To Natalia Kukulska miała jechać na Eurowizję! Dlaczego w ostatniej chwili zrezygnowała z reprezentowania Polski? [WIDEO]

Natalia Kukulska Eurowizja

Natalia Kukulska Eurowizja

Natalia Kukulska o Eurowizji

Natalia Kukulska miała wystąpić na Eurowizji. Gwiazda ponad 20 lat temu skomponowała piosenkę na konkurs, jednak ostatecznie nie zdecydowała się jej zgłosić. Dlaczego?

Polska na Eurowizji zadebiutowała w 1994 roku. Jak dotąd nikomu nie udało się powtórzyć spektakularnego wyniku Edyty Górniak, która zajęła 2 miejsce, przegrywając o włos z reprezentacją Irlandii. W kolejnych latach było tylko gorzej. W historii wszystkich startów Polacy zaledwie trzykrotnie zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce podczas wielkiego finału. Niewykluczone, że tabela z wynikami wyglądałaby dzisiaj nieco lepiej, gdyby w 1997 roku na konkurs pojechała Natalia Kukulska, która w tym samym roku wylansowała przeboje takie, jak Im więcej ciebie, tym mniej oraz W biegu.

Okazuje się, że artystka poważnie rozważała swój udział w konkursie. W rozmowie z naszą reporterką przyznała, że miała już nawet wybraną specjalnie skomponowaną piosenkę, jednak ostatecznie wycofała się, a do Dublinu poleciała Anna Maria Jopek, która z utworem Ale jestem! uplasowała się na 11 miejscu:

No chyba nie. Nie myślałam. Myślałam dawno, dawno temu. To chyba był początek Eurowizji. Nawet kiedyś szykowałam piosenkę. Pamiętam, że wtedy pojechała Anna Maria Jopek z przepiękną piosenką, wtedy był to jedyny raz kiedy podchodziłam do tego tematu. A później już nie czułam tego typu formuły.

Na razie Natalia nie jest zainteresowana ponownym podejściem do udziału w Eurowizji. Gwiazda zaznacza, że nie przepada za występami w tego typu formatach:

Nie przepadam, za takimi konkursami, jestem bardziej długodystansowcem, niż sportowcem wystawionym na jeden strzał.

Cała rozmowa poniżej.

Anna Maria Jopek na Eurowizji 1997:

W maju będzie o tym mówić cały show-biznes! Natalia Kukulska w spektakularny sposób uczci pamięć zmarłych rodziców

Natalia Kukulska pokazała córkę, a internauci oszaleli z zachwytu. Dwuletnia Laura to wykapana mama! Co za podobieństwo!

Eurowizja 2019: Znamy pierwszych kandydatów! Wśród nich jest reprezentant Polski?


Natalia Kukulska - pokaz Mariusza Przybylskiego

Natalia Kukulska - pokaz Mariusza Przybylskiego

Natalia Kukulska - Bal Sylwestrowy w Zakopanem

Natalia Kukulska - Bal Sylwestrowy w Zakopanem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×