Monika Richardson zdradziła wysokość swojej emerytury. Kwota jest śmiesznie niska: „To jest mniej więcej taka różnica, czy umrzeć z głodu piątego, czy piętnastego” [WIDEO]

Monika Richardson

Monika Richardson

Monika Richardson skończyła już 50 lat, w związku z tym zaczyna powoli myśleć o zabezpieczeniu finansowym w przyszłości. Prezenterka zdradziła nam wysokość swojej emerytury. Ta kwota może was zaskoczyć.

Monika Richardson rozpoczęła swoją karierę w telewizji w 1995 roku, nawiązując współpracę ze stacją TVP. Od tej pory prowadziła szereg programów, w tym między innymi  TeleadwokatEuropejczycy, Witaj, Europo, Europa da się lubić, Orzeł czy reszta? i Wstęp Wolny. Miała okazję sprawdzić się również jako jurorka, oceniając uczestników programu Supertalent, emitowanego na antenie TVP2 w 2006 roku. Prezenterka próbowała swoich sił również w tanecznym show Taniec z gwiazdami, w którym w parze z Krzysztofem Hulbojem zajęła czwarte miejsce.

W latach 2013-2019 Richardson współprowadziła poranny program Pytanie na śniadanie, a wiosną 2019 została prowadzącą wznowionej serię programu Europa da się lubić. Obecnie prezenterka przeprowadza wywiady dla tygodnika Wprost.

Monika Richardson zdradziła wysokość swojej emerytury

Monika Richardson 25 kwietnia skończyła 50 lat, w związku z tym zaczyna już myśleć o zabezpieczeniu finansowym w wieku emerytalnym. W rozmowie z naszą reporterką przyznała, że zna wysokość emerytury, jaką otrzymywałaby na dzień dzisiejszy. O jakiej kwocie mowa?

Od wielu lat dostaję pisma z ZUS-u, mam obliczony kapitał początkowy, moja emerytura na tzw. dzień dzisiejszy wynosiłaby 1300 zł, także wszystko jest jasne i wiem, że muszę mieć tzw. własne środki i staram się je gromadzić prywatnie, na różnych kontach oszczędnościowych i w trzecim filarze. Robię co mogę, a prawda jest taka, że jako dziennikarka, a teraz również businesswomen nie planuję do końca emerytury.

Monika przyznała, że chce pracować tak długo, jak tylko będzie mogła:

Wydaje mi się, że póki mi sił starczy i póki będę mogła, to będę tak długo pracowała, aż będzie to fizycznie możliwe, a tym samym nie będę biedować. Gdybym chciała zostać na emeryturze, to nie mam wątpliwości, że raczej bym nie przeżyła, albo musiałabym zacząć sprzedawać nieruchomości rodzinne.

Emerytura Moniki i tak znacznie przewyższą tę, na którą może liczyć Katarzyna Skrzynecka:

To jest mniej więcej taka różnica, czy umrzeć z głodu piątego, czy piętnastego. Ja nie wiem, czy to jest taki wybór, który chcielibyśmy mieć, kiedy ukończymy sześćdziesiąt parę lat.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Monika Richardson ma siwe włosy

Monika Richardson ma siwe włosy

Monika Richardson- premiera spektaklu Company

Monika Richardson- premiera spektaklu Company

Monika Richardson

Monika Richardson

Komentarze

 • Gość pisze:

  Czy pani ma chociaż odrobinę godności?

 • Johan pisze:

  Jakie pani miała zarobki a jakie pani składki płaciła. Ktoś może za was tzw celebrytów miał płacić
  Ile oddałaś tyle masz.

 • Gość pisze:

  Nie płacili składek a teraz pretensje do całego świata.
  Obrzydliwe to towarzystwo

 • Gość pisze:

  jesli droga pani bedzie placic wysokie skladki na zus [swoje konto emerytalne ] to emerytura bedzie godna,ajak pani teraz przechula wszystko co zarobi to do kogo ma pretensje ze malo.

 • Gość pisze:

  Dosyć tej kobiety w mediach.

 • Gość Toja pisze:

  No proszę ,a emeryci jakoś muszą żyć za tę kwotę.Jasnie Pani nie bierze pod uwagę np.choroby lub wypadku które mogą zepsuć plany na zarobek.

  • Gośćprezes pisze:

   Maja mało bo składki na ZUS po 2zl płacili to teraz płaczą do roboty

  • Gośćj pisze:

   No ale nieruchomości tz.rodzinne zawsze można sprzedać i na całkiem godne życie będzie.A tak wogóle nieruchomość to zabezpieczenie kapitału ,który właśnie zebrał się z niepłacenia porządnych składek emerytalnych.WIĘC PRISZĘ NIE JĘCZEĆ

 • Gość pisze:

  Za te tzw. śmieszne emerytury ludzie muszą żyć. Za czasów Tuska rewaloryzacja roczna emerytur wynosiła ok 2 zł, to jest efekt też denominacji złotego przez Balcerowicza
  Nie rozumiem tylko, dlaczego potrzeby takiej paniusi mają być większe niż innych ludzi, ciężko pracujących na gospodarkę Polski.

  • Gość pisze:

   Waloryzacja emerytur jest liczona według poziomu inflacji. Za Tuska nie było waloryzacji, bo nie było inflacji.
   Trzeba doczytać przed komentowaniem.

  • Gość pisze:

   Znów się Tuska czepia pisior

  • Gość Uff pisze:

   Właśnie za Tuska była waloryzacja. Tuskowi także zawdzięczamy przekręt z OFE.

 • Gość pisze:

  Straszne…trzeba było płacić składki tak jak się powinno to może nie było by płaczu na stare lata…

  • Gość pisze:

   otóż to,wszyscy tzw.wolnych zawodów aktorzy,piosenkarze,dziennikarze teraz narzekają na emerytury,ale wcześniej było komu kasę brać i nie płacić składek,żenada

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×