Wirtualna Polska

Przez swój wiek drżała o posadę w tym programie. „Powiedziała, że mam przed sobą tylko 10 lat” [WIDEO]

Przez swój wiek drżała o posadę w tym programie. „Powiedziała, że mam przed sobą tylko 10 lat” [WIDEO]

Mariola Bojarska-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc nie ukrywa, że nie ma już 20 lat. Jest świadomą swojego wieku, siły i urody kobietą. Jak czuje się jako dojrzała osoba? I co sądzi o zjawisku ageizmu, czyli dyskryminacji ze względu na wiek?
Wirtualna Polska

Mariola Bojarska-Ferenc to osoba, dzięki której zawdzięczamy fakt, że zajęcia z zumby, pilatesu czy jogi fit są dostępne niemal na każdym rogu. To ona popularyzowała te formy ruchu. Jako prezenterka związana była głównie z TVP, ale wystąpiła też w Tańcu z gwiazdami w Polsacie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mariola Bojarska-Ferenc drżała o posadę

Okazuje się, że nawet tak utalentowane prezenterki nie mogą spać spokojnie. Mariola Bojarska-Ferenc usłyszała, że niedługo nie będzie mogła występować przed kamerą. I nie chodziło w żadnym stopniu o brak jej profesjonalizmu. Została w ten sposób upokorzona ze względu na wiek. Jak się czuła, gdy ktoś zasugerował jej taki koniec kariery?

Nie ktoś, tylko była to ówczesna szefowa Pytania na Śniadanie, która zadała mi pytanie ile lat skończyłam. Ja wtedy skończyłam 50 lat i krępowałam się, żeby się przyznać, bo bałam się tej reakcji, co dalej będzie. Powiedziała mi wtedy, że mam przed sobą tylko 10 lat. Okazało się, że ona miała znacznie mniej. Bo już po 3 miesiącach ją pożegnano, a ja zostałam dłużej i kolejna szefowa doceniła mój wiek i wtedy zrobiłyśmy cykl 50+.

Nie dla wszystkich zatem liczą się tylko zdmuchnięte na świeczki torcie. Na szczęście!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Refleksja Marioli Bojarskiej-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc jest dumna z tego, ile ma lat i ze swoich działań.

Ja mam takie wrażenie, że kobiety boją się przyznać do wieku, bo boją się, że gdzieś tam zostaną odsunięte na boczne tory, a ja jestem szczęśliwa z lat, które mam. Ja tego nie ukrywam – mam 62 lata.  Cieszę się każdą chwilą i muszę powiedzieć, że ta dojrzałość, to wspaniałość. Ja robię nowe projekty, projekty związane z miłością, dlatego ubrałam się dziś na różowo.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czy takie podejście do życia i wieku przyszło z czasem?

Nigdy nie zaniżałam tego wieku, chociaż z przykrością muszę powiedzieć, że kobiety mają się wspierać w mediach, a nie zawsze tak jest. Niby nie mówią wprost oprócz tej jednej o której powiedziałam wcześniej, ale gdzieś tam w podtekście jest sytuacja, że nie mają odpowiedniego miejsca itd.

Wirtualna Polska

Mariola Bojarska-Ferenc powiedziała też o tym, że nie zawsze może liczyć na wsparcie kobiet, związanych z mediami. Choć według niej powinno to być oczywiste. Ona sama stara się, by jej przyjaciółki zawsze mogły liczyć na nią.

Ja złożyłam teraz różne projekty kobietom, bo chciałabym, abyśmy nie tylko o tym mówiły, ale też wpierały się na różnych płaszczyznach i to jest bardzo ważne. Na mnie moje koleżanki wiedzą, że mogą liczyć o każdej porze dnia i nocy. A mam tych koleżanek z 50. I nie jest to wsparcie polegające na tym, że tylko pogadamy sobie przez telefon. My naprawdę działamy.

Co sądzicie o dojrzałych kobietach w telewizji?


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×