Marcin Gortat ostro o gwiazdach zniechęcających do szczepień: „Powiedzcie ludziom, którzy umarli, że mogli brać witaminy”

Marcin Gortat, Edyta Górniak

Marcin Gortat, Edyta Górniak

Marcin Gortat nie rozumie postawy antyszczepionkowców. Ma sporo uwag do gwiazd i znanych osób, które publicznie zniechęcają Polaków do wakcynacji. Jak ocenił poglądy Edyty Górniak?

Coraz więcej gwiazd publicznie zachęca Polaków do przyjmowania szczepień na koronawirusa. W gronie zwolenników wakcynacji są Małgorzata Rozenek, Andrzej Piaseczny, Krystyna Janda, Beata Tadla i Marcin Gortat. Sportowiec w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, zdradził, czy sam przyjął już trzecią dawkę i co sądzi o antyszczepionkowcach.

Marcin Gortat o szczepieniach na koronawirusa

Gortat wyraźnie opowiada się za nauką i medycyną. Zdradził nam, że ma za sobą dwie dawki preparatu na COVID-19, a wkrótce przyjmie trzecią, tzw. przypominającą. Mężczyzna nie potrafi zrozumieć komentarzy znanych osób, które sprzeciwiają się szczepieniu, tym samym zniechęcając do tego wielu rodaków. Marcin uważa, że suplementacja witamin nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o koronawirusa:

Ja jestem za tym, żeby się szczepić. Szczepiłem się już dwukrotnie. Teraz miałem brać trzecią, ale ze względu na loty zdecydowałem się, że przełożę o parę dni. Jestem szczepionkowcem, nie rozumiem antyszczepionkowców, słyszę twierdzenia niektórych gwiazd i osób na temat tez antyszczepionkowych, to naprawdę ręce opadają. Gdy słyszy się, że witaminy wystarczą, a nie szczepionka. Powiedzcie to ludziom, którzy umarli, że mogli brać witaminy. Na dzień dzisiejszy ja jestem za tym, aby się szczepić. Po to, aby chronić ludzi, przyjaciół i rodzinę wokół siebie i normalnie funkcjonować.

Jak skomentował poglądy Edyty Górniak?

Nie rozmawialiśmy na ten temat. Edyta ma swoje zdanie i ma prawo do tego. Aczkolwiek nie uważam, żeby tezy, które były wypowiadane – nie mówię, że chodzi mi o te, które mówiła Edyta – ale tezy wypowiadane przez wiele osób, są błędne. Nie mamy tej wiedzy na temat jak ten wirus działa, albo jak ta szczepionka działa. Myślę, że są więksi eksperci, większe autorytety, które wiedzą i jeżeli te autorytety mówią, że trzeba się zaszczepić, to po prostu się szczepimy.

Chociaż Marcin wspomniał o przykrych konsekwencjach, jakie mogą wiązać się z COVID-19:

Na koniec dnia to jest decyzja każdego człowieka. Jeżeli nie chce się zaszczepić, to niech się nie dziwi, że nie ma dla niego potem miejsca w szpitalu, albo, że ktoś nie może mu pomóc, bo nie ma na to leku. Żeby potem nie było płaczu i opłakiwania zmarłego członka rodziny, bo uwierzył w jakąś bzdurną teorię antyszczpionkowców,

Cała rozmowa poniżej. W galerii zdjęcia gwiazd, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki.


Marcin Gortat - gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Marcin Gortat - gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Andrzej Piaseczny przyjął trzecią dawkę szczepionki na Covid-19

Andrzej Piaseczny przyjął trzecią dawkę szczepionki na Covid-19

Małgorzata Rozenek przyjęła trzecią dawkę szczepionki

Małgorzata Rozenek przyjęła trzecią dawkę szczepionki

Komentarze

 • Gość pisze:

  Patrząc na Wasze wypowiedzi, zastanawiam się czego się boicie, śmierci i tak po was przyjdzie. Dla niej nie istotne czy się zaszczepiłeś czy nie. Masz rozum to myśl jak człowiek wolny, a nie jak dupa od srania. Po pierwsze żeby wogóle być odpornym na coś to trzeba mieć zakwaszony odpowiednio żołądek. Silny kwas zabija wszystko. Niestety mało kto ma zakwaszony do odpowiedniego pH. Dlatego ludzie robią wlewy z Wit. C, bo ona też zakwasza. Wystarczy poczytać troszkę o enzymach Bołotowa. To jest autorytet. A nie jakiś tam lekarz który potrafi tylko wciskać tabletki które osłabiają kwas w żołądku.

 • Gość pisze:

  Autorytety. Nie ma autorytetów w tych czasach. Nawet papież nie jest a co dopiero przekupieni lekarze. Byle kasa się zgadzała. Pieniądze rządzą tym światem.Amen.

 • Gość pisze:

  Moja kuzynka zdrowa energiczna po 2 dawce moderny w tydzień się zawinęła….ja co roku szczrpilam się na grypę ale tych szczepionek się boję. Nie zastanawia Was fakt że wszyscy medycy się nie zaszczepili?

 • Gość pisze:

  Powiedz to zaszczepionym pacjentom szpitali w Portugalii czy Irlandii gdzie już prawie 100 % jest zaszczepionych (92% i 94%. Tam w szpitalach niezaszczepieni to mniejszość, bo już takich prawie nie ma, więc chorują i umierają zaszczepieni! I co teraz za bajeczkę wymyślą?

  • Gość pisze:

   Eksperyment medyczny polegający na testowaniu działania składu medykamentu na ludziach znacznie skraca czas do wynalezienia właściwego produktu. To oczywiste pominięcie fazy testów na zwierzętach. Już za parę lat będziemy mieć właściwą szczepionkę a tymczasem wszyscy pomagajmy testować co raz to inne mieszaniny i ich wpływ na nasze zdrowie. Bo jak nie my to kto 😉

  • Gość pisze:

   Mieszkam w Irlandii, wciąż jest dużo osób niezaszczepionych, zwłaszcza tch pochadzacych ze wschodniej Europy. To one najciężej przechodzą Covid i trafiają do szpitala. Osoby zaszczepione zazwyczaj łagodnie przechodzą chorobę lub bez objawów.

 • Gość pisze:

  Rademenes znam osobe ktora byla zaszczepiona i przechodzila potem covida bardzo ciezko wiec nie rozsiewaj i nie powielaj nieprawdy Kazdy z nas ma indywidualna odpornosc i nikt nikt nikt nie ma mozliwosci by przewidzec jak ostatecznie przejdzie covida czy sie zaszczepil czy nie

 • Gość pisze:

  Jesli ktos placi skladki to mu sie POPROSTU NALEZY opieka lekarska i pomoc medyczna przy kazdym schorzeniu w tym covid wiec niech on przestanie pierniczyc Co to za porzadki zeby koszykarz rozprawial na temat miejsca lub jego braku dla jakiegokolwiek pacjenta

 • Lekarz pisze:

  Wszyscy którzy namawiają do nieszczepienia mają krew na rękach osób które ich posluchały i zmarły. To podłe takie namawianie.Nie chcesz to siedź cicho bo o życie idzie a nie piosenki.

 • Gość pisze:

  Nikt nie ma prawa wypowiadac sie publicznie na ten temat . Ani jeden ani drugi nie ma racji. Nawet lekarze nie znają konsekwencji szczepionki.
  Jakim prawem ktos namawia na szczepienie niewiedzac nic. Telewizja pseudo gwiazdy i gwiazdeczki. To powinna być indywidualna sprawa każdego.

 • Gość pisze:

  Amantadyna niech zyje

 • Samosiek pisze:

  96 lat kobieta lekarz rodzinny stwierdza udar , przyjeżdża pogotowie robią test – test na Covida negatywny, biorą ja do szpitala na drugi dzień umiera – proszę zgadnąć na co ? Dla tych co dalej ufają i wierzą w statystyki umieralności Covid. (syn nie mógł wziąć udziału w pogrzebie? -kwarantanna).

 • 123 pisze:

  nareszcie normalny ;nie jakis pozal sie boze cceelleebbrryyttaa

  • Gość pisze:

   Brak logiki w wypowiedziach tego pana. Chce, to niech się szczepi tym zabójczym preparatem, ale nic mu do tego, ze inni nie chcą przyjąć tego eliksiru za którego skutki nikt nie odpowiada.

  • Gość pisze:

   Normalny???? ???!!!????

 • Gośćllidka pisze:

  …szczepimy się aby w razie zachorowania mieć lżejszy przebieg choroby tak jak przy grypie……jeżeli chodzi o Górniak niech z tymi durnymi antyszczepionkowcami sie nie wypowiada. Ni3ch to zostawi lekarzom a zajmie się śpiewaniaiem gdyż jej to ostatnio coraz słabiej wychodzi…….. antyszczepuonkowcy w razie pobytu w szpitalu powinni opłacić leczenie bezdyskusyjnie.

  • Gość pisze:

   Przecież płacą .

  • Gość pisze:

   po to placimy skladki by nie płacic za szpitale bez wzgledu czy sie szczepimy czy nie.Intelidentni drązą temat szczepionek wycągajac wnioski,ze to zabojczy materiał dajacy efekty po latach,zaś ciemnota slucha medykow,ktorzy oplacone mają naciąganie za ilosc ludzi do szczepienia sami zas maja falszywe certyfikaty.Fakty z zycia wziete

  • Gość pisze:

   Każdy obywatel płaci zdrowotne. W czym problem?