiego, rok wcześniej chyba nie było Opola. Pamiętam, że ta „Ewa”, którą zaśpiewałam wtedy w Opolu, była bardzo mocna emocjonalnie, ja wtedy trafiłam do szpitala, wyszłam na własne życzenie, byłam napompowana kroplówkami, więc byłam cała opuchnięta, ale miałam ładną sukienkę. Był przepiękny aranż orkiestry synchronicznej, który napisał Grzegorz Urban i myślę, że może dość już tej „Ewki”.

Edyta przeprosiła twórców tegorocznego Opola, tłumacząc, że chętnie wystąpi, ale z inną piosenką:

Wiem, że to legendarny utwór i czasem fajnie do niego wrócić, ale chciałabym móc też inne utwory śpiewać. A zawsze jest tak, że jest mało czasu antenowego. Przeprosiłam. To piękny jubileusz telewizji, więc też rozumiem reżysera. Ale on mnie też zrozumiał, więc ok.

Cała rozmowa poniżej.


Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak – Opole 2019

Edyta Górniak – Opole 2019

Edyta Górniak – Opole 2019

Edyta Górniak – Opole 2019

Komentarze

 • Gośćzosia pisze:

  To choroba niech odpocznie

 • Darek pisze:

  Nie wiem co Edzia pali ale działa to na nią destrukcyjnie… dopiero co mówiła że 2 miejsce na Eurowizji to był cud i chwali się nim przy każdej okazji a tu nagle znudzona śpiewaniem Ewki. Prawda jest taka że to tylko dzięki tej piosence zrobiła karierę i, z całym szacunkiem do jej talentu, od 1994 r. nigdy juz nie nagrała żadnego innego hitu (może poza Dumką). Także zalecam trochę więcej pokory i pracowitości, nikt nie proponuje jej wykonywania innych „hitów” bo póki co na razie ich nie nagrała.

 • Gość pisze:

  Nikt za E.G nie będzie plakal niech nie spiewa jest mi zupełnie obojętna sa inni wartościowi artyści których z przyjemnością ,nikim wyjatkowym Gorniak nie jest,z 50tka na karku juz świata nie zwojuje

 • Anna pisze:

  I dobrze , że nie będzie p. Górniak- mała strata a raczej zysk dla TVP

 • baju-baju pisze:

  A może chcieli by w Opolu zaśpiewała „na żywo”-i o to się rozeszło..

 • GośćAnia pisze:

  Cyganka prawdę ci powie… Może teraz niech reżyser potwierdzi jej wersję? Mnie się wydaje, że ona się nachłapie tyle kasy dziennie ze swoich social mediów i dram, które sama wszczyna, że zwyczajnie jej się nie chce ruszyć tyłka do uczciwej i rzetelnej pracy wykonanej na żywo na oczach wszystkich.

 • Ja tego nie kupuję pisze:

  Ma dwieście utworów?! Czy wy jesteście chorzy?! Policzcie sobie jej albumy studyjne i listę utworów. Dodawać chyba potraficie! To jest kolejny sponsorowany przez EG artykuł na swój temat na jastrzębiu!

  • Gość pisze:

   200 utworów mogla zaśpiewać , ale pewnie ze 180 z tego, to cudze piosenki:))))
   Ma ze 4 przeboje, plus kawałki nagrane w studio w Londynie, z którym niestety współpracę zerwała.i na tym koniec.
   Znane, londynskie studio było „niedobre”, bo nikt jej nie będzie mówił jak ma śpiewać, chociaż to były najlepiej w życiu zaśpiewane kawałk, ale przecież ona nie będzie takich profesjonalistów słuchać, których chętnie słuchała Celine Dion, bo ona wie lepiej. Teraz sama pisze teksty, reżyseruje klipy i mamy co mamy. Belkot słowny i zawodzenie ozdobnikami.
   Tak samo spiprxyla swoją karierę jak i swój wygląd, od twarzy poczynając na ciuchach kończąc. Kicz i tandeta, a było kiedyś pięknie.

 • Gość pisze:

  Świat sie zawali!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×