Xavier Wiśniewski rapuje o strachu i śmierci. Wiśniewski był przerażony, a Mandaryna? Mamy jej komentarz

Mandaryna

Marta Wiśniewska razem ze swoim byłym mężem doczekała się syna i córki. 19-letni Xavier stawia pierwsze kroki na scenie. Tancerka opowiedziała nam, jak zareagowała na jego kontrowersyjny utwór Mgła?

Marta Wiśniewska to była żona lidera zespołu Ich Troje. Para rozstała się po czterech latach małżeństwa, a owcem ich związku jest dwoje dzieci. Starszy syn Xavier pojawił się na świecie w 2002 roku. Rok później dołączyła do niego siostra – Fabienne. Rodzeństwo wychowywało się w blasku fleszy, a ich rodzice to prawdziwie artystyczne dusze. Nic więc dziwnego, że również oni próbują swoich sił nie tylko w tańcu, ale też w muzyce.

Dzieci Michała i Marty od najmłodszych lat towarzyszyły swojej mamie na parkiecie, ale także podglądały pracę ojca. Zdecydowanie odziedziczyli po nich talent. Najstarszy syn Michała Wiśniewskiego powoli zaczął nagrywać własne piosenki. Za sobą ma już debiutanckie utwory i pierwsze koncerty.

Marta Wiśniewska o piosence Xaviera Mgła

Xavier całkiem niedawno pochwalił się w sieci swoim utworem Mgła. Nastolatek rapuje w nim o bardzo poważnych rzeczach. W tekście przewijają się tematy dotyczące strachu, ucieczki i śmierci. Utwór syna zrecenzował już Michał Wiśniewski.

Xavier zgrabnie dobiera słowa. Nie napiszę, że po tacie bo robi to inaczej. Przesłuchałem ten utwór kilkanaście razy i jeśli to nie fikcja literacka to jest raczej jednoznaczny. Wiem, że jest w szczęśliwym związku, że niczego mu nie brakuje ale jeśli jest choć w części prawdziwy to chyba mam prawo czuć się zaniepokojony? A może przesadzam i staje się za bardzo konserwatywny? Oby nigdy nie spierdolił z tego świata. My son – my pride – napisał ojciec młodego rapera.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post również mama chłopaka zdradziła, jak zareagowała na dosyć niepokojące nagranie dziecka. Jak Mandaryna ocenia dzieło syna?

Trochę tak jest, że młodzi ludzie, artyści wywalają z siebie to, co jest dla nich jakąś formą oczyszczenia i wyrażenia nie do końca tego, co się chce zrobić. Ale trzeba też, w przypadku Xaviera, odrobinę czytać pomiędzy słowami. On jest taką osobą, która nie jest dosłowna i nie wszystko mówi wprost, dlatego jeśli ktoś tam się dogrzebie więcej i głębiej, to znajdzie też różne inne rzeczy, które go kłują. Ja jestem bardzo dumna.

Czy Xavier myślał, aby w przyszłości reprezentować nas na Eurowizji?

W ogóle na ten temat nie myślimy. Xavier zagrał parę razy swoje piosenki na koncercie, bo ma trzy. Bardzo się szykuje, bardzo go to rajcuje i jest bardzo podekscytowany całym tym faktem, że wszystko robi sam. Bardzo jest z tego powodu zadowolony. Sam wymyśla tekst, sam melodię, sam to produkuje, sam ogarnia teledyski. Więc naprawdę taka Zosia-samosia.

Trzymamy kciuki za kolejne piosenki syna Wiśniewskich.

Piosenka Xaviera Mgła:


Xavier Wiśniewski

Xavier Wiśniewski

Marta Wiśniewska, Xavier Wiśniewska, Fabienne Wiśniewska

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×