Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 24.04.2018

Z ostatniej chwili: Szok! Miss Polonia wycofuje się z wyborów Miss Polski, które odbędą się już w tę niedzielę [AKTUALIZACJA]

Miss Polonia 2012 Paulina Krupińska i Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka we wspólnej sesji


Miss Polonia rezygnuje z udziału w konkursie Miss Polski

Jeszcze nie tak tak dawno jako pierwsi informowaliśmy was, że w naszych rodzimych konkursach piękności zajdzie ogromna zmiana. Miss Polski i Miss Polonia jednoczyły siły. Od tego roku miały się odbywać wspólne wybory miss, co ogłoszono zresztą niedawno na specjalnej konferencji prasowej „Miss Polonia czy Miss Polski?”.

Zobacz: Tylko u nas! Znamy losy konkursu Miss Polonia

Jak udało się jednak dowiedzieć Jastrząb Post, do zjednoczenia nie dojdzie. Na dwa dni przed zaplanowanym na 6 grudnia finałem wyborów Miss Polski 2015 wycofał się z nich organizator ze strony Miss Polonia! Co się stało?!

Jastrząb Post udało się zdobyć komentarz w tej sprawie Michała Marciniaka z biura Miss Polonia:

Organizator konkursu Miss Polonia, Biuro Miss Polonia sp. z o.o. kilka miesięcy temu podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z organizatorem konkursu Miss Polski, Nowa Scena sp. z o.o. w ramach przygotowania wspólnej gali w grudniu 2015 r. Zdecydowaliśmy o połączeniu sił i stworzeniu jednego wspólnego konkursu, który wyłaniałby jedną najpiękniejszą Polkę. Dla nas jako Miss Polonia fundamentalnym warunkiem współpracy, był fakt stworzenia nowego wspólnego konkursu, który w pełni zachowałby istnienie naszej marki i z dumą korzystał z naszej wieloletniej tradycji Miss Polonia. Wraz z Miss Polski mieliśmy zostać pełnoprawnymi partnerami, gdzie żadna z nazw nie jest wiodąca. W ramach podpisanej umowy zgodziliśmy się na stworzenie znaku graficznego dla nowego konkursu, który prezentowałby nasze logotypy bez faworyzowania żadnego z nich.

Niestety, warunki umowy nie zostały wypełnione przez firmę Nowa Scena sp. z o.o. W dniu 17 listopada odbyła się konferencja prasowa promująca nowy konkurs, łączący oba dotychczasowe, ale pod nazwą Miss Polski co dla nas było zaskoczeniem. Jest to niedopuszczalne. Nie zgadzamy się na nazywanie i promowanie wspólnego konkursu mianem Miss Polski, z wyeliminowaniem Miss Polonia. Nie zgadzamy się na zapomnienie o tak długiej historii najstarszego polskiego konkursu piękności i jednego z najstarszych na świecie. Nie zgadzamy się na to, aby Miss Polonia została wchłonięta przez konkurs konkurencyjny, do czego taki zabieg prowadzi. Na współpracę zgodziliśmy się na zasadach partnerskich.

W związku z powyższym oficjalnie informujemy, że Miss Polonia rezygnuje z dalszej współpracy z organizatorem finału Miss Polski, a gala finałowa, która odbędzie się 6 grudnia w Krynicy, nie będzie wydarzeniem oficjalnie powiązanym z Miss Polonia. Jest nam przykro, że Miss Polski nie dotrzymało warunków umowy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni obecnej Miss Polonia Paulinie Krupińskiej za wsparcie i wyjątkowo godne reprezentowanie naszego konkursu od 2012 r. Uważamy, że dzięki swojej urodzie i osobowości odniosła ogromny sukces. W związku z powyższym oświadczeniem, Paulina nie pojawi się na gali Miss Polski, a korone przekażę nowowybranej Miss Polonia. Dołożymy wszelkich starań, aby mimo trudności, które spotkały nas w ostatnich latach zorganizować finał w nadchodzącym roku.

Michał Marciniak
Dyrektor Generalny Miss Polonia

Aktualizacja

Jak udało się dowiedzieć Jastrząb Post, mimo wycofania się z konkursu biura Miss Polonia wybory odbędą się. Jednakże, biuro Miss Polski odmawia komentarza w sprawie.

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Miss Polski i Miss Polonia we wspólnej sesji zdjęciowej. Piękne Ewa Mielnicka i Paulina Krupińska razem na planie [FOTO + WIDEO]

Oglądasz konkursy piękności?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×