Eurowizja. Margaret trzyma kciuki za największą konkurencję Ochmana! Opowieść o ich przyjaźni zadziwi wszystkich fanów konkursu: „Na początku było ciężko”

Margaret o Eurowizji 2022

Margaret o Eurowizji 2022

Margaret o Eurowizji 2022. Jak ocenia szanse Krystiana Ochmana i za kogo jeszcze trzyma kciuki? Gwiazda, która sama trzykrotnie walczyła o udział w konkursie, opowiedziała nam o przyjaźni z faworytem bukmacherów. Kto by pomyślał, że są tak blisko, chociaż początki ich znajomości nie zapowiadały przyjaźni.

Już jutro drugi półfinał Eurowizji 2022 – tym razem szczególnie ważny dla polskich fanów, bo z udziałem naszego reprezentanta. O awans do finału walczyć będzie Krystian Ochman. Na scenie pojawi się jako „14”. O tym, czy przejdzie dalej, zdecydują widzowie i jurorzy. Punkty z obu głosowań zostaną zsumowane, a dziesięciu najlepszych wykonawców dostanie przepustkę do najważniejszej części show.

Ze światem Eurowizji kojarzona jest Margaret. Aż trzykrotnie walczyła o udział w konkursie. W 2016 roku chciała reprezentować Polskę z piosenką Cool me down, a później starała się dwukrotnie o wyjazd w barwach Szwecji – w 2018 z In my Cabana, a rok później z utworem Tempo.

Reporterka Jastrząb Post, Karolina Motylewska, poprosiła wokalistkę, by oceniła szanse Krystiana Ochmana w Turynie. Jak podoba się jej piosenka River? Okazuje się, że nie tylko za niego trzyma kciuki.

Margaret o Eurowizji 2022. Ocenia szanse Ochamna i mówi o przyjaźni z zespołem z Ukrainy

Margaret zdradziła, że nie śledzi tego, co dzieje się w eurowizyjnym świecie. Jest jednak pewna, że Ochman da sobie radę, bo ma spore doświadczenie sceniczne i talent. Trzyma kciuki nie tylko za Polskę, ale także za Ukrainę, bo – jak zdradziła Jastrząb Post – prywatnie przyjaźni się z reprezentantami tego kraju:

Ale w sumie chyba nigdy nie śledziłam Eurowizji. Nadal nie mam telewizora. Krystian Ochman jest z Polski, bardzo zdolny artysta, bardzo za niego trzymam kciuki, ale też moi przyjaciele z Ukrainy – zespół Kalush, z którym miałam przyjemność w tamtym roku się poznać i razem występować na scenie również są na Eurowizji, więc za nich też trzymam kciuki. Ale to tyle z tego, co wiem.

Chociaż Margaret nie śledzi Eurowizji, to zdążyła zapoznać się z piosenką River, która przypadła jej do gustu:

Piosenka Krystiana bardzo mi się podoba, jest bardzo wzniosła. Z racji tego, że mam mało danych, to nie będę się wypowiadać o szansach Krystiana, bo po prostu nie wiem. Nie znam przeciwników Krystiana, więc nie wiem, które miejsce mógłby zająć.

Opowiedziała też, jak wyglądały początki jej znajomości z ukraińskim zespołem Kalush Orchestra. Zdradziła, że na początku oboje się „obwąchiwali”, zanim zdecydowali się na współpracę. Efekt przerósł ich oczekiwania. Nie tylko znaleźli wspólny język na scenie, ale także poza nią:

Rok temu poznaliśmy się podczas festiwalu w Rzeszowie. To bardzo fajny festiwal, który polega na tym, że artyści z Polski miksują się z innymi artystami z Ukrainy, Białorusi. Generalnie miksują się artyści ze Wschodu, żeby połączyć te nasz kultury i pogłębiać stosunki pomiędzy nami. Ja występowałam z Kalushem. On dokleił się do mojej piosenki „Sold Out”, ja dokleiłam się do ich piosenki „Gori”. Byliśmy tam przez kilka dni, więc poznaliśmy się też. Na początku było dosyć ciężko, bo my artyści zazwyczaj jesteśmy skryci i my też byliśmy, ale po jakimś czasie udało nam się zaprzyjaźnić.

Występ Margaret i Kalush, o którym wokalista wspomina w wywiadzie poniżej (pod nim dalsza część rozmowy).

Margaret i Kalush mają nawet wspólne zawodowe plany:

Mamy jakieś wspólne, wydawnicze plany. Jesteśmy w kontakcie. Jak zaczęła się wojna to od razu do nich napisałam i mają moje ogromne wsparcie, więc cieszę się, że takie festiwale się dzieją, i że można łączyć artystów z różnych krajów.

Czy gwiazda hitu Reksiu rozważa jeszcze udział w Eurowizji?

Nie. Nigdy nie mówię nie, ale w ogóle nie myślę o tym w żaden sposób. Teraz o niej pomyślałam, bo mnie zapytałaś. Nie myślę o niej w ogóle, ona jest mi daleka. Nie to, że coś do niej mam, bo mam same dobre wspomnienia, tylko po prostu nie jest mi z nią po drodze.

Cała rozmowa poniżej:

Występ reprezentantów Ukrainy w pierwszym półfinale Eurowizji 2022. Zespół Kalush decyzją widzów i jury awansował do sobotniego finału, w którym – miejmy nadzieję – spotka się z Krystianem Ochmanem:


Margaret – preselekcje do Eurowizji 2016

Margaret – preselekcje do Eurowizji 2016

Margaret w niebieskiej sukience na preselekcjach w Szwecji na Eurowizji 2019 (fot. eurowizja.org)

Margaret w niebieskiej sukience na preselekcjach w Szwecji na Eurowizji 2019 (fot. eurowizja.org)

Margaret – In My Cabana – Eurowizja 2018, dogrywka Melodifestivalen 2018

Margaret – In My Cabana – Eurowizja 2018, dogrywka Melodifestivalen 2018

Komentarze

  • Gośćliul pisze:

    Margarita oposcila PSL i świat chciała podbić!! Teraz cieniutko z kasą ?? Jarek wszystko pasuje 🤣🤣

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×