Szukaj

Mandaryna bardzo dosadnie o szczepieniach na COVID-19. Mówi o „bezpiecznej alternatywie”

Mandaryna

Mandaryna

Trwają szczepienia na COVID-19. Na razie medykament otrzymują przedstawiciele służby zdrowia. Czy w odpowiednim czasie z przywileju skorzysta również Mandaryna? Gwiazda podjęła już decyzję w sprawie przyjęcia wakcyny.

27 grudnia do Polski trafiła pierwsza partia szczepionek na COVID-19, która została podana medykom. To właśnie przedstawiciele służby zdrowia, jako najbardziej narażeni na kontakt z wirusem SARS-CoV-2, są na uprzywilejowanej pozycji i jako pierwsi mają możliwość przyjęcia wakcyny. Następni w kolejce są lekarze, nauczyciele i seniorzy po 70. roku życia.

Sporo emocji wywołało szczepienie gwiazd poza wyznaczoną kolejnością. Krystyna JandaMagda UmerEmilia Krakowska, Wiktor Zborowski i wielu innych artystów przyjęło preparat na długo przed wyznaczonym terminem. Jak wynikało z późniejszych tłumaczeń, zostały one zaproszone do szczepienia przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, który dysponował ostatnimi wolnymi dawkami. W razie, gdyby ich nie podano, zmarnowałyby się – a przynajmniej tak wynika ze słów Jandy.

Mandaryna o szczepionce na COVID-19. Czy zaszczepi się?

Temat szczepień na COVID-19 budzi mnóstwo emocji wśród gwiazd. Choć nie brakuje przeciwników tego pomysłu (m.in. Ivan Komarenko, Magda Gessler i Viola Kołakowska), to zdecydowana większość deklaruje chęć przyjęcia leku. Wśród nich jest Mandaryna.

Tancerka w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyznała, że wyznaczoną dawkę wakcyny przyjmie bez dłuższego zastanowienia w wyznaczonym wcześniej terminie.  Gwiazda zdaje sobie sprawę z ryzyka powikłań po chorobie, dlatego w kwestii szczepień już dawno podjęła decyzję:

Ja oczywiście, jeśli przyjdzie moja kolej, to się zaszczepię. Uważam, że jeśli ta szczepionka jest dla nas bezpieczną alternatywą na bezpieczną codzienność i na to, aby nasze życie wróciło do normalności, to jak najbardziej.

Mandaryna ma nadzieję, że podobną postawę przyjmą także inni Polacy:

Zachęcam wszystkich, żeby się szczepili.

Cała rozmowa z gwiazdą poniżej.


Marta Wiśniewska

Marta Wiśniewska

Marta Wiśniewska - Sylwestrowa Moc Przebojow Polsat, 31.12.2020

Marta Wiśniewska - Sylwestrowa Moc Przebojow Polsat, 31.12.2020

Marta Wiśniewska

scena z: Marta Wiśniewska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×