Omenaa Mensah dostała własny program w TVN: „Będą realizacje warte miliony”. Tak luksusowej produkcji nie było od lat

Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah w TVN Style

Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah w TVN Style

Omenaa Mensah dostała nowy program. Takiej produkcji w polskiej telewizji jeszcze nie było. Prezenterka opowiedziała nam o szczegółach. Premiera już 5 września.

Omenaa Mensah jest jedną z największych gwiazd TVN-u. Prezenterka od lat błyszczy na szklanym ekranie. Kamera ją kocha, publiczność uwielbia, a producenci walą drzwiami i oknami z propozycjami współpracy. Przez prawie 20 lat pracy w branży rozrywkowej mogliśmy oglądać ją m.in. w TVN24, TTV i TVN Style, w którym w 2008 roku, wraz z córką Vanessą, prowadziła program kulinarny Kuchnia czynna całą dobę.

Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah. O czym jest?

W kobiecej stacji Omenaa wypadła na tyle dobrze, że powierzono jej kolejne wyzwanie. Gwiazda została gospodynią nowego formatu pt. Wyjątkowe domy, którego premierowy odcinek obejrzymy już 5 września.

Mensah ma przybliżyć światowe trendy wnętrzarskie, na których zna się lepiej niż ktokolwiek inny. Wystarczy przypomnieć, że 6 lat temu miała autorski cykl Domy gwiazd w Domo+, a jakby tego było mało, od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną firmę Ammadora, tworzącą na zamówienie meble inspirowane sztuką.

O swoim nowym programie Omenaa opowiedziała w rozmowie z naszą reporterką.

Bardzo się cieszę, że po wielu latach udało mi się naszą stację matkę namówić na tego typu produkcję. W Polsce ogólnie brakuje programów o wysokiej klasie designie czy architekturze. My skupiamy się na ogół na remontach, za 5, 10 tysięcy złotych i przez to nasze społeczeństwo nie jest edukowane. Nie jest pokazywane nam piękno, różnorodność jaką możemy znaleźć w dobrym designie, w dobrej architekturze. Dzięki temu programowi, państwo będą mogli zobaczyć niesamowite architektonicznie budynki i rozwiązania techniczne. Świetne designersko pomieszczenia. Światowej klasy polskich architektów, którzy są autorami tych brył. Czasami będzie można porozmawiać z właścicielami. Dlaczego zdecydowali się na taki krok? Dlaczego zdecydowali się wydać takie pieniądze, żeby stworzyć swój dom marzeń?

Omenaa chce pokazać odbiorcom, jak ważny jest wystrój wnętrz, którymi otaczamy się na co dzień.

To jest tak naprawdę program o sposobie życia, o lifestyle’u, o tym, jak można żyć i dlaczego budujemy takie domy. Taki dom buduje się po to, aby po pierwsze do niego zawsze chętnie wracać, po drugie, żeby będąc w tym domu, gdziekolwiek nie popatrzymy, być zadowolonym i szczęśliwym. Ja chciałabym trochę odczarować to nasze polskie spojrzenie, że świat kończy się tylko na IKEI. Są inne marki, są polskie marki i profesjonaliści jak stolarze, tapicerzy, którzy sami wykonują meble o których nawet nie wiemy. To wszystko będzie w tym programie.

Wyjątkowych domach na antenie TVN Style powieje luksusem:

Będą to realizacje warte miliony złotych. Ale też będzie można zobaczyć, jak ktoś sprytnie wykorzystał pulę pieniędzy, jaką ma na dany dom i rozwiązania techniczne, które tam są naprawdę kosmiczne.

Jakie kwoty wchodzą w grę jeśli chodzi o tego typu apartamenty czy domy?

Niestety właściciele nie chcieli się pochwalić, ale ja swoim okiem wyceniam te kwoty od minimum półtora miliona, nawet do 10 milionów złotych. Bardzo dużo zależy od tego, jak wygląda środek. Można postawić dom za kilkaset tysięcy złotych, ale to, jak go urządzimy w środku, jakie rozwiązania zastosujemy, jakie okna, czy z przecięciem czy całe tafle szkła, to bardzo może podwyższyć albo obniżyć koszty inwestycji.

Jakie ciekawe rozwiązania zastosowane we wnętrzach luksusowych posiadłości zobaczymy w programie Omeny?

Marmury, granity, nietypowe kamienie, których już praktycznie nie ma, nie można ich dostać. To też jest niesamowite, bo przecież wybierając taki kamień do domu na podłogę, jedzie się do kamieniarza i wybiera slab, czyli takie wielkie płyty z konkretnym użyleniem. One są zaznaczane, że ten slab jest dla tej konkretnej osoby. To nie jest tak, że idziemy do sklepu, wybieramy kafelki i jest produkcja. To są naprawdę unikalne rozwiązania i chciałabym to pokazywać, bo fajnie jest inspirować się tymi najlepszymi, a zwłaszcza dlatego, że to są Polacy i te domy stoją na polskiej ziemi. (…) To mnie najbardziej cieszy, że to są projekty realizowane w Polsce, polską siłą roboczą, polskimi pomysłami i projektantami wnętrz.

Omenaa postanowiła zaprezentować widzom tylko jedną zagraniczną inwestycję. Nie bez powodu:

Tylko jeden dom będzie w Berlinie, ale to jest dość nietypowy projekt, bo to jest szklany dom, dlatego chcieliśmy go też pokazać jako nową technologię.

Program gwiazdy ma mieć charakter edukacyjny:

Myślę, że jeśli pokażemy naszym widzom wielkie marzenia, to chociażby to młode pokolenie będzie miało czym się inspirować i do czego dążyć. Żeby taki dom wybudować trzeba się uczyć, rozwijać i spełniać swoje marzenia. A ci z państwa, których nie będzie na to stać, będą mieć chociaż świetne inspiracje.

Program Omeny Mensah w TVN Style będzie można oglądać w każdą sobotę o godzinie 22.25. Będzie także emitowany na głównej antenie TVN-u. Pierwszy odcinek na dużej antenie możecie zobaczyć już 5 września o godzinie 7.25. Będziecie oglądać?


Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah w TVN Style

Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah w TVN Style

Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah w TVN Style

Wyjątkowe domy – program Omeny Mensah w TVN Style

Omenaa Mensah w bikini na wakacjach w Chorwacji

Omenaa Mensah w bikini na wakacjach w Chorwacji

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×