Omenaa Mensah wybudowała szkołę w Ghanie. Opowiedziała nam, jak dzieci zareagowały na jej prezent [WIDEO]

Omenaa Mensah

Omenaa Mensah

Omenaa Mensah przez ostatnie 4 lata zajmowała się projektem budowy szkoły w Ghanie. We wrześniu wszystkie prace dobiegły końca, a w placówce już mogą uczyć się dzieci. Przed naszą kamerą opowiedziała, jak zareagowały one na tak wspaniały prezent.

Omenaa Mensah to jedna z najbardziej znanych twarzy stacji TVN. Prezenterka już w momencie debiutu na antenie zyskała sobie sympatię fanów, którzy przez kolejne lata cały czas przyglądają się jej karierze. Gwiazda od dawna spełnia się nie tylko w życiu zawodowym, ale też osobistym. Zdecydowanie udowodniła, że wielka kariera idzie w parze z prywatnymi sukcesami. Jest szczęśliwą żoną Rafał Brzoski i matką dwójki dzieci. Para w tym roku świętowała drugą rocznicę ślubu.

Omenaa to kobieta, która realizuje się na wielu płaszczyznach. Świetnie czuje się też w roli bizneswoman i z wielkim powodzeniem rozwija kolejne działalności. Jej oczkiem w głowie jest jednak Omenaa Foundation, którą założyła w 2014 roku. Organizacja charytatywna pod swoje skrzydła bierze najmłodszych. Gwiazda wspiera dzieci nie tylko w Polsce, ale też w innych zakątkach świata.

Omenaa Mensah o szkole w Ghanie

Omenaa w 2017 roku ruszyła z budową szkoły w Ghanie. To miejsce przeznaczone dla „dzieci ulicy”, które dzięki tej placówce będą miały zapewniony lepszy start w życiu. Przez ostatnie 4 lata prace na budowie szły pełną parą. Wszystkiego osobiście doglądała Omenaa i jej mąż Rafał, którzy byli częstymi gośćmi w miejscu, gdzie powstawał okazały budynek.

Gwiazda nie tylko wybudowała szkołę, ale wyposażyła ją również we wszystkie niezbędne meble i pomoce naukowe. Pięknie zagospodarowany został także teren dookoła placówki. Prezenterka wszystko relacjonowała na Instagramie, a we wrześniu prace dobiegły  końca.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Omenaa opowiedziała o tym, jak na otwarcie szkoły zareagowały tamtejsze dzieci:

Reakcja dzieci była najcudowniejsza, jaką mogłam sobie wyobrazić. To wszystko było zrobione właśnie dla tej reakcji dzieci. Pomysł wziął się z tego, że ja wywodzę się z domu, w którym nauka jest bardzo ważna, a edukacja jest priorytetem. Dawanie takiej możliwości młodym ludziom jest najwyższą formą ich wsparcia jeśli chodzi o ich przyszłość. Bo tak naprawdę dajemy im coś, czego nikt nigdy nie będzie mógł im zabrać. Dajemy im wartość ponadczasową.

Omenaa, pomimo że jest niezwykle zapracowana, zawsze znajduje czas na rodzinę i podróże. Za co kocha podróżowanie?

Za wspólny czas, za bliskość mojego ukochanego i całej naszej rodziny. No i za inspiracje, które później przekładają się na nasze projekty, które realizuję w życiu charytatywnym i biznesowym.

Całość rozmowy w materiale wideo.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×