Aleksandra Kisio przekazała smutne wieści. Rak rozpanoszył się wśród jej bliskich

Ola Kisio

Ola Kisio

Aleksandra Kisio wykorzystując swoją popularność, postanowiła zachęcić Polki do regularnych badań w kierunku raka piersi. W jej rodzinie były już przypadki tej choroby. Czy sama się jej obawia?

Aleksandra Kisio od dwóch dekad doskonale radzi sobie w rodzimym show-biznesie. Aktorka może się pochwalić wieloma rolami, dzięki którym dała się zapamiętać fanom. Grała między innymi w tak popularnych serialach jak: Pierwsza Miłość, Brzydula, Plebania, czy Zakochani po uszy. Dzięki swojej rosnącej rozpoznawalności jest także zapraszana do lubianych przez widzów programów rozrywkowych. Aktorka w 2011 wystąpiła w 13. edycji programu Taniec z Gwiazdami, który był wówczas emitowany w stacji TVN. W parze z Łukaszem Czarneckim zajęła ósme miejsce.

Aleksandra Kisio o raku piersi i niezbędnych badaniach. Jak często się bada?

Gwiazdy doskonale zdają sobie sprawę tego, że swoją popularność mogą wykorzystać w słusznej sprawie. Coraz częściej angażują się więc w różnego rodzaju akcje społeczne, które mają na celu zwrócenie uwagi na najbardziej aktualne problemy. Chętnie udzielają się zwłaszcza w kwestiach dotyczących zdrowia.

Aleksandra Kisio, która jest ambasadorką akcji Dotykam Wygrywam, postanowiła zachęcić Polki do samokontroli i regularnych badań w kierunku raka piersi. O wszystkim opowiedziała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post:

Ja od paru lat jestem ambasadorką akcji z Dotykam Wygrywam, z czego jestem bardzo dumna. Uważam, że powinniśmy jak najczęściej mówić o tym, w jaki sposób badać piersi, jak często je badać i żeby badać je po pierwsze samemu, a po drugie, żeby chodzić do lekarza i też kontrolować to przez lekarza przez jakiś czas. Ja jestem obciążona genetycznie, więc sobie robię to co pół roku, normalnie kobiety powinny robić to raz na rok.

W jej rodzinie były sytuacje raka piersi, przez co aktorka obawia się o swoje zdrowie:

Były sytuacje raka piersi. Ja oczywiście się boje, jak każda kobieta, jak każda osoba obawiam się słowa rak. I rzeczywiście jest tak, że słyszy się o tym mimo tego, że ta diagnostyka jest zupełnie inna. Leczenie jest zupełnie inne. Ja dwa tygodnie temu miałam taką sytuację, że dowiedziałam się, iż 3 osoby z mojego bliskiego otoczenia mają raka. I byłam przerażona tym, że jednak cały czas jest to ogromny problem. Dlatego badajmy się, rób to co miesiąc, co pół roku, co rok chodźmy do lekarza i mówmy o tym.

Całość rozmowy w materiale wideo:


Aleksandra Kisio - wystawa

Aleksandra Kisio - wystawa "Ikony"

Ola Kisio pokazała twarz syna

Ola Kisio pokazała twarz syna

Aleksandra Kisio - #bezlaniawody, konferencja prasowa

Aleksandra Kisio - #bezlaniawody, konferencja prasowa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×