Katarzyna Dowbor zdradza, jak rodzina z „Nasz nowy dom” zniszczyła wyremontowane wnętrza. Przez niechlujstwo doszło do najgorszego

Katarzyna Dowbor o tragedii w Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor o tragedii w Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor wypowiedziała się na temat pożaru w jednym z domów wyremontowanych przez ekipę programu Nasz nowy dom. Gospodyni show tłumaczy się z zarzutów kierowanych pod adresem produkcji.

Katarzyna Dowbor od prawie dziesięciu lat prowadzi program Nasz nowy dom, emitowany na stacji Polsat. Pierwszy odcinek show został wyemitowany  29 września 2013 roku i do dziś jest chętnie oglądany przez widzów. Ekipa remontowa pod przewodnictwem Katarzyny Dowbor ma 5 dni, żeby przeprowadzić generalny remont domu, który często jest w tak złym stanie, że nie nadaje się do zamieszkania. Bohaterami programu są ludzie w ciężkiej sytuacji finansowej, często niepełnosprawni oraz rodziny wielodzietne, które nie są w stanie samodzielnie sfinansować kosztownego remontu.

Najbardziej wzruszającym momentem, na który czekają nie tylko rodziny biorące udział w programie, ale także widzowie jest efekt końcowy. Metamorfozy bywają naprawdę oszałamiające, a po starym wystroju nie ma śladu. Uczestnikom programu nie pozostaje wówczas nic innego, jak cieszyć się odmienionym domem, a co za tym idzie — zupełnie nowym życiem.

Rodzina z Nasz nowy dom doprowadziła do tragedii przez niechlujstwo

Niestety, nie każdej rodzinie jest dane cieszyć się domem na długo. Bywają incydentalne sytuacje, w której pięknie wyremontowane mieszkania ulegają zniszczeniu w wyniku pożaru lub innych zdarzeń losowych. Tak też stało się w przypadku jednej z rodzin biorącej udział w show, do czego postanowiła się odnieść Katarzyna Dowbor.

Prezenterka w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że przez niechlujstwo gospodarzy doszło do tragedii:

Dziwne, że dom się spalił po trzech latach. Jakby było coś źle zrobione, to by to się stało od razu, więc to nie tak. Bardzo często jest tak i absolutnie nasze rodziny mają do tego prawo, że zmieniają wiele rzeczy. Chodzi o to, że tam była taka sytuacja, że komin nie był czyszczony. Nie jesteśmy w stanie przyjeżdżać i czyścić komina po każdym sezonie grzewczym, to już niestety jest w gestii rodziny i te rodziny powinny o tym pamiętać. Tak samo jak  nie mamy wpływu na to, czym się w tym kominie pali i co się wiesza za rurą, która wystaje od pieca. Nie ma naszej winy. Boli nas bardzo, kiedy zarzuca się nam, nie wiedząc jaka była sytuacja.

Dowbor przyznała, że wie, jaka opinia krąży w internecie:

Czytałam o tym w internecie, że ludzie piszą, że źle zrobiliśmy instalację. To naprawdę robią fachowcy, ludzie, których państwo sami wzięliby do swojego domu, żeby zrobić remont czy coś poprawić, naprawić. To nie są amatorzy. To nie są osoby, który przyszły do tego zawodu z ulicy, tylko to są naprawdę wykształceni elektrycy, hydraulicy itd. i oni tak samo budują każdy inny dom.

Gospodynię show bardzo boli przekonanie, że domy budowane w ramach programu są mniej wytrzymałe na tego typu sytuacje:

To, że ten dom jest budowany za darmo, nie znaczy, że on jest budowany gorzej. On jest budowany szybko tylko dlatego, że jest ponad dwudziestu pracowników, a nie dwóch czy czterech. Naprawdę – gdyby cokolwiek było nie tak, gdyby była źle zrobiona instalacja to by się stało od razu, parę miesięcy po zbudowaniu, a nie trzy lata później. Kiedy już zbudujemy dom, obowiązkiem rodziny jest tym domem się opiekować i dbać o niego.

Jesteście fanami programu Nasz nowy dom?


Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor - Nasz nowy dom

TeleKamery 2021: Katarzyna Dowbor (Nasz nowy dom)

TeleKamery 2021: Katarzyna Dowbor (Nasz nowy dom)

Katarzyna Dowbor skończyła 63 lata | fot. Instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor skończyła 63 lata | fot. Instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Komentarze

 • Gość barba pisze:

  Tak szanują pracę za którą nie płacą. Niech jeszcze rząd da więcej socjalu i takich programów z Kasią.

 • Gość pisze:

  he mozna zrozumiec trudna sytuacje brak kasy ale grzyb na pol sciany nie wyrosl wczoraj

 • Gość pisze:

  Bezczelna patologia

  • Gość pisze:

   W tym programie patologia goni patologię i wielka kupa nierobow, oni chcą nie tylko dom, oni marzą jeszcze o luksusowym życiu na koszt podatników, a wynocha do roboty!!

 • Regina pisze:

  Pani Kasiu proszę się nie przejmować tą sprawą,legatom zawsze coś się nie podoba ,niech zakwasza rękawy ibiorą się sami do roboty.

 • Gość pisze:

  Po co dbać najlepiej zniszczyć a potem za darmo remont bo im się należy

 • Gość pisze:

  Ano niestety prawda .. ludzie latami się budują i za własne…

 • Domi pisze:

  Nie dość że za darmo zrobione to jeszcze pretensje… Po drugie człowiek chyba bardziej szanuje to na co musi ciężko pracować niż to co łatwo przychodzi niestety

  • Gość pisze:

   To prawda co przychodzi łatwo to się tego nie szanuje .Niestety trzeba bardziej wnikliwie dobierać potrzebujących😉

 • Adolf pisze:

  No cóż….łatwo przyszło to i łatwo poszło. Nie dbali i mamy finał ale „dej mnie” nie ustaje, plus skowyt o źle wykonane instalacje. A corocznych przeglądów to nie łaska robić? No nie bo na „czesterfildy” by nie wydało….. Żenada.

  • Gość pisze:

   No te czerstefildy bardziej ważne niż żeby kominiarza wezwać na coroczny przegląd 😉

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×