Ola Kwaśniewska gorzko o czasach prezydentury ojca. Nie wszystko było idealne. Negatywne konsekwencje odczuwa jeszcze dziś

Ola Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski

Ola Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski

Ola Kwaśniewska otworzyła się ws. prezydentury ojca. W tym czasie nie wszystko było tak perfekcyjne, jak przedstawiały to media. 

Ola Kwaśniewska to jedyna córka Aleksandra Kwaśniewskiego Jolanty Kwaśniewskiej. Lata jej młodości przypadły na prezydenturę ojca. Była przez to obiektem zainteresowania mediów i opinii publicznej. Reporterka Jastrząb Post poprosiła Aleksandrę o cofnięcie się myślami do tego czasu. Jak wspomina czasy urzędowania swojego ojca?

Ola Kwaśniewska o prezydenturze ojca

Nasza rozmówczyni najpierw wypowiedziała się ws. swojej mamy. Czy Jolanta chciałaby wystartować w wyborach prezydenckich?

Regularnie ktoś próbuje ją namawiać, bardzo dużo tych głosów słyszymy. Ale nie ma takich planów. Starczy tego życia na świeczniku.

Jak wspomina czas, gdy jej tata był prezydentem?

To było między 14 a 24 rokiem życia. Ale trochę się trzyma taka presja społeczna, że masz być grzeczna, ułożona i nie mieć wpadek. Dla mnie to był okres całego liceum i całe studia. To jest w ogóle bardzo specyficzny okres w życiu dla każdego, trochę się budujesz jako człowiek. Ja byłam bardzo skupiona na tym. Byłam skupiona na moich przyjaciołach, na nauce. Cały ten wątek pałacowy był gdzieś tam w tle, nie przywiązywałam do tego za dużej wagi. Było to dziwne, że wracając do domu, idę do pałacu i muszę przejść przez tę bramkę do wykrywania metalu, ale niespecjalnie się na tym koncentrowałam.

Trudne dla niej było ciągle kontrolowanie się, by nie zaliczyć wpadki.

Jedyne, co tak z perspektywy czasu uważam, że było trudne i specyficzne, to takie ciągłe kontrolowanie się, bo może nawet nie byłam świadoma, że się kontroluje, ale miałam takie poczucie, że nie wypada mi zaliczyć żadnej wpadki i nie mogę przynieść wstydu rodzicom.

Niestety do dziś ludzie mają względem niej wygórowane oczekiwania.

Wiele lat potem przyszedł dla mnie moment uwalniający, że to już było, ja już jestem dorosła, rodzice nie pełnią żadnej funkcji publicznej. I ok  – ludzie wciąż mają wobec mnie jakieś oczekiwania, ale ja naprawdę już nie mam obowiązku tych oczekiwań wypełniać.

Jesteście fanami Aleksandry Kwaśniewskiej?


Ola Kwaśniewska

Ola Kwaśniewska

Aleksander Kwaśniewski w lipcu 2020

Aleksander Kwaśniewski w lipcu 2020

Aleksander Kwaśniewski i Ola Kwaśniewska

Aleksander Kwaśniewski i Ola Kwaśniewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×