Mandaryna stanęła murem za Basią Kurdej-Szatan. Słowa wsparcia dla aktorki [WIDEO]

Mandaryna o Basi Kurdej-Szatan

Mandaryna o Basi Kurdej-Szatan

Mandaryna skomentowała wpis Basi Kurdej-Szatan, w którym aktorka nie powstrzymała emocji w temacie migrantów i ich losu na granicy polsko-białoruskiej. Gwiazda stanęła murem za koleżanką z branży. Zwłaszcza że sama w 2005 roku dostała siarczystego klapsa od branży.

Basia Kurdej-Szatan nie ma ostatnio dobrej prasy. Wystarczyło, że opublikowała jeden wpis, w którym dała się ponieść emocjom. Jej komentarz dotyczący sytuacji migrantów na polsko-białoruskiej granicy, wywołał ferment w mediach. Aktorka nie szczędziła wulgarnych słów – bo tylko one były w stanie wyrazić to, co w danym momencie czuła.

Szczerość nie okazała się dobrym pomysłem. Wizerunek Kurdej-Szatan mocno ucierpiał, a producenci różnych formatów zaczęli zastanawiać się nad kontynuacją współpracy. TVP jako pierwsza wydała oświadczenie o zakończeniu projektów, w których pojawia się Basia. Jacek Kurski na Twitterze publicznie oznajmił, że 8 grudnia Kurdej-Szatan oficjalnie zniknie z M jak miłość. Sprawą zainteresowały się także zagraniczne media – o Polce mówiono w głównym wydaniu białoruskiego serwisu informacyjnego.

Na razie wiadomo, że gwiazda ma wsparcie w Ninie Terentiew. Dyrektor programowa Polsatu, jak mało która szefowa rozumie kobiety i wspiera je, gdy są w trudnej sytuacji, dlatego postanowiła rozważyć udział Basi w koncercie sylwestrowym. Murem za sympatyczną blondynką stanęło już wiele gwiazd. Swoje wsparcie i zrozumienie wyrazili już Krystyna Janda, Sebastian Fabijański i Anna Mucha. Teraz do ich grona dołączyła Mandaryna.

Mandaryna o Basi Kurdej-Szatan i aferze z wpisem o migrantach

Marta Wiśniewska jak mało kto wie, co to znaczy dostać w policzek od branży. W 2005 roku po swoim osławionym występie w Sopocie zerwano z nią współprace i kontrakt płytowy. Straciła wsparcie męża i bliskich. Zniknęła na kilka lat, by po dekadzie znowu święcić triumfy z hitem Ev’ry Night.

Gwiazda w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, stanęła w obronie Basi. Rozumie, że ta dała się ponieść emocjom i nie przekalkulowała, czy podzielenie się kontrowersyjną opinią będzie opłacalne dla jej wizerunku:

Jest fajną dziewczyną i kibicuję jej mocno. My jesteśmy tylko ludźmi. Czasem coś, co powiemy, chcemy wcisnąć z powrotem do gardła, a już się nie da i jesteśmy oceniani przez jedno zdanie.

Mandaryna bije Basi brawo za odwagę bycia sobą i trzyma za nią kciuki:

Wiem, że Basia jest fajną dziewczyną i każdy ma swoje zdanie. Abstrahując od tego, co powiedziała, to fajnie jest móc wypowiadać się tak, jak się czuję. Jeśli mamy być potem oceniani za to, co powiedzieliśmy z przekonania, to proszę bardzo.

Cała rozmowa poniżej.

Przy okazji zobaczcie nowy teledysk Mandaryny do piosenki sprzed 17 lat – Love is just a game:


Marta Wiśniewska

Marta Wiśniewska

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Komentarze

 • Gość pisze:

  Czasami lepiej się nie odzywać. Tak można się wydzierać na prostestach w pl, ale obrażać ludzi broniących nasz kraj, to przesada i zdrada, przekroczenie granicy wolności słowa.

  Jak ktoś obcy próbuje ci wtargnąć do domu to dajesz mu kanapki, żeby nie zgłodniał, miał dalej siły i korzuch, żeby nie zmarzł?

  Zapłacili, żeby się tu znaleźć i nie mieli zamiaru znaleźć się legalnie. Są po stronie Białoruskiej ci powinni o nich zadbać i humanitaryzm.

  Popełniać błędy, może i każdy może, ale jako celebrytka dajesz przykład i twoje słowa znaczą więcej, nie rozumie jak będąc celebrytka można wrzucić coś bez zastanowienia, ja na zwykłym blogu bez znaczenia nie wrzuciłabym niczego pod wpływem emocji.

 • Gośćada pisze:

  Mandaryna super gwiazda, a Basia to może się od niej uczyć

 • Semm pisze:

  Na stos z czarownicami

 • Robakks pisze:

  Ta rola jej wyszła i przyćmiła inne. Ciekawe, czy była świadoma w co gra… (?)

 • Gość pisze:

  Ciekawe jak by mówiła, gdy by jej syn bronił granic Polski

  • Linda pisze:

   Synusia jej postawia na granicy, zobaczymy czy wtedy będzie dziamgala ta m…. ą😲😲

 • Gość pisze:

  Przy okazji trzeba się promować

 • Gość. pisze:

  Mandaryna wielka gwiazda, Baśka też ,obie niech idą na granicę z Białorusią tam zarobią dużo kasy.Jak można ubliżać ludziom którzy bronią nasz kraj narażają swoje życie,a takie panie jeszcze się wspierają WSTYDU nie ma jedna od drugiej nie lepsza.

 • Pawel pisze:

  Kazdy kto broni bks pogrąża ją bardziej ale i sam staje sie pozytecznym idiotą.