Ola Kwaśniewska i Maja Ostaszewska oceniły słowa Jarosława Kaczyńskiego o młodych Polkach. Zdradziły, czy się z nim zgadzają. „Nie byłam zaskoczona”

Ola Kwaśniewska, Maja Ostaszewska, Jarosław Kaczyński

Ola Kwaśniewska, Maja Ostaszewska, Jarosław Kaczyński

Ola Kwaśniewska i Maja Ostaszewska skomentowały dla nas słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnio polityk opowiedział o tym, dlaczego jego zdaniem młode kobiety nie zachodzą w ciąże. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostatnio zelektryzował opinię publiczną dość mocnym stwierdzeniem. Zasugerował, że niska dzietność w Polsce może wynikać z trybu życia młodych pań, które imprezują tak samo, jak młodzi mężczyźni.

Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie – powiedział polityk.

O komentarz w sprawie ich słów poprosiliśmy Olę Kwaśniewską Maję Ostaszewską.

Ola Kwaśniewska o słowach prezesa PiS

Aleksandra nie była szczególnie zaskoczona, że takie słowa padły.

Mnie tu już nic nie zdziwi. Ja w ogóle nie byłam zaskoczona. Nie poczułam się urażona bardziej, niż przy wielu innych wypowiedziach. Jestem ogólnie tak przeciwna tego typu schematycznemu postrzeganiu kobiet i uprzedmiotowianiu kobiet, gdzie kobiety są traktowane jako inkubatory do noszenia ciąży i co chwilę o coś obwiniane i jest tak mało szacunku w stosunku do kobiet, że nie było dla mnie nic nowego w tej narracji.

Dodała, że posiadanie dzieci jest indywidualnym wyborem każdej pary.

Nieposiadanie czy posiadanie dzieci powinno być wyborem każdej pary i tych powodów jest bardzo wiele niezależnie od tego, czy to jest wybór, że ktoś po prostu nie chce, czy to jest jakiś dramat i walka, która jest regularnie przykrywana w takim sensie, że bardzo pragnie się tego dziecka, ale z jakiegoś powodu nie można zajść w ciążę. Niezależnie od tego powinniśmy to zostawić i o tym nie dyskutować, bo to są prywatne sprawy tych ludzi, po prostu.

Maja Ostaszewska o słowach prezesa PiS

Maja ma podobne poglądy do Oli.

Nie słyszałam ich tak od razu i to też nie jest bez znaczenia. Dokładnie wtedy, kiedy te haniebne i oderwane od rzeczywistości słowa były wypowiadane, też idiotyczne, bo nie są poparte żadną prawdą, ani żadną wiedzą w tym temacie, tak się składa, że akurat wtedy byłam na pograniczu polsko-białoruskim i zajmowałam się niesieniem pomocy humanitarnej. Również dlatego, że w tym kraju nie wszystko działa tak, jak powinno. Te słowa były żenujące i obraźliwe.

Uznała słowa polityka za obraźliwe zarówno dla kobiet, jak i osób cierpiących na chorobę alkoholową.

Tak naprawdę to jest poważna sprawa, bo to jest ciągle przyzwolenie na obrażanie połowy społeczeństwa, to jest cyniczne. Naprawdę musimy wyraźnie mówić temu stop, dosyć, nie godzimy się na to. To jest niedopuszczalne, nie mówiąc o tym, że to są jakieś bzdury. To jest obraźliwe wobec kobiet, które z różnych powodów nie mają dzieci. Czasem jest to ich wybór, czasem jest to związane z ich zdrowiem, bezpieczeństwem, sytuacją życiową. To było też obraźliwe wobec osób, które chorują na chorobę alkoholową.  Jak można mówić takie bzdury, wyssane z palca opowieści ile czasu trzeba pić, żeby wpaść w chorobę alkoholową, która jest bardzo poważna. Choruje na nią bardzo wielu ludzi. Więc trzeba naprawdę ważyć słowa. Pod każdym względem było to obrzydliwe i niedopuszczalne.

Jak oceniacie wypowiedź lidera Zjednoczonej Prawicy?


Maja Ostaszewska - 13. Gala Gwiazdy Dobroczynności

Maja Ostaszewska - 13. Gala Gwiazdy Dobroczynności

Jarosław Kaczyński czyta książę o kotach podczas obrad sejmu o sądownictwie

Jarosław Kaczyński czyta książę o kotach podczas obrad sejmu o sądownictwie

Ola Kwaśniewska

Ola Kwaśniewska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Panie Jaruś pokaz swoje dzieci🤣 człowieku jakie Ty masz prawo do oceniania innych. Nie wiesz ile stresu fundujecie ludziom w codziennym życiu? Przez stres wiele kobiet nie może zajść w ciaze, czasem jest to wieloletnia walka, rzeki wylanych łez a Ty tak po prostu rzucasz takie słowa? Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Już chyba nadszedł czas.

 • Gość pisze:

  no tak specjalistki się trafiły. Zatrudnijcie się w jakim instytucie od spraw społecznych – a nie biegajcie od redakcji do redakcji głupoty opowiadając. Choroba filipińska już na nikim wrażenia nie robi. Musicie wymyśleć coś innego, tylko do tego potrzebne są………. no wiecie co. Zajmijcie się więc dziewczyny czymś „na swoje możliwości – będzie lepiej i dla was i dla całej reszty

 • Gość pisze:

  Jarosław to przebiegła,manipulantka bestia,specjalnie rzuca takie glupie teksty raz na jakiś czas żeby głupi Polacy zajmowali się ta jego wypowiedzią,a nie zauważali co on naprawdę odpierdziela

 • Goś pisze:

  Po prawie 20 latach pracy w szkole też uważam, że dziewczyny doganiają chłopaków w piciu. Powiem jeszcze, że jeżeli chodzi o palenie papierosów to kobiety już chyba przegoniły facetów. Mieszkam na nowym osiedlu gdzie stoi blok przy bloku i na balkonach widzę, że z papierosem stoją głownie dziewczyny.

 • Gość pisze:

  on jest taki swietojebliwy , to niech sam se rodzi

 • Gość 3 pisze:

  Po prawie 20 latach pracy w szkole też uważam, że dziewczyny doganiają chłopaków w piciu. Powiem jeszcze, że jeżeli chodzi o palenie papierosów to kobiety już chyba przegoniły facetów. Mieszkam na nowym osiedlu gdzie stoi blok przy bloku i na balkonach widzę, że z papierosem stoją głownie dziewczyny.

 • Gość pisze:

  W przeciwieństwie do Pań, nie czuję się obrażona wypowiedzią Jarka. Prawda jest taka, że niestety dzisiejsza młodzież lubi imprezować i dawać w szyję. Piją często i dużo, niezależnie czy pracują, czy też studiują. Każda okazja jest dobra. Alkohol uszkadza mózg, zmniejsza płodność, nie jest obojętny dla organizmu. Można Jarka nie lubić ale niestety ma trochę racji. Młodzież daję w szyję ( o dziwo mogą dużo wypić porównując moje pokolenie obecnie po czterdziestce), imprezują, baletują. Alkohol szkodzi zdrowiu, ludzie szanujmy swoje zdrowie. Nie dla alkoholu!!!

  • Gość pisze:

   ja tez nie czuję sie obrażona ani przez slowa Jarka ani Twoje, Takie moralne i intelektualne dno nie może mnie obrazić w żadnym wypadku,

 • GośćGość pisze:

  1.Nie Ola lecz Aleksandra 2. Autorytet,którego JEDYNYM atutem jest to,że ojcem jest stary komuch alkoholik,którego zbolszewizowane społeczeństwo wybrało na głowę nieszczęsnej Polski. 3.Wypowiedź J.K. dotyczyła młodych kobiet a A.Badach jest już poza tym wiekiem.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×