Małgorzata Kożuchowska komentuje karierę Julii Wieniawy. Talent talentem, ale wrażenie na niej zrobiło coś jeszcze innego: „To w niej cenię i szanuję”

Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa

Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa

Małgorzata Kożuchowska zabrała dla nas głos ws. kariery Julii Wieniawy. Wskazała, dlaczego młoda aktorka osiągnęła tak wielki sukces.

Julia Wieniawa to jedna z najpopularniejszych młodych aktorek. Zaczynała w serialu Rodzinka.pl. Wcieliła się tam w postać Pauli, dziewczyny Kuby Boskiego, co przyniosło jej powszechną rozpoznawalność. Od tego czasu dostała masę kolejnych angaży do różnych filmów i seriali. Jej talent mogliśmy podziwiać m.in. w produkcjach Patryka Vegi.

O sukces aktorki zapytaliśmy Małgorzatę Kożuchowską, która w końcu towarzyszyła jej na samym początku kariery, gdy stawiała pierwsze kroki w sitcomie.

Małgorzata Kożuchowska o Julii Wieniawie?

Kożuchowska wskazała, dzięki czemu Wieniawa osiągnęła aż tak wielki sukces.

Obserwuję ją na Instagramie. Jestem na bieżąco. Jeśli mam okazję się z nią spotkać, to zawsze sobie miło rozmawiamy. Doceniam jej talent, zresztą zawsze mówiłam, że jest bardzo utalentowana. Ale też to, co Julkę cechuje i co spowodowało, że jej kariera tak szybko się rozwinęła, to jej wielka pracowitość. Oprócz talentu jest pracowita i konsekwentna. To w niej cenię, szanuję i trzymam za nią kciuki.

Następnie wyznała, w jaki sposób wspomina swój czas w serialu Rodzinka.pl.

To był dla mnie niesamowity czas, ponieważ byłam po 9 latach grania w M jak Miłość. Grałam też w teatrze, ale to mniej popularna gałąź mojej twórczości. I tak właściwie zastanawiałam się, co dalej ze mną będzie. Byłam też trochę zmęczona serialami. Kiedy przyszła do mnie ta propozycja, to nie rzuciłam się na nią tak od razu z wielką radością. Miałam wątpliwości. Pomyślałam sobie, że nie po to odchodziłam z serialu, żeby teraz wchodzić w kolejny serial.

Jak dodała, Tomek Karolak miał duży wpływ na to, by zagrała w produkcji, bo ona sama nie do końca była przekonana co do pojawienia się w kolejnym tasiemcu.

Tomek Karolak, który już wiedział, że rola Natalii Boskiej została zaproponowana, bardzo mnie namawiał i powiedział, że to jest kompletnie inna bajka, zupełnie coś innego. Nowa publiczność, nowa energia. „Masz taki komediowy dryg”, ponieważ te pierwsze role, które grałam Kiler, Kiler-ów 2-óch to były role komediowe, więc stwierdził, że na pewno się w tym sprawdzę. Wtedy ja powiedziałam- dobra, chcę zdjęcia próbne, żebyśmy się wszyscy przekonali, czy to jest dobry pomysł. Te zdjęcia próbne wyszły fajnie, wszyscy się śmialiśmy i mówię dobra, ale jeden warunek – trzy sezony max. Nie chciałam wchodzić w tasiemca, nie chciałam powtórzyć swojego ostatniego doświadczenia, które zaczęło mi też ciążyć, bo ludzie kojarzyli mnie z jedną postacią. Nie chciałam tego powtarzać, a wyszło jak zwykle.

Małgosia doskonale zdaje sobie sprawę z wielkiej popularności formatu, która jej zdaniem jest zasługą Doroty Kośmickiej, jego producentki.

Serial cieszył się ogromną popularnością, ludzie go kochali. Ten serial oglądali praktycznie wszyscy. Starzy, młodzi, dzieci, inteligencja, nie inteligencja. No po prostu wszyscy. I dzielili się z nami tym, że bardzo lubią te postacie, że się śmieją i poprawia im humor. Czegóż chcieć więcej. To jest oczywiście wielka zasługa Doroty Kośmickiej. Przede wszystkim wymyśliła Patryka Yokę, żeby był reżyserem tego serialu. To ona stworzyła cały ten team, który był po drugiej stronie kamery. Ale też wszystkich aktorów, którzy grali tę rodzinkę, a nie było to łatwe, bo należy pamiętać, że dwójka aktorów czyli rodzice to byli profesjonalnie aktorzy, ale trójka, która jest równorzędnymi partnerami, to były dzieci.

Na zakończenie przyznała, że stworzenie tak świetnej ekipy aktorów nie było najprostsze.

Ja pamiętam te castingi na dzieci i tam przychodziły setki dzieci. Sprawdzenie tych wszystkich osób, które przychodziły i chciały grać, wybranie z nich, a potem stworzenie konfiguracji, to było clue sukcesu tego serialu. Ta obsada.

Byliście fanami serialu Rodzinka.pl?


Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Małgorzata Kożuchowska. Premiera książki Doroty Kośmickiej

Małgorzata Kożuchowska. Premiera książki Doroty Kośmickiej

Julia Wieniawa na plaży

Julia Wieniawa na plaży

Komentarze

 • Gość pisze:

  No wydawało mi się, że na lepszą figure… Talii brak, biust już zwisa w tym wieku. Mam ładniejszy w wieku 42 lat.

  • Gość pisze:

   Jakbyś taką miała, nie praktykowałabyś tych uszczypliwych komentarzy. Zazdrość zżera 😉

 • Gość Babcia pisze:

  Może i jest pracowita.U mnie straciła dużo gdy dała pokaz swojego słownictwa

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×