Martyna Wojciechowska o zarobkach w show-biznesie. Gwiazda ubolewa nad wynagrodzeniami w Polsce

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska o zarobkach w show-biznesie. Gwiazda porównała je z innymi profesjami i zwróciła uwagę na niesprawiedliwość, jaka spotyka kobiety w Polsce. 

Pieniądze szczęścia nie dają? Joanna Przetakiewicz jest zupełnie innego zdania, o czym napisała książkę zatytułowaną przewrotnie Pieniądze szczęście dają. Publikacja ma na celu uświadomić kobiety, że powinny walczyć o jak najlepsze zarobki i motywować je w walce z dyskryminacją ze względu na płeć. Bizneswoman wspiera Polki w stawianiu pierwszych kroków w kierunku finansowej samodzielności. Jej projekt, wydany pod szyldem Ery Nowych Kobiet, wsparła plejada gwiazd.

Małgorzata Socha na premierze publikacji powiedziała nam, że w świecie filmu aktorki często podpisują kontrakty opiewające na niższe kwoty, niż aktorzy. Sama spotkała się z taką niesprawiedliwością ze strony producentów.

potkałam się z takimi sytuacjami. Takie sytuacje mają miejsce. […] Nie wiem, czy na chwilę obecną jesteśmy to w stanie zmienić. Wszystko w rękach kobiet, producentek. Myślę, że mężczyzn producentów będzie trudniej przekonać, że siłą kina są teraz kobiety – wyznała, ujawniąc brutlaną prawdę dotyczącą płac.

Kwestię finansów w branży poruszyła także Martyna Wojciechowska, którą o opinię poprosiła reporterka Jastrząb Post.

Martyna Wojciechowska o zarobkach w show-biznesie

Gwiazda, która od lat inspiruje Polki i dodaje im pewności siebie, motywującymi postami w social mediach, opowiedziała o swoim udziale w konferencji zorganizowanej przez Przetakiewicz. Jej zdaniem dożyliśmy czasów, w którym zarobki stanowią większe tabu, niż tematy dotyczące spraw łóżkowych:

Okazja była taka, że wywiad był o pieniądzach i o tym, że rozmawianie o pieniądzach jest bardzo trudne. Właściwie w dzisiejszym świecie łatwiej nam rozmawiać o seksie, niż o pieniądzach. Przyczynkiem do tego była książką Joanny Przetakiewicz Pieniądze szczęście dają, która jest książką edukacyjną, głównie dla kobiet. Kobiet, które często doświadczają przemocy ekonomicznej i same o tym nie wiedzą. Więc ogółem cała rozmowa dotyczyła pieniędzy.

Martyna uważa, że pensje w show-biznesie są często o wiele wyższe, niż w przypadku zawodów, które wiążą się z dużą odpowiedzialnością społeczną:

Ja zwróciłam uwagę, że akurat w show-biznesie zdarzają się wynagrodzenia, które są nieadekwatne do obciążeń, które są przypisane zawodom takim jak chociażby lekarz czy nauczyciel. Mamy wszyscy świadomość, my rodzice, jakie to jest wielkie wyzwanie dzisiaj. Ja po prostu wierzę, że za takie prace bardzo przydatne społecznie, za prace związane z taką odpowiedzialnością, powinny być adekwatne wynagrodzenia, a jest jak jest.

Czy ma nadzieję, że to się zmieni?

Bardzo bym chciała. Naprawdę.

Cała rozmowa poniżej.


Martyna Wojciechowska szuka pracy

Martyna Wojciechowska szuka pracy

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska. Premiera książki Fundacji SEXED.PL

Martyna Wojciechowska. Premiera książki Fundacji SEXED.PL

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×