Zwycięzcy Eurowizji 2022 przyjaźnią się z Margaret! „Na początku było dosyć ciężko”. Tylko nam opowiedziała, jak się poznali [WIDEO]

Margaret i Kalush Orchestra przyjaźnią się

Margaret i Kalush Orchestra przyjaźnią się

Margaret o przyjaźni ze zwycięzcami Eurowizji 2022 – zespołem Kalush Orchestra. Zdradziła nam, jak się poznali i co razem planują w najbliższym czasie. Przypominamy ich wspólny występ.

Margaret zadebiutowała na scenie w 2013 roku i od razu trafiła na szczyty list przebojów. Wszystko za sprawą piosenki Thank you very much, która okazała się międzynarodowym hitem. Utwór grały rozgłośnie radiowe na wszystkich kontynentach, a sama wokalistka promowała go w programach telewizyjnych w Szwecji, Niemczech czy we Włoszech.

Od tamtego czasu Margaret przeszła wewnętrzną metamorfozę i obrała nową muzyczną drogę. Gdy zaczęła się pandemia koronawirusa, skupiła się na komponowaniu piosenek, które w pełni spełniają jej oczekiwania, a nie są utworami pisanymi z myślą o jak najczęstszej emisji w rozgłośniach radiowych. Wraz ze zmianą stylu i rozpoczęciem nowego etapu w swojej karierze, 31-latka nawiązała sporo cennych znajomości.

Tuż przed finałem Eurowizji wyznała reporterce Jastrząb Post, że prywatnie przyjaźni się z zespołem Kalush Orchestra, który kilka godzin temu wygrał międzynarodowy konkurs. Ich piosenka Stefania dostała najwięcej punktów od widzów i zajęła 4. miejsce w głosowaniu jury. W walce o Grand Prix nie przeszkodzili im nawet tacy faworyci jak reprezentanci Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Margaret o przyjaźni ze zwycięzcami Eurowizji. Jak poznała Kalush Orchestra?

Margaret zdradziła nam, od czego i jak zaczęła się jej znajomość z ukraińskim zespołem. Zdradziła, że na początku oboje się „obwąchiwali”, zanim zdecydowali się na współpracę. Efekt przerósł ich oczekiwania. Nie tylko znaleźli wspólny język na scenie, ale także poza nią:

Rok temu poznaliśmy się podczas festiwalu w Rzeszowie. To bardzo fajny festiwal, który polega na tym, że artyści z Polski miksują się z innymi artystami z Ukrainy, Białorusi. Generalnie miksują się artyści ze Wschodu, żeby połączyć te nasz kultury i pogłębiać stosunki pomiędzy nami. Ja występowałam z Kalushem. On dokleił się do mojej piosenki „Sold Out”, ja dokleiłam się do ich piosenki „Gori”. Byliśmy tam przez kilka dni, więc poznaliśmy się też. Na początku było dosyć ciężko, bo my artyści zazwyczaj jesteśmy skryci i my też byliśmy, ale po jakimś czasie udało nam się zaprzyjaźnić – powiedziała Jastrząb Post.

Margaret i Kalush mają nawet wspólne zawodowe plany:

Mamy jakieś wspólne, wydawnicze plany. Jesteśmy w kontakcie. Jak zaczęła się wojna to od razu do nich napisałam i mają moje ogromne wsparcie, więc cieszę się, że takie festiwale się dzieją, i że można łączyć artystów z różnych krajów.

Teraz, gdy ukraińska formacja wygrała Eurowizję, jeszcze bardziej jesteśmy ciekawi efektów współpracy z Margaret. Poniżej możecie zobaczyć ich wspólny występ na wspomnianym przez wokalistkę festiwalu – Europejski Stadion Kultury 2021.

Cały wywiad z Margaret o Eurowizji 2022:


Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 - Kalush Orchestra

Eurowizja 2022 - Kalush Orchestra

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×