Koniec 20-letniego koszmaru Michała Wiśniewskiego! JUŻ NIE JEST BANKRUTEM: „W końcu skończyła się moja upadłość”

Michał Wiśniewski wyszedł z długów

Michał Wiśniewski wyszedł z długów

Michał Wiśniewski wyszedł z długów. Już nie jest bankrutem. W nowym roku zakończył się jego trwający ponad 20 lat koszmar. O szczegółach opowiedział reporterce Jastrząb Post.

Od kilku lat w mediach pojawiały się informacje o finansowych problemach Michała Wiśniewskiego. W 2018 roku Fakt donosił, że gwiazdor „przehulał” 35 milionów złotych. Do bankructwa miała go doprowadzić podupadająca kariera i miłość do hazardu. Ostatecznie lider zespołu Ich Troje ogłosił upadłość konsumencką.

Kiedy zaczęły się problemy finansowe Michała Wiśniewskiego?

Problemy z pieniędzmi zaczęły się, gdy był u szczytu popularności, ponad 20 lat temu – w 2001 roku. Po ogromnej trasie koncertowej zagubiły się faktury na blisko 2 miliony złotych. Za firmę piosenkarza i jego wspólników zabrał się urząd skarbowy. By ratować sytuację, Michał złożył korektę PIT-u, powiększając swój dochód o brakującą kwotę. W efekcie naliczono mu 700 tysięcy podatku. Wyżalił się, że banki zaczęły wypowiadać mu kredyty. Nie mógł mieć własnego konta.

Ulubieniec Polaków otaczał się luksusem w najróżniejszej postaci. Michał żył ponad stan. Swoje frustracje odreagowywał alkoholem. Jego słabość do używek była na tyle silna, że zdecydował się zaszyć, by zakończyć żmudną walkę. W jednym z wywiadów wyznał, że było mu wstyd, gdy syn Xavier zobaczył go leżącego na schodach z twarzą zatopioną w talerzu spaghetti bolognese.

Zacząłem zapijać te smutki. Raz wywaliłem się na schodach, wywaliłem na siebie talerz z jedzeniem. Mój syn zobaczył mnie leżącego pijanego na ziemi w spaghetti. W międzyczasie działali komornicy, spisywali rzecz po rzeczy. Licytacje odbywają się u ciebie w domu. Przychodzą obcy ludzie, by kupić to, co masz. Później licytowany był dom – zwierzył się lider Ich Troje.

O upadłości konsumenckiej Wiśniewskiego poinformowała media reprezentująca artystę Kancelaria Radcy Prawnego Anny Bufnal. Trudną historią Michał podzielił się z internautami w specjalnym reportażu, w którym ujawniono kulisy postępowania. Wideo zamieszczamy poniżej.

Michał Wiśniewski już nie jest bankrutem. Tylko nam zdradza kulisy

Wieloletni koszmar artysty dobiegł końca. Michał Wiśniewski w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyznał, że wkroczył w kolejny rok wolny od długów:

Jestem bardzo szczęśliwy w życiu prywatnym. W końcu skończyła się moja upadłość. Jestem wolny od wszelkich zobowiązań, mogę zacząć od nowa. To jest ważne, bo byłem kojarzony z bankructwem przez ostatnie lata. A teraz przede mną nowy rozdział. Bardzo się cieszę.

Gwiazdor dodał, że wkrótce opowie o szczegółach swojej zakończonej happy endem walki z bankructwem. Zdradził za to, że przed nim ostatnia poważna batalia w innej, równie ciężkiej sprawie:

Mam oczywiście jeszcze przed sobą sprawę z zarzutami, mam nadzieję, że ona też się jak najszybciej wyjaśni. Ale jestem tak szczęśliwy prywatnie, że to mi w niczym nie przeszkadza. Jestem też świadomym człowiekiem, wiem, że niczego nie zrobiłem więc mam nadzieję, że to będzie bardzo dobry rok.

Czy Michał planuje szóste dziecko?

Tatuaż już jest. A czy dziecko się pojawi? Nie wiem. Mam nadzieję, że to nie facet decyduje o tym, czy będzie dziecko, tylko kobieta.

Gratulujemy Michałowi. Cała rozmowa poniżej.


Michał Wiśniewski na konferencji programu Jestem jaki jestem

Michał Wiśniewski pije colę

Michał Wiśniewski pije wino na plaży na planie nowego teledysku

Komentarze

 • Gość pisze:

  Alkoholik to człowiek błogosławiony nawet jak wytrzeźwieje i nie pije to i tak jak kot upada na 4 łapy jeszcze do Rządu się dostanie z Kukizem będzie pracował!!!!

 • Gość pisze:

  Nic z tego nie rozumiem toz to fizycznie niemożliwe żeby spłacił tak wielki dług i do tego cały czas żył na wysokim poziomie. Coś tu nie hallo

 • Gostek pisze:

  Czy on przypadkiem nie miał milionowego kredytu zaciagnietego razem z Dominiką?

 • antonina pisze:

  Spokojnie…koło się wkrótce zatoczy..to taki typ..po prostu 🤷‍♀️nie życzę mu dobrze..I możecie sobie pisać, że jestem zazdrosna..może jestem, może nie jestem…olewam to… nie lubię czerwonego i nam nadzi, że….

  • Mmmm pisze:

   Jesteś wredna, jeżeli go nie lubisz to twoja sprawa, po co się wogóle wypowiadasz

 • Lllll pisze:

  Hm , czyli od początku może bimbać

 • Gość pisze:

  Kurcze jak to możliwe że on wyszedł na prostą? czy ktoś to rozumie?

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×