Szukaj

Martyna Wojciechowska o adopcji kolejnego dziecka: „To cudowne uczucie, żeby dać komuś skrzydła”

Martyna Wojciechowska o adopcji kolejnego dziecka

Martyna Wojciechowska o adopcji kolejnego dziecka

Martyna Wojciechowska kilka lat temu zdecydowała się na adopcję dwójki nastolatek z Tanzanii. Czy gwiazda planuje adopcję kolejnych dzieci? Jej odpowiedź może Was zaskoczyć.

Martyna Wojciechowska w 2009 roku zaczęła prowadzić program podróżniczy Kobieta na krańcu świata. Kilka lat później, podczas pobytu w Tanzanii, zdecydowała się jeden z odcinków przekształcić w film dokumentalny. Opowiadał on o tamtejszych dzieciach cierpiących na albinizm i otrzymał tytuł Ludzie Duchy. Jego bohaterką jest nastoletnia Kabula Nkalango Mensaje. Dziewczyna w wyniku napadu nieznanego sprawcy straciła rękę. Podróżniczka zdecydowała się na adopcję bohaterki swojego filmu. Pomogła jej uzyskać wykształcenie i ułatwiła tym samym strat w dorosłe życie. Pod swoją opiekę wzięła także przyjaciółkę Kabuli, dziewczynkę o imieniu Tatu.

Martyna Wojciechowska o adopcji dzieci

Martyna Wojciechowska jest matką nie tylko 12-letniej Marysi, ale pod swoją pieczę wzięła także inne dzieci, które potrzebują wsparcia. Gwiazda stacji TVN zdecydowała się założyć fundację UNAWEZA, dzięki której może pomagać na jeszcze większą skalę. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, czy myśli o adopcji kolejnych pociech. Gwiazda opowiedziała o swoich podopiecznych.

Ja bym chciała zaadoptować cały świat. Naprawdę to jest cudowne uczucie mieć taką możliwość, żeby dać komuś skrzydła. Teraz jestem zaangażowana w projekty, które mamy, bo działamy i za granicą i w Tanzanii. Uruchomiliśmy dom dla dzieci z albinizmem. On działa i funkcjonuje. Tam mieszka i Kabula i inne dziewczyny, które się uczą i mają szanse na lepsze życie. Działamy też w Meksyku, ale i w Polsce. Mam wrażenie, że tych dzieci mi cały czas przybywa i tych podopiecznych. Czuje się w tym bardzo szczęśliwa i spełniona.

Dla Martyny liczy się każdy dobry gest, który ludzie wykonują dla Fundacji Unaweza:

Bardzo dziękuję, bo każda osoba, która się do nas przyłączy nie tylko finansowo, ale też dobrym słowem. Jeżeli cokolwiek robicie dla fundacji, to ja bardzo, bardzo Wam za to dziękuję.

Całość rozmowy w materiale wideo:


Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Przemysław Kossakowski i Martyna Wojciechowska

Przemysław Kossakowski i Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×