Córka Martyny Wojciechowskiej właśnie poszła do liceum. A co ze studiami? Podróżniczka wyjawiła, do czego ją zachęca

Martyna Wojciechowska o nowej szkole córki

Martyna Wojciechowska o nowej szkole córki

Martyna Wojciechowska opowiedziała nam o edukacji swojej córki. Czy Marysia już wie, gdzie pójdzie na studia? Szczera odpowiedź.

Martyna Wojciechowska to dziennikarka, której nie trzeba przedstawiać. Big Brother, Dzieciaki z klasą, Kobieta na krańcu świata – to tylko niektóre formaty, które było jej dane prowadzić. Jej największym skarbem jest dziecko. 14-letnia Marysia jest córką Martyny ze związku z rekordzistą Polski w nurkowaniu głębinowym, Jerzym Błaszczykiem, który zmarł w 2016 roku.

Reporterka Jastrząb Post porozmawiała z gwiazdą o szkole jej córki. W tym roku Marysia rozpoczęła naukę w pierwszej klasie liceum.

Martyna Wojciechowska o edukacji córki

Nasza rozmówczyni nie kryla, że jest bardzo dumna ze swojego dziecka.

Myślę, że to jest wspaniały, fascynujący okres dla mamy móc to obserwować, jak z dziewczynki tworzy się kobieta – samodzielna, samostanowiąca, niezwykła kobieta. Radzi sobie bardzo dobrze. Czas pełen wyzwań, nowych przyjaciół.  Jestem przeszczęśliwa patrząc na nią jak eksploruje świat, jak doświadcza i jaka jest uśmiechnięta, kiedy wraca do szkoły. Może nie wszystkie przedmioty lubi, bo to nie jest możliwe, ale zdobywanie wiedzy w ogóle sprawia jej przyjemność i to jest cudowne. To jest najważniejsza rzecz w życiu.

W jakiej dziedzinie najlepiej czuje się Marysia?

Bardziej przedmioty humanistyczne – historia, język polski, języki w ogóle, wiedza o społeczeństwie. Natomiast jest bardzo uzdolniona plastycznie, cieszę się, że realizuje się w tej przestrzeni artystycznej i że jest szalenie kreatywną, młodą osobą.

Martyna dodała, że są szanse na wyjazd jej córki na zagraniczne studia.

Nie mam zamiaru wpływać na jej decyzje życiowe, na szczęście moi rodzice też tego nie robili. Marysia myśli póki co o studiach na ASP, ale wiem, że to się może zmienić i ma moją pełną zgodę na to, aby iść swoją drogą. Myślę, że będzie rozważała wyjazd za granicę, nie wiem, czy na stałe, ale przynajmniej na jakiś czas. Ja ją bardzo do tego zachęcam, bo wiem ile mi dały podróże, ile ja się nauczyłam, że zmieniałam miejsca kultury i doświadczałam spotkań z innymi ludźmi. To jest po prostu bardzo rozwijające.

Całość rozmowy w materiale wideo.


Marysia wspiera Martynę Wojciechowską

Marysia wspiera Martynę Wojciechowską

Martyna Wojciechowska z córką Marysią

Martyna Wojciechowska z córką Marysią

Martyna Wojciechowska i Marysia - wakacyjne zdjęcie

Martyna Wojciechowska i Marysia - wakacyjne zdjęcie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×