Nikt tego nie wiedział. Omenaa Mensah ujawniła sekrety Agaty Dudy! Wystarczyło jedno spotkanie, by Pierwsza Dama się otworzyła

Omenaa Mensah o spotkaniu z Agatą Dudą

Omenaa Mensah o spotkaniu z Agatą Dudą

Omenaa Mensah spotkała się z Agatą Dudą. Tylko nam zdradziła, co powiedziała jej Pierwsza Dama. Mało kto znał ją od tej strony. A szkoda…

Omenaa Mensah ma wielkie serce. Gwiazda na każdym kroku wykorzystuje swoją popularność do działań charytatywnych. Prowadzi fundację Omenaa Fundation, niosącą pomoc dzieciom w Ghanie, z której pochodzi jej ojciec. Pod szyldem swojej organizacji stworzyła kilka projektów, z których dochód przeznaczyła na budowę szkoły dla afrykańskich uczniów. Tym razem postanowiła ruszyć na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wspólnie ze swoim mężem, biznesmenem Rafałem Brzoską, zbudowali RiO Edu Centrum – ośrodek dziennego wsparcia i edukacji dla nieletnich i ich mam z Ukrainy. Omenaa Foundation stworzyła niezwykłe miejsce pomagające dzieciom i kobietom. W przedsięwzięciu wspierają ją znane osoby, m.in. Agata Załęcka i Małgorzata Rozenek.

Okazuje się, że oprócz gwiazd ośrodek RiO Edu Centrum odwiedziła też Agata Duda. Pierwsza Dama przybyła na zaproszenie Omeny.

Omenaa Mensah o spotkaniu z Agatą Dudą

Tylko nam Mensah opowiedziała, jak wyglądało jej spotkanie z żoną prezydenta. Prezenterka w rozmowie z Jastrząb Post przyznała, że była pod wielkim wrażeniem Pierwszej Damy, zwłaszcza po tym, co usłyszała. Agata zdradziła, jak wspiera kobiety w potrzebie. To spore zaskoczenie, bo publicznie rzadko zabiera głos i niechętnie komentuje w mediach swoje poczynania.

Pierwsza Dama była bardzo zadowolona. Poznałyśmy się kilka dni temu dosłownie, opowiedziałam jej o tej inicjatywie i zaprosiłam ją do nas. Pani Agata Duda bardzo dużo pomaga. Jak mi zaczęła opowiadać ile rzeczy robi, w jakich sytuacjach była, to powiem szczerze – byłam pod wielkim wrażeniem.

Omenaa uważa, że Pierwsza Dama powinna częściej chwalić się tym, co robi:

Niestety, Pierwsza Dama się tym wszystkim nie chwali i szkoda. Więc pomyślałam, że może byłby to dobry pretekst, żeby przyjechała, zobaczyła jak my to robimy. Bardzo pochwaliła to systemowe podejście. Sama jest nauczycielką i myślę, że była pod wielkim wrażeniem.

Ulubienica widzów przy okazji opowiedziała, jak powstawało RiO Edu Centrum. To miejsce, w którym jest bardzo przytulnie. Omenaa jako estetka i pasjonatka designu zadbała o wszystkie szczegóły, by wnętrza były wyjątkowe:

Design to mój konik wiec musiało być ładnie zrobione. Spędziła super czas z dzieciaczkami. Pamiętam małego chłopczyka Damiana w pierwszej z naszych sal – siedział i jako jedyny z tej grupy nie mówił jeszcze po Polsku. Cały czas wspominał swojego tatę, który walczy na froncie. I z jednej strony to jest jeszcze dziecko, a z drugiej strony widać było dumę chłopca, że ten tata walczy. Myślę, że to też ją urzekło. Chodzi o to, aby dzieci nie czuły, że ta wojna jest. My jako dorośli musimy im zagwarantować jak najbardziej szczęśliwy momenty w życiu i po to jest RiO Edu Center.

Cała rozmowa poniżej.


Omenaa Mensah, Agata Duda

Omenaa Mensah, Agata Duda

Omenaa Mensah, Agata Duda

Omenaa Mensah, Agata Duda

Agata Duda w RiO Edu Centrum

Agata Duda w RiO Edu Centrum

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×