Majka Jeżowska o roli babci. Na początku miała problem z imieniem wnuczki. Skojarzyło się jej z kolcami i igłami

Majka Jeżowska o roli babci

Majka Jeżowska o roli babci

Majka Jeżowska zdradziła, jak odnajduje się w roli babci. Opowiedziała nam o swojej wnuczce i zdradziła, jak podoba się jej imię, jakie ostatecznie otrzymała.

Majka Jeżowska zaczynała od występów w latach 80. Jest pierwszą polską wokalistką, której teledysk emitowała amerykańska stacja muzyczna MTV. Piosenka Rats on a budget cieszyła się sporą popularnością. Chociaż kariera wokalistki za oceanem kwitła, to ta zdecydowała się wrócić do ojczyzny, gdy zaszła w ciążę. W Warszawie urodziła syna Wojciecha, który obecnie jest dla niej ogromnym wsparciem.

To z myślą o dziecku Majka nagrała serię piosenek dla dzieci, na których wychowuje się kolejne pokolenie. Wkrótce do grona fanów artystki dołączy jej wnuczka, która przyszła na świat na początku 2022 roku. Radosne wieści w tempie błyskawicy obiegły media, a gratulacjom nie było końca. W internecie można znaleźć pierwsze zdjęcia noworodka udostępnione przez dumną babcię.

Majka Jeżowska o wnuczce

Jak Majka czuje się w roli babci? Czy często spotyka się z wnuczką? O to zapytała ją reporterka Jastrząb Post:

Moja wnuczka urodziła się 10 stycznia i zrobiło się o tym głośno, za chwilę był dzień babci i wszyscy pamiętali tylko o tym, że Majka Jeżowska jest babcią. Wnusia na razie musi być z rodzicami. Nie ma odporności, jest zimno, brzydka pogoda, więc nie ma za często odwiedzin. Natomiast babcia jest zachwycona wnusią. Póki co podobna jest do mojej synowej. Ale to się oczywiście może zmienić i na pewno będzie miała dużo po babci Majce.

Czy Majka będzie tworzyć piosenki dla swojej wnuczki?

Póki wnuczka ma dwa tygodnie, to nie ma takiej potrzeby. Na razie śpiewa mój syn, którego muszę pochwalić, że nie spodziewałam się, że będzie miał tyle cierpliwości i tak szybko nauczy się obsługi małego dziecka. Przewijanie, przemywanie. Robi to z taką przyjemnością i radością. Nuci jej jazzowy standardy do ucha i ona śpi. Póki co tatuś nuci, na szczęście ma słuch, a potem babcia przejmie tę rolę i babcia będzie rozpieszczać, śpiewać. I na pewno będę pisać piosenki dla dzieci, kiedy Różyczka będzie trochę większa.

Majka jeszcze kilka miesięcy temu wyznała nam, że nie była entuzjastką pomysłu nazywania wnuczki imieniem babci. Jak jej się podobają imiona, jakie ostatecznie dostała dziewczynka?

Różyczka, Róża-Joanna. Ja się już przyzwyczaiłam do tego imienia. Chociaż na początku wydawało mi się, że połączenie Róży z kolcami i Jeża z igłami jest trochę niefortunne. Ale jak zobaczyłam jej słodką buzię, no to jest to taki nasz kwiatuszek. Jest bardzo grzeczna, zdrowa, duża, silna, ma czarne włosy. Nie mogę się doczekać, kiedy będę jej śpiewać na dobranoc.

Jeżowska mimo natłoku zajęć nie zapomina o swoich fanach. 30 stycznia zagra razem z WOŚP podczas koncertu w Gdańsku, a pod koniec marca da ekskluzywny mini koncert, na który zaproszenie dostanie zaledwie kilkanaście osób. Bilet na to wyjątkowe wydarzenie, w którego trakcie wybrzmi nowy singiel Majki, można wylicytować na aukcji, z której cały dochód trafi na fundację Jurka Owsiaka. Zainteresowanych nie brakuje. Link tutaj.


Wojtek Jeżowski z córką – wnuczką Majki Jeżowskiej

Wojtek Jeżowski z córką – wnuczką Majki Jeżowskiej

Wojtek Jeżowski z córką – wnuczką Majki Jeżowskiej

Wojtek Jeżowski z córką – wnuczką Majki Jeżowskiej

Sophie Kula-Jeżowska z córką – wnuczką Majki Jeżowskiej

Sophie Kula-Jeżowska z córką – wnuczką Majki Jeżowskiej

Komentarze

 • Gość pisze:

  I ja też mam wnuczke!!!!!!!!

  • Gość pisze:

   Jak mnie irytuje jak babcie sobie przypisują,że wnuk czy wnuczka jest podobna do niej.Moja teściowa tak na prawo i lewo trąbiła aż się wkurzyłam i jej powiedziałam,że to nie możliwe bo nie mam z Nią dziecka tylko z Jej synem więc moja córka jest podobna do ojca a nie do niej.I temat się skończył.

  • Gość pisze:

   A mnie się podobają imiona kwiatowe. Mam koleżankę Różę i uważam, że to piękne imię.

 • Gość pisze:

  Takie imiona kwiatowe i owocowe są nie fajne,a Róża szczególnie ,no ale nie moje dziecko nie mój wybór

 • Gość pisze:

  Póki co pani Jeżowska to rusycyzm. Róża śliczna, gratuluję.

  • Marta pisze:

   A skąd Ci się „rusycyzm” przypałętał? Mnie uczyli, że ski, cki – to szlacheckie, polskie końcówki nazwisk.

 • Gość pisze:

  Co tu mówić…. Stara babka, stary ojciec… Aż żal dziecka

  • Gość pisze:

   Nie każdy może wyglądać jak gwiazda wygląd o niczym nie świadczy a Ty to na pewno jesteś najpiękniejsza i najmądrzejsza ha i też będziesz kiedyś stara młodość nie trwa wiecznie więc trochę empatii.

  • Marta pisze:

   Zdecydowanie lepsi starzy niż durni.

 • Gość pisze:

  Litości czy tylko Jeżowska ma wnuczkę.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×