Monika Goździalska i jej bliscy przeżyli koszmar po coming oucie córki. Homofobi nie mieli litości. Nie dziwi, że rodzina wybrała emigrację…

Monika Goździalska

Monika Goździalska

Monika Goździalska ma córkę lesbijkę. To straszne, co spotkało rodzinę po coming oucie. Tylko przyśpieszyło to wyjazd Moniki z Polski. 

Monika Goździalska zaczynała karierę w mediach udziałem w Big Brotherze. Później została modelką. W 2011 roku brała udział w wyborach Mrs. World. Została wtedy wicemiss. Gwiazda spełnia się też jako mama. Jej starsza córka, Natalia, jest lesbijką. Monika w pełni zaakceptowała tożsamość dziewczyny. Co więcej, jest z niej niesamowicie dumna.

Akceptuję to w pełni. Dla mnie to jest normalne. Dla mnie to nie jest nic nienormalnego, że moja córka jest lesbijką i mówię o tym głośno. Może rzadko jakakolwiek osoba w show-biznesie przyznałaby się do tego, że jej córka lub jej syn jest gejem, lesbijką, ale ja o tym mówię, bo ja nie mam przed wami tajemnic. Mam pod swoim dachem, nosiłam w swoim brzuchu dziewczynkę, która jest lesbijką. Niezmiernie ją kocham. Jestem z niej niesamowicie dumna – powiedziała.

Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska porozmawiała z Moniką na temat coming outu Natalii.

Monika Goździalska o coming oucie córki

Nasza rozmówczyni przyznała, że wyprowadziła się do Hiszpanii i tylko czasami przyjeżdża do Polski. Zrobiła to przede wszystkim dla córki, ponieważ w Hiszpanii prawo jest łaskawsze dla osób homoseksualnych.

W Polsce pracuję i czasami przyjeżdżam. Ale wyprowadziłam się do Hiszpanii – przede wszystkim dla mojej córki, która jest lesbijką. Tam od 1975 roku jest nawet prawo, że można brać śluby. Wsparłam ją, pokazałam jej drogę i moje wsparcie.  Przede wszystkim ja zawsze chciałam żyć w słońcu i mieć widok na morze. Czeka mnie wielki remont. Dzisiaj wracam naładowana z miejsca, w którym zawsze świeci słońce. Życie biegnie inaczej, mam więcej możliwości i to jest piękne.

Czy pamięta ten moment, gdy córka powiedziała jej o tym, że jest lesbijką?

Gotowałam zupę i moja córka przyszła i powiedziała, że jest lesbijką. Ja powiedziałam, że jej przejdzie i jakoś będzie. A później już jakoś poleciało.

Niestety, rodzinę dotknął niebywały hejt, który poskutkował samookaleczeniami i depresją.  Nic więc dziwnego, że Monika zdecydowała się wyjechać do Hiszpanii.

Potem ten hejt, który się na nią wylał, samookaleczenia, wszystkie inne rzeczy, które mnie czekały, leczenie, depresja spowodowały, że chce pomóc swojemu dziecku. Jestem wsparciem i zawsze mówię – rodzicie wspierajcie swoje dzieci. Bez względu na to, jakiej orientacji się urodzą i kim chcą być w swoim życiu.

Monika uważa, że w naszym społeczeństwie jest zbyt mało miejsca na tolerancję i szacunek.

Dzisiaj ludzie nie wszyscy są dobrzy dla drugiego człowieka, a słowo tolerancja moim zdaniem nie istnieje.

Chcielibyśmy, aby wszyscy rodzice homoseksualnych dzieci wykazywali taką postawę jak Monika. Brawo!


Monika Goździalska - Pokaz kolekcji Mariusza Przybylskiego

Monika Goździalska - Pokaz kolekcji Mariusza Przybylskiego

Monika Goździalska - pokaz Paprocki&Brzozowski

Monika Goździalska - pokaz Paprocki&Brzozowski

Monika Goździalska - Party Fashion Night 2022

Monika Goździalska - Party Fashion Night 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×