Maria Sadowska chce Michała Szpaka do nowego filmu! Kogo zagra? „Zawsze myślę o ciekawych postaciach” [WIDEO]

Maria Sadowska, Michał Szpak

Maria Sadowska, Michał Szpak

Maria Sadowska w pandemii nie narzeka na nudę. Wszystko dzięki pracy w branży filmowej. Gwiazda opowiedziała nam o swoim kolejnym filmie, którego premiera wkrótce. Zdradziła też, że ma pomysł na rolę dla Michała Szpaka.

Maria Sadowska z branżą artystyczną związana jest od najmłodszych lat. Jej rodzice są cenionymi muzykami. Ojciec jest pianistą, a matka flecistką. Na początku lat 90. była członkinią muzycznego zespołu dziecięcego Tęcza, z którym występowała w programie Tęczowy Music Box w TVN i dawała koncerty. Pierwszą płytę – dedykowaną dzieciom – wydała, gdy miała 14 lat.

Sadowska jest jedną z nielicznych Polek, której udało się zaistnieć na zagranicznych rynkach. Jako 19-latka wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pod pseudonimem Marysia nagrywała przeboje w klimacie dance.

Utwory pisali dla niej producenci Madonny i Spice Girls. Jej międzynarodowa płyta Crazy ukazała się na kilku kontynentach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Mimo obiecującej kariery, Maria zdecydowała się na powrót do kraju. Po latach wyznała, że nie odpowiadały jej warunki amerykańskiej wytwórni, która chciała z niej zrobić popowy produkt. Poniżej jeden ze światowych singli wokalistki.

W Polsce Sadowska zaczęła nagrywać płyty w takim stylu jaki jest jej najbliższy. Jeden z albumów – Jazz na ulicach – pokrył się złotem. Swoją drogę muzyczną artystka doskonale łączy z karierą filmową. Na swoim koncie ma kilka statuetek (np. Camerimage) i nominacji do Złotych Lwów. To ona stoi za kinowymi hitami takimi jak Demakijaż, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej i Dziewczyny z Dubaju. Wkrótce na ekrany wejdzie kolejna produkcja, którą wyreżyserowała.

Maria Sadowska o karierze filmowej i roli dla Michała Szpaka

Maria w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że w czasie pandemii ciężko byłoby jej wyżyć z samej muzyki. Ze względu na liczne utrudnienia dla wokalistów jakie wprowadził rząd, gwiazda nie koncertuje tak często jak jeszcze kilka lat temu. Nie narzeka jednak na nudę, bo spełnia się w drugiej pracy.

Ze względu na pandemię, bo to był bardzo trudny czas dla muzyków i trudno było tak naprawdę wyżyć z muzyki, mimo że naprawdę bardzo dziękuję za super przyjęcie piosenki Kocham Cię, która była hitem internetu i w ogóle, ale mimo to, jakbym miała w tym czasie żyć z muzyki, to chyba nie miałabym czym dzieci nakarmić. Dziękuję Panu Bogu, że mam drugi zawód i że mogę go uprawiać. Kocham go bardzo i trochę tak wyszło, że teraz więcej siedzę na planie.

O czym będzie jej nowy film Miłość na pierwszą stronę?

Praktycznie jestem od dwóch lat non-stop na planie. Skończyłam Dziewczyny z Dubaju, nakręciłam kolejny film Miłość na pierwszą stronę, który miał mieć w lutym premierę, niestety z powodów pandemicznych przesunęliśmy ją. A w tej chwili robię bardzo fajny serial. Nazywa się Rodzina na maksa, o 40-letniej dziewczynie, która ma trójkę prawie dorosłych dzieci i romans z dużo młodszym chłopakiem. W rolach głównych Ania Smołowik i Nikodem Rozbicki.

Zapytaliśmy Marię, czy rozważała kiedyś rolę dla Michała Szpaka, z którym swego czasu rywalizowała o uczestników w programie The Voice of Poland. Pomysł tak bardzo przypadł jej do gustu, że zaczęła zastanawiać się nad zaangażowaniem do go jednej ze swoich kolejnych produkcji:

My z Michałem się bardzo lubimy. Zresztą, nagraliśmy piosenkę w ramach protestów kobiet. My się bardzo rzeczywiście ze Szpaczkiem kochanym lubimy i pewnie coś zrobimy prędzej czy później. Ja w swoich filmach zawsze myślę o ciekawych postaciach, zresztą w tym najnowszym filmie Miłość na pierwszą stronę będzie wielu moich przyjaciół, wiele wspaniałych gwiazd. Muszę to przemyśleć. Michał jest tak charakterystyczny, że może znajdę dla niego jakąś rolę.

Nie byłoby to debiut Szpaka na szerokim ekranie. W ubiegłym roku premierę miał film To musi być miłość, w którym piosenkarz zagrał samego siebie. Pojawił się na scenie, jako gwiazda wieczoru podczas ekskluzywnego przyjęcia. Całą scenę możecie zobaczyć tutaj.

Rozmowa z Marią poniżej.


Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak, Andrzej Piaseczny, Maria Sadowska, Tomasz 'Tomson' Lach - The Voice of Poland

Michał Szpak, Andrzej Piaseczny, Maria Sadowska, Tomasz 'Tomson' Lach - The Voice of Poland

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×